Łódź Aquapark Fala

Aquapark Fala Łódź

Bez względu na pogodę, dzieci zawsze chętnie oddadzą się wodnym szaleństwom. A jeśli zorganizuje im się dodatkowe atrakcje, to można być spokojnym, że zapewni im się rozrywkę na cały dzień. W łódzkim Aquaparku Fala na pewno się nie zawiodą.

Sprawdź koniecznie: zoo-borysew-515x200-4-atrakcje dla dzieci

Zamiłowanie dzieci do wody jest bezdyskusyjne. Ale jeszcze bardziej uwielbiają one aktywny wypoczynek. Dlatego tak dużym powodzeniem cieszą się wśród nich aquaparki. Dużo ruchu, biegania i pływania w połączeniu z wodą oznacza najlepszą zabawę. W łódzkim parku wodnym, jednym z największych tego typu obiektów w Polsce, czeka mnóstwo atrakcji różnego rodzaju, zarówno dla maluchów, jak i dla nieco starszych. Już sama forma architektoniczna, którą stanowią 3 budynki nawiązujące kształtem do piramid, zapowiada egzotyczne doznania. W środku natomiast zobaczymy charakterystyczny dla oranżerii przeszklenia oraz palmy.

Park wodny Łódź

Atrakcje Aquapark Fala 

Kompleks składa się z 3 części: czynnej przez cały rok wewnętrznej, działającej w sezonie letnim zewnętrznej oraz Świata Saun.

W środku znajduje się basen sportowy, basen rekreacyjny, basen dla dzieci z zabawkami, oraz niezwykle popularny basen z falą. Prawdziwą furorę robią dwie mega zjeżdżalnie z efektami dźwiękowymi i świetlnymi, mające długość 130 m i 146 m. Zjazd zaczyna się na wieży położonej na wysokości 16,5 m i trwa około pół minuty. Można tu również korzystać z jacuzzi i masaży wodnych.

Część zewnętrzna składa się z 2 basenów – rekreacyjnego i sportowego połączonych rwącą rzeką. W obu korzystać można z wodospadów masujących, siedzisk do masażu i biczów wodnych. Jest tu też basen dla dzieci z podgrzewaną wodą i dwoma mini zjeżdżalniami. Wokół basenów rozpościera się plaża z leżakami, Bar Lodowy w stylu karaibskim oraz duży plac zabaw. Działa tu też ekstremalna zjeżdżalnia Kamikaze.

Świat Saun to miejsce, w którym rodzice mogą zadbać o zdrowie i urodę. Mieści się tu 5 różnych saun, tepidarium, pokój relaksu i duże jacuzzi.

Rodzinny aquapark Łódź

Warto również odnotować to, że 14 sierpnia 2020 roku utworzone zostały nowe multimedialne zjeżdżalnie, których długość przekracza aż… uwaga — pół kilometra! Co więcej, wszystkie te “nowe” elementy stały się atrakcjami całorocznymi, gdyż znajdują się w hali basenowej Aquaparku Fala, a ich punkty zjazdowe znajdą się aż na czterech różnych poziomach!

Co czeka nas w nowej części Aquaparku Fala w Łodzi?

trzy nowe zjeżdżalnie pontonowe, które zostały otworzone na terenie kompleksu to:
  • zjeżdżalnia typu cebula z czaszą o średnicy aż 12 metrów i długością zjeżdżania 140 m, 
  • zjeżdżalnia klasyczna o trasie ślizgu liczącej 144 metry, co czyni ją najdłuższą ze wszystkich dostępnych zjeżdżalni w kompleksie Aquapark Fala w Łodzi,
  • zjeżdżalnię z “rożkami”, które wprawiają pontony w ruch wahadłowy. Jest to największa zjeżdżalnia w Polsce pod względem średnicy rury zjazdowej, a jej długość zjazdu przekroczy 132 metry!
To jednak nie wszystko — na terenie Aquaparku Fala znajdziemy też naprawdę ekstremalną zjeżdżalnie z… zapadnią w podłodze i pionowym zjazdem o długości 120 metrów! Jeżeli kochacie zjeżdżalnie Kamikaze — pokochacie również tą niezwykłą atrakcję!

Godziny otwarcia Aquapark Fala Łódź

STREFA BASENOWA STREFA SAUN STREFA SPA & WELLNESS
codziennie: 9:00 - 22:00 poniedziałek - czwartek: 11:00 - 22:00 poniedziałek - piątek: 12:00 - 21:00
Poranne Pływanie od wtorku do piątku (z wyjątkiem dni świątecznych) w godzinach 7:00 - 9:30 (wejście od 7:00 do 8:30). piątki: 11:00 - 23:30 weekendy i święta: 11:00 - 21:00
Megazjeżdżalnia Kamikaze czynna wyłącznie w sezonie letnim codziennie: 9:00 - 20:00 weekendy i święta państwowe: 9:00 - 22:00
Uwaga! W każdą 1. i 3. (a także 5., jeśli tyle jest) środę miesiąca od godz. 16:00 Strefa Saun dostępna jest wyłącznie dla Pań

 

Lokalizacja Aquapark Fala Łódź

Sprawdź także:

Łódź – atrakcje dla dzieci