JuraPark Krasiejów – Park Nauki i Ewolucji Człowieka

rodzinne atrakcje Krasiejów

Parki dinozaurów są wśród dzieci niezwykle popularne, ale JuraPark w Krasiejowie oferuje o wiele więcej. To wielki kompleks z mnóstwem atrakcji dla całej rodziny.

Lokalizacja parku nie jest przypadkowa. To właśnie tutaj cały czas prowadzone są wykopaliska, które zaowocowały niezwykłymi znaleziskami. Najstarsze z nich pochodzą nawet sprzed 225 milionów lat! Na znajdujący się na terenie parku stanowisku dokumentacyjnym TRIAS odkryto szczątki nieznanego wcześniej pradinozaura, którego nazwano Silesaurus opolensis („śląski jaszczur spod Opola”). To niezwykłe dziedzictwo dostępne jest w JuraParku dla każdego, a co najważniejsze, prezentowane w niezwykle atrakcyjny sposób.

Atrakcje dla dzieci Krasiejów

Atrakcje dla dzieci JuraPark Krasiejów

Osią kompleksu jest ścieżka edukacyjna, przy której ustawiono około 200 modeli dinozaurów 70 różnych gatunków, wszystkie wykonane w naturalnej wielkości. Przejście ścieżki z przewodnikiem zajmuje od 1,5 do 2 godzin. To największy park dinozaurów w Europie. Przy trasie umieszczono tablice informacyjne, które pozwalają dowiedzieć się więcej na temat tych niezwykle realistycznie odwzorowanych, wymarłych już istot. To jednak nie koniec atrakcji związanych z dinozaurami. W Pawilonie Paleontologicznym można przez przeszkloną podłogę podziwiać czynne stanowisko paleontologiczne, w Prehistorycznym Oceanarium poznać mieszkańców morskich głębin sprzed tysięcy lat, a w Tunelu Czasu cofnąć się do początków Ziemi i zobaczyć najstarsze formy życia.

Park Nauki i Ewolucji Człowieka

Osobnym zagadnieniem jest Park Nauki i Ewolucji Człowieka, niezwykły pawilon multimedialny, w którym przeżyjecie podróż kosmiczną, a następnie dotrzecie do Wehikułu Czasu. Po powrocie, dzięki oknom ewolucji, można dowiedzieć się wiele na temat nas samych, ewolucji i rozwoju rasy ludzkiej. Poza tym na terenie JuraParku działa także Kino Emocji Ciemna 5D, park rozrywki z karuzelami, trampolinami i labiryntem, oraz ogromny plac zabaw. Można także skorzystać z oferty punktów gastronomicznych.

JuraPark Krasiejów

Ceny biletów JuraPark Krasiejów

Bilet normalny – 50 zł Bilet ulgowy – 40 zł Bilet grupowy - 35 zł Bilet rodzinny 2+1 - 176 zł Bilet rodzinny 2+2 – 220 zł Bilet rodzinny 2+3 - 264 zł

Poznaj inne ciekawe rodzinne atrakcje w Polsce