[RANKING] Najlepsze atrakcje dla dzieci w Polsce 2017

10 najlepszych atrakcji dzieckowpodrozy m

Na początku 2016 r. przedstawiliśmy Wam listę najciekawszych atrakcji dla dzieci w Polsce - zestawienie cieszyło się ogromną popularnością. W 2017 r. oddaliśmy cały Ranking w Wasze ręce! To pierwsza edycja Rankingu, a było was tutaj ponad 27 000! Dziękujemy za Wasz każdy głos. Poniżej prezentujemy TOP 10 atrakcji, na które oddaliście najwięcej głosów. 

Czytaj również: Najlepsze hotele przyjazne dzieciom

10 najlepszych atrakcji dzieckowpodrozy m

Na stronach Dzieckowpodrozy.pl prezentujemy Wam kilkaset atrakcji. Spośród nich wybraliśmy te, które cieszą się Waszym największym zaineresowaniem. To Wy wybraliście TOP 10 rodzinnych atrakcji w Polsce spośród 30 nominowanych atrakcji!

Wasz wybór - 10 najlepszych atrakcji dla dzieci:

ranking najlepsze atrakcje dla dzieci Polska 2017ranking najlepsze atrakcje dla dzieci Polska 2017

Magiczne Ogrody Janowiec

W kilkuhektarowym ogrodzie sensorycznym zobaczycie mnóstwo wspaniałej zieleni, a spacerując malowniczymi alejkami, będziecie odkrywać kolejne baśniowe atrakcje. Traficie chociażby do Domu Czarodzieja czy do Grodu Krasnoludków. Jest tu też sporo miejsc do rekreacji i stanowiska do rozwijających gier i zabaw, np. eksperymentów z wodą w Wodnym Świecie.

atrakcje dla dzieci Puławy

Inwałd Park

Kilka tematycznych parków rozrywki dostępnych w jednym miejscu, dziesiątki atrakcji w ramach jednego biletu. Możemy odwiedzić tu Park Miniatur z najbardziej rozpoznawalnymi budowlami z Polski i świata, Warownię Inwałd z niesamowitym zamkiem i osadą średniowieczną, park dinozaurów Dinolandię, Mini Zoo Kucyk oraz jedyny w swoim rodzaju Ogród Jana Pawła II z ułożonym z kwiatów ogromnym obrazem papieża-Polaka. W całym Inwałd Parku można korzystać z całej masy miejsc do zabawy dla dzieci.

Park Miniatur Świat Marzeń Inwałd atrakcje

Garncarska Wioska i Rajski Ogród Kamionka

Autentyczna mazurska wieś z wieloma oryginalnymi zabudowaniami stała się świetnym miejscem edukacji i zabawy dla dzieci. W budynkach gospodarczych i warsztatach można zobaczyć tradycyjne sprzęty i poznać pracę rzemieślników sprzed lat. Wiele rodzin przyciąga tu także bogata oferta niecodziennych zajęć. Można tu nauczyć się lepić garnki, malować na szkle czy wytwarzać witraże. Natomiast w Rajskim Ogrodzie, w którym znajdują się 3 tysiące różnych gatunków roślin, prowadzone są lekcje przyrodnicze i doświadczenia.

Rajski Ogród Nidzica rodzinne atrakcje

Europejskie Centrum Bajki Pacanów

To właśnie do Pacanowa chciał dotrzeć słynny Koziołek Matołek. I udało mu się! Razem ze swoimi przyjaciółmi czeka na dzieci w Europejskim Centrum Bajki. Na interaktywnej wystawie „Bajkowy Świat” można nie tylko spotkać znane postaci z bajek z całego świata, ale także poczuć się, jakby samemu brało się udział w ich przygodach. Na terenie centrum działa też kino i teatr, a nowoczesny budynek otacza piękny Ogród Zmysłów.

rodzinne atrakcje Pacanów

Afrykarium Wrocław

Jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji Wrocławia i jedyny tego typu obiekt w Polsce. W ogromnym oceanarium można zobaczyć ponad 200 gatunków różnych zwierząt wodnych z całej Afryki. Są tu hipopotamy, krokodyle, pingwiny, płaszczki, rekiny czy niezwykle rzadkie manaty. Duże wrażenie robi też rafa koralowa z setkami barwnych rybek. Zwierzęta można obserwować m.in. z tunelu przechodzącego przez środek jednego ze zbiorników, z tarasu widokowego czy schodząc pod pokład statku.

rodzinne atrakcje Wrocław

Energylandia Zator

Największy w Polsce park rozrywki ze spektakularnymi urządzeniami. W Strefie Dziecięcej maluchy spotkają bajkowych bohaterów i skorzystają z karuzeli czy huśtawek odpowiednich dla najmłodszych, w Strefie Familijnej znajdują się atrakcje przeznaczone dla całej rodziny, natomiast w Strefie Ekstremalnej ogromne roller coastery, wahadła czy wieże, na których osiągać można zawrotne prędkości i wznosić się na duże wysokości. Jest tu też Water Park z basenami, odbywają się koncerty i różne imprezy.

rozrywka dla dzieci Energylandia

Makieta Kolejowa Borówiec

Niezwykle realistyczny miniaturowy świat w skali 1:87, stworzony z ogromną dbałością o szczegóły na powierzchni 250 m2. Zobaczyć tu można różne krajobrazy charakterystyczne dla Europy, a pośród nich budynki, szkoły, szpitale, ulice, ludzi i zwierzęta. Poza tym, tak jak w prawdziwym świecie, widać tu w ciągłym ruchu pociągi, samochody czy samoloty. Można wsłuchać się w dźwięki miasta i obserwować zmieniające się pory dnia.

atrakcje dla dzieci Wielkopolska

Baśniowy Szlak Suwalszczyzny

7 Wiosek Bajek tak jak 7 krasnoludków czeka na dzieci i ich rodziców na Baśniowym Szlaku Suwalszczyzny. Pierwszy przystanek znajduje się w Suwałkach. Dlaczego właśnie tu? Bo to w Suwałkach urodziła się i mieszkała autorka jednych z najpiękniejszych bajek – Maria Konopnicka. Kolejne Wioski Bajek odwiedzić można w Nowej Wsi, Kopcu, Puńsku, Bakałarzewie, Rutce-Tartaku i Sejnach. W każdej z nich spotkamy niezwykłe postaci i weźmiemy udział w rozwijających zabawach.

Rodzinne atrakcje Suwałki

Kopalnia Guido Zabrze

Historyczna kopalnia węgla powstała w 1828 roku, dziś wzbudza ogromne zainteresowanie turystów. Można zjechać na dół oryginalnym szybem górniczym z 1931 roku, zwiedzać XIX-wieczne chodniki, zobaczyć ponad 100-letnią podziemną stajnię, działające kombajny i przenośniki taśmowe, a także przejechać się jedyną w Europie podwieszaną kolejką górniczą. Nie brak tu także całkiem nowoczesnych atrakcji – na poziome 320 m pod ziemią działa tu najniżej położony w Europie Teatr na Poziomie oraz Pub 320.

Muzeum Górnictwa Zabrze

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe

Trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na zwiedzanie przepięknych krajobrazów Bieszczadów niż wycieczka drezyną. Zwłaszcza jeśli drezyna jest napędzana tak jak rower – mięśniami nóg. To świetna opcja dla rodzin, bo gdy rodzice pedałują, dzieci mogą spokojnie siedzieć na ławce z tyłu. Część wyłączonej z eksploatacji historycznej linii kolejowej 108 stała się najdłuższą w Polsce trasą tego typu (łącznie 47 km), a wielu uważa też, że najbardziej malowniczą.

atrakcje dla dzieci Bieszczady

Zobacz również: 10 najlepszych Aquaparków w Polsce

6 comments

Leave Comment
 1. Byliśmy w 2 miejscach i oba serdecznie polecamy/ głosujemy na nie. Sa to Pacanów – Europejskie centrum Bajki i Kopernik w Warszawie.

  Udostepniam na profilu i FP. Trzymam za nas kciuki. 

 2. Anna

  Magiczne Ogrody… Rewelacyjne miejsce dla całej rodziny. Każdy znajdzie atrakcję dla siebie. 

 3. dorota Peczek

  Bardzo polecam wypoczynek w przyjaznej dla dzieci  wiosce garncarskiej w  Kamionce koło Nidzicy

  Dorota Pęczek

 4. KASIA I ZUZIA

  Wybieram się do Bacówki w Radawie koło Rzeszowa, słyszałam naprawdę wiele dobrego o tym miejscu. To tak naprawde miejsce w 100% dostowane dla dzieci, nawet mają swój mini bar śniadaniowy. Byliście tam kiedyś? Pozdrawiam wszystkich rodziców.

 5. Jurji

  Witam. Bylem w tym raku w Zatorze, w ENERGYLANDIA  z rodziną ( 05.2017).

  Polecam dla rodzin z dziećmi, jesli chodzi o to miejsce.

  Polecam nocleg w RIVER PARK, miejsce przystosowane dla dzieci.

  Byliśmy na 5 dni, ale nie zwiedziliśmy wszyskiego brakło czasu.