Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu

Poznań Centrum Szyfrów Enigma opinie zwiedzanie z dziećmi (2)
Masz w planach zwiedzanie Poznania z dzieckiem? Chcesz odkryć tajemnicę i przeżyć niezapomnianą przygodę? W takim razie Centrum Szyfrów Enigma to punkt obowiązkowy. To ciekawa, jedyna w swoim rodzaju atrakcja, która bez wątpienia zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. 

Centrum Szyfrów Enigma – miejsce jedyne w swoim rodzaju!

Centrum Szyfrów Enigma to miejsce prezentujące historię złamania szyfrów Enigmy oraz jej roli w historii II wojny światowej. To wyjątkowa przestrzeń, gdzie za pośrednictwem interaktywnej ekspozycji przedstawiona jest historia sukcesu polskich matematyków oraz utajniania informacji na przestrzeni dziejów. Centrum jest nowoczesne, multimedialne, jego głównym celem jest ukazanie historii i wpływu złamania szyfrów na to, jak kształtuje się dzisiejszy świat cyfrowy.

Centrum Szyfrów Enigma Poznań z dzieckiem opinie atrakcje (1)

fot. Łukasz Gdak/PCD

Ekspozycja multimedialna składa się z 2 części. Zwiedzający są oprowadzani przez specjalne audioprzewodniki dostępne w 5 językach: polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim i ukraińskim. Podczas pobytu w centrum poznasz rodzaje szyfrowania, kodowania, będziesz mógł/mogła przejść szybki kurs szyfrów stworzony na wzór tego, w jakim brali udział polscy kryptolodzy. Poznasz historię szyfrowania od starożytności po erę komputerów, zapoznasz się z maszynami, które pomogły Polakom w rozwikłaniu zagadki. Na zwiedzających czeka też sporo atrakcji w formie zagadek – możesz rozszyfrowywać zagadki i szukać tajnych, ukrytych wiadomości. 

Ponieważ to właśnie od skrupulatnej pracy kryptologów rozpoczął się rozwój informatyki, wśród ekspozycji nie mogło zabraknąć komputerów, a także nowoczesnych technologii kryptologicznych. 

Centrum Szyfrów Enigma to miejsce niezwykłe, gdzie wszystkiego można dotknąć i doświadczyć na własne oczy. Zwiedzanie trwa około 2 godzin, ale nie musisz się spieszyć, każdy może obejrzeć ekspozycje we własnym tempie.

Rozrywka dla całej rodziny

Czy warto odwiedzić Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu? Bez wątpienia tak. To doskonała propozycja szczególnie dla dzieci w wieku szkolnym, które z pewnością będą zainteresowane rozwiązywaniem zagadek i chętnie poznają historię sukcesu polskich matematyków. Dla starszych dzieci może być to niezapomniana, ciekawa przygoda, a także inspiracja do dalszego zgłębiania wiedzy z dziedziny informatyki. Zwiedzanie może okazać się także ciekawym doświadczeniem dla osób dorosłych, które lubią takie formy rozrywki.

Centrum Szyfrów Enigma Poznań z dzieckiem opinie atrakcje (2)fot. Łukasz Gdak/PCD

Centrum Szyfrów Enigma  znajduje się  przy ul. Św. Marcin 78 w Poznaniu i jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach, a także osób wysoko wrażliwych, w spektrum autyzmu lub neuronietypowych. Zwiedzanie centrum w ciszy jest możliwe w ustalonych dniach, wszystkie informacje są dostępne na oficjalnej stronie Centrum Szyfrów Enigma.

Ze względu na duże zainteresowanie zwiedzanie centrum warto rozpocząć zaraz po otwarciu. To miejsce jest otwarte od wtorku do niedzieli. Warto zarezerwować dogodny dla siebie termin, aby spędzić fascynujący czas z rodziną.

Poznań Centrum Szyfrów Enigma opinie zwiedzanie z dziećmi (3)

Dlaczego warto odwiedzić Centrum Szyfrów Enigma?

Centrum Szyfrów Enigma to bardzo ciekawa forma rozrywki przeznaczona do zwiedzania dla całej rodziny. Znajdziesz tam między innymi: 

  • multimedialne ekspozycje,
  • oryginalne modele maszyn,
  • mediatekę – w tym miejscu możesz zapoznać się z zasobami w postaci relacji świadków historii, fotografii, filmów archiwalnych, dokumentów powiązanych tematycznie,
  • pokój wyciszenia – jest to miejsce, gdzie możesz wejść z dzieckiem, aby mogło się wyciszyć, w pokoju znajduje się także przewijak, fotel, umywalka i słuchawki wyciszające.

Sprawdź: Atrakcje dla dzieci w Poznaniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *