Pacanów – Europejskie Centrum Bajki

Trudno znaleźć lepsze miejsce na Europejskie Centrum Bajki niż dobrze znany z bajek Pacanów. Musi to być miasto niezwykłe, skoro najsłynniejszy bajkowy koziołek tak bardzo starał się tu dojść! Oprócz tego, możemy znaleźć tu Europejskie Centrum Bajki.

Europejskie Centrum Bajki Pacanów 2022

Na szczęście, żeby dotrzeć do Pacanowa nie trzeba błąkać się po całym świecie tak jak Koziołek Matołek. Wcale nie jest trudno tam trafić. A to, co można zobaczyć w Europejskim Centrum Bajki, na pewno nas nie zawiedzie. Instytucja ta działa od 2005 roku, a od 2010 roku ma do dyspozycji nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt, położony w iście bajkowej scenerii. Można tu spotkać swoich ulubionych bohaterów. To miejsce popularyzujące dobrą literaturę i pobudzające wyobraźnię.

rodzinne atrakcje Pacanów

​Atrakcje Europejskie Centrum Bajki Pacanów

Chyba nic nie przemawia do dzieci lepiej niż mądre i pouczające bajki. Niestety, w czasach nowych środków przekazu coraz trudniej dotrzeć im do maluchów. Aby to zmienić, postanowiono utworzyć Europejskie Centrum Bajki – ośrodek kultury dziecięcej o znaczeniu międzynarodowym. Gmach centrum otacza Ogród Zmysłów. Można tu poczuć niesamowite zapachy w ogrodzie zapachu, spróbować ciekawych roślin jadalnych w ogrodzie smaku i poznać rośliny o przedziwnych fakturach w ogrodzie dotyku. Są tu słomiane chatki pełniące funkcje altan, jest staw z kołem młyńskim i kuźnia, w której kowale kozy kują. Przy plaży znajduje się amfiteatr, w którym odbywają się przedstawienia i koncerty. Posadzono tu nawet niezwykłe drzewo – wierzbę, na której rosną gruszki.

europejskie centrum bajki pacanów bajka opinie cennik

Wewnątrz centrum bajki zobaczyć można interaktywną wystawę „Bajkowy Świat”, na której spotkamy legendarnego Koziołka Matołka i jego przyjaciół, a naszymi przewodnikami będą Dzwoneczek, Czerwony Kapturek i Królewna Śnieżka. Zwiedzając wystawę, odwiedzimy różne zakątki świata i poznamy charakterystyczne dla nich bajki, a nowoczesne multimedia sprawią, że poczujemy się, jakbyśmy faktycznie znaleźli się w środku jednej z nich. W budynku centrum mieści się też biblioteka z czytelnią i księgarnią, sale warsztatowe, Kino Szkatułka oraz sala teatralna Małego Teatru. Europejskie Centrum bajki inicjuje wiele inicjatyw popularyzujących literaturę dziecięcą i organizuje imprezy takie jak Festiwal Kultury Dziecięcej, Dziecięce Spotkania z Komiksem czy Zjazd Postaci Bajkowych.

Sprawdź koniecznie: Najlepsze atrakcje na weekend z dzieckiem

  Europejskie Centrum Bajki Pacanów 2022 atrakcje park rozrywki

Park „Akademia Bajki”

Zapraszamy do zewnętrznego Parku „Akademia Bajki” podzielonego tematycznie na cztery przenikające się edukacyjne ogrody, porządkujące świat literatury dziecięcej pod kątem gatunków literackich: Ogrodu Komiksu, Ogrodu Bajek i Baśni, Ogrodu Legend oraz Ogrodu Powieści. Na terenie każdego z nich zlokalizowane są stacje multimedialne nawiązujące do wybranych bajek, komiksów, powieści oraz legend zatopionych w morzu, legend świętokrzyskich, czyli legend od Bałtyku do Tatr.

pacanów centrum bajki koziołka matołka 2022 atrakcje park

Dla gości Centrum Bajki oprócz strefy biletowanej dostępna jest też strefa ze skateparkiem dla młodzieży, fontanną i zielonym skwerem z siedziskami oraz strefę biletowaną. Misją Akademii Bajki jest nauka poprzez kreatywną zabawę, odwoływanie się do istoty bajek oraz rozwijanie wyobraźni i ciekawości świata.

Fabyka Piasku - Ogród Komiksu

Pobierz folder z ofertą dla szkół >folder dla szkoł ECB - Pacanów Europejskie Centrum Bajki<

Ceny biletów Europejskie Centrum Bajki Pacanów

Aktualne ceny biletów dostępne na oficjalnej stronie centrumbajki.pl . Pamiętajcie o wcześniejszej rezerwacji biletów online!

Pacanów - godziny otwarcia

  • Od kwietnia do końca października: codziennie, 9:00 - 17:00
  • Od listopada do końca marca: codziennie, 9:00 - 16:00
europejskie centrum bajki pacanów 2022

Dojazd: