Energylandia Zator

Energylandia rodzinny park rozrywki opinie

Największy w Polsce Park Rozrywki Energylandia w Zatorze to gwarancja najlepszej zabawy dla całych rodzin!

Energylandia znajduje się mniej więcej w połowie drogi między Krakowem a Katowicami. Park powstał w 2014 roku, wszystkie zainstalowane w nim urządzenia są więc bardzo nowoczesne. Cały kompleks zajmuje powierzchnię 26 ha. Na jego gości czeka 70 atrakcji na czele z Roller Coasterami, tymi ekstremalnie szybkimi i wysokimi, jak i delikatnymi dla dzieci i rodzin, a także potężne atrakcje wodne. Wśród nich między innymi Anaconda, największa w Europie Środkowo-Wschodniej przejażdżka potężnymi łodziami z dwoma mega splashami z kilkudziesięciu metrów. Ale w Energylandii pełno jest też różnego rodzaju gier i zabaw, widowisk czy pokazów artystycznych.

atrakcje Energylandia weekend z dzieckiem

Atrakcje dla dzieci i nie tylko - Energylandia Zator: 

Znaleźć tu można aż 4 strefy z atrakcjami podzielonymi na Bajkolandię dla najmłodszych, Strefę Familijną dla całych rodzin, Ekstremalną dedykowaną wszystkim głodnym wrażeń i wysokiej dawki adrenaliny, a także Wodną – Water Park z 1800 m2 powierzchni basenowych, dostępną podobnie jak wszystkie inne atrakcje w cenie biletu wstępu do Parku.

Bajkolandia – urządzona w iście magicznym stylu. Zadbano o bajkowe dekoracje, można tu też spotkać ulubionych dziecięcych bohaterów. Zainstalowane tu urządzenia to przede wszystkim łagodne karuzele, jak klasyczna wiedeńska Sissi czy Leo. Są też Latające Huśtawki, Auto-Zderzaki, familijny roller coaster Energuś, kolejki i łódki widokowe oraz zjeżdżalnia. Ciekawostką jest Super Pompa – karuzela, której wagoniki wyposażone są w pompy wodne. Podczas jazdy trzeba trafić w światełka imitujące ogień. Coś dla tych, którzy chcą zostać strażakami. W 2017 Bajkolandia została powiększona dwukrotnie. Większość atrakcji dostępna jest tu bez dolnej granicy wieku. Odpocząć i zająć się maluchem można w Cichym Kąciku Mamy i Dziecka, gdzie przewidziano między innymi przewijaki i salę zabaw.

atrakcje dla dzieci Energylandia Zator

Strefa Familijna – coś specjalnie dla rodzin. Z tutejszych atrakcji rodzice mogą korzystać razem z dziećmi, bo wspólna zabawa jest jeszcze fajniejsza. W strefie tej znajdziemy sporo spływów wodnych takich jak Atlantis, Kopalnia Złota czy Splash Battle, gdzie podczas przejażdżki możemy strzelać do innych uczestników za pomocą armatek wodnych. Sporo tu również roller coasterów, które przy odpowiedniej prędkości nadal pozostają bezpieczne (Mars Coaster, Frutti Loop Coaster). Jest też nieco bardziej ekstremalny Dragon Roller Coaster, ale i on dzięki zabezpieczeniom jest przystosowany już dla dzieci od 4 roku życia. Oprócz tego łagodne Samolociki, szybsza wersja autodromu Formuła 1 oraz mroczny dom strachów Monster Attack, po którym podróżujemy kolejką.

wczasy z dzieckiem Energylandia Zator

Strefa Ekstremalna – strefa stworzona z myślą o młodzieży i dorosłych lubiących zastrzyk adrenaliny. Działające tu urządzenia są bardzo szybkie, wzbijają się wysoko w powietrze i wywołują największe emocje. Strefa ma przypominać krainę starożytnych Azteków i Majów, w związku z tym niektóre atrakcje nazwą i wyglądem nawiązują dO ich kultury. Mamy tu więc dwuramienną ławę obrotową Apocalipto, ogromne wahadło Aztec Swing oraz najbardziej ekstremalne urządzenie w całym parku – otwarty latem 2015 roku Mayan Roller Coaster. Konstrukcja jest wysoka na 33 metry, a wagoniki osiągają prędkość 80 km/h. Nie brakuje tu jednak także i innych przyprawiających o zawrót głowy atrakcji – 40-metrowa wieża zrzutu Tsunami Dropper czy obracające się z prędkością 100 km/h ramię Space Booster – Armagedon to tylko niektóre z propozycji dla odważnych. W marcu 2016 otwarty został roller coaster Formuła będący konstrukcją typu launched coaster, a więc generującą maksymalną prędkość wagoników w rekordowym czasie. Prędkość 100 km/h może osiągnąć już w 2 sekundy!

Energylandia Zator kolejki atrakcje dla dzieci

Water Park - strefa przypominająca tropikalną wyspę, w której działają 3 podgrzewane baseny o głębokości od 40 do 120 cm, zajmjujące łącznie powierzchnię 1800 m2. Można też korzystać z wodnych placów zabaw, Tropical Baru i wielu innych atrakcji.

strefa wodna energylandia zator opinie

Poza atrakcjami w Parku Rozywki zobaczyć można spektakularne pokazy kaskaderskie przy użyciu sportowych samochodów, motocykli jak i rowerów BMX, ale także artystyczne występy tancerzy, cyrkowców czy akrobatów. Na najmłodszych czekają teatrzyki, znów dla młodzieży i całych rodzin musicale. Ponadto zabawić się można na różnego rodzaju grach zręcznościowych.

Energylandia rodzinne atrakcje Zator małopolskie

Zmęczeni aktywnym wypoczynkiem udać się mogą w stronę kawiarni, w których czekają przepyszne smakołyki oraz wyborne kawy. Głodnych Energylandia ugości w blisko 40 punktach gastronomicznych, w tym dostępnych restauracjach: samoobsługowej lub wyrafinowanej a la carte. W 2018 roku powstanie też restauracja Formuła, tworząca gigantyczny kompleks razem z roller coasterem.

Park Rozrywki Energylandia to cudowne miejsce na aktywny wypoczynek, który gwarantuje uśmiech na twarzy! Park rocznie odwiedza  około 1 000 000 gości z całej Europy.

Nowości 2017

Rok 2017 to przełomowy czas w historii Energylandii. Pojawiło się wiele nowych atrakcji, niektóre z nich niezwykle spektakularne, dzięki czemu park zyskał nowe oblicze i stał się jeszcze lepszym miejscem do zabawy. Zmianie uległo nawet wejście główne, które teraz przypomina baśniowy zamek z wspaniałymi wieżami.

największy rodzinny park rozrywki w Polsce Energylandia

Na sezon 2017 uruchomiono rodzinny roller coaster Boomerang, który porusza się zarówno do przodu, jak i do tyłu. Jego prędkość dochodzi do 70 km/h, a wysokość do 25 m. Zakręty są dość dynamiczne, ale mimo to całość jest odpowiednia także dla dzieci.

Energylandia nowości 2017 opinie

Duże wrażenie robi też Anaconda Water Coaster - największa wodna przejażdżka w Europie Środkowo-Wschodniej. Ogromne, 20-osobowe łodzie pokonują strome wodospady z prędkością 55 km/h, uderzając z impetem o tafle wody i wywołując fale. Coś dla tych, którzy nie boją się zmoknąć.

atrakcje dla dzieci Małopolska

Z kolei Wioska Szwajcarska wyróżnia się kameralną architekturą, dekoracjami i klimatem prawdziwej szwajcarskiej prowincji. To niezwykła okazja do obcowania z kulturą tego słynącego z Alp kraju, a także spróbowania charakterystycznej kuchni. Dopełnieniem tej sielskiej krainy są pływające filiżanki Swiss Water Cups. Spływ odbywa się po bajkowym kanale o spokojnym nurcie, dzięki czemu można zrelaksować się, podziwiać wspaniałą roślinność i malownicze zakątki, a nawet spotkać elfy.

filiżanki Energylandia rodzinne atrakcje

Zupełnie inny charakter ma dzika rzeka Jungle Adventure – większa wersja znanej już gościom Energylandii Atlantis. Śmiałkowie, którzy odważą się nią popłynąć, będą mogli przeżyć emocjonującą przygodę w scenerii przypominającej dżunglę. Czekają na nich ostre zakręty, duże fale i gigantyczne wodospady.

rodzinne atrakcje małopolskieNowości 2018

Hyperion to nazwa powstającego najwyższego i najszybszego Roller Coastera w Europie w kategorii Mega Coasterów, który zlokalizowany będzie w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Kategoria Mega Coaster lub inaczej hyper coaster zawiera konstrukcje mieszczące się w wysokości pomiędzy 61 a 91 m. Budowa Mega Coastera Hyperion rozpoczęła się w październiku 2017 roku, a jego premiera planowana jest już w sezonie 2018.

To ogromne przedsięwzięcie będzie miało z pewnością spektakularny finał. Doznania z jazdy Mega Coasterem Hyperion będą równie imponujące co jego parametry.

Hyperion Energylandia Zator opinie atrakcje

Spadek przy pierwszym zjedzie będzie miał 80 metrów i 84 stopniowe nachylenia, a zakończy go wjazd do ogromnego tunelu. Sama wysokość konstrukcji wyniesie 77 metrów, a roller coaster rozpędzał się będzie do 142 km/h po torze o długości 1450 metrów. Dodatkowo na amatorów mocnych wrażeń czekają efekty wodne, liczne zwroty oraz maksymalna szybkość przy zakrętach i pikowaniu w dół. Nie zabraknie także fascynujących dodatnich i ujemnych przeciążeń oraz gigantycznej prędkość przy wyjazdach na wzniesienia. Dla lubiących szybować w chmurach producenci atrakcji zapewnili efekty nieważkości, niespodziewane efekty grawitacyjne, obrotowe nachylenie toru i podwójne zakręty.

Hyperion Energylandia atrakcje dla dzieci

Po wejściu w strefę Hyperiona, goście Energylandii będą mogli zobaczyć rozbudowaną tematyzację stacji, poprzez wnętrza naszpikowane nowatorskimi rozwiązaniami, materią, animacjami, ekranami multimedialnymi, na kilku poziomach i przestrzeniach...

Obejrzyj trailer Hyperiona:

Niezwykle spektakularne doznania w 2018 roku zapewni też największy i najszybszy na świecie Speed Water Coaster. W kategorii wodnych roller coasterów nie ma sobie równych. Jego wysokość to ponad 60 m, a wagoniki pędzą z prędkością 110 km/h. Dodatkową atrakcją są zjazdy wprost do wody z wielkim pluskiem.

Zator małopolska atrakcje dla dzieci

W 2018 roku zostanie uruchomiona jeszcze jedna magiczna kraina Energylandii – Wioska Wikingów. Tutaj można zobaczyć jak niegdyś żyli skandynawscy wojownicy, poznać ich obyczaje i tradycje. Całość wygląda niczym żywcem przeniesiona wprost z północnych legend i sag. Warto też wybrać się w rejs Viking Ride słynnymi smoczymi łodziami. Po drodze czeka wiele niespodzianek.

nowości Energylandia 2017 opinie

Dodatkowo w 2018 roku w Energylandii ma zostać powiększona strefa pokazów Extreme Show, dwukrotnie większa będzie strefa Water Park, powstanie też strefa hotelowa.

Godziny otwarcia Energylandia Zator

Park czynny jest od kwietnia do końca października w godzinach 10-18, w lipcu i sierpniu w godzinach 10-20.

Podczas okolicznościowych imprez i świąt godziny otwarcia bywają wydłużane. W kwietniu i październiku w niektóre dni park jest zamknięty.

Ceny biletów Energylandia Zator (bilet uprawnia do korzystania z wszystkich atrakcji w parku)

Bilet normalny - 109 zł

Bilet do 140 cm - 59 zł

Bilet do 3 roku życia - 1 zł

Przed wizytą z dzieckiem warto zapoznać się z tabelą poszczególnych atrakcji i wymaganym minimalnym wzrostem.

Energylandia

al. 3 Maja 2

32-640 Zator