Energylandia Zator

Zator to niewielkie miasteczko, w którym czekają nas wielkie emocje. A to za sprawą największego w Polsce rodzinnego parku rozrywki Energylandia. Na taką rozrywkę długo czekaliśmy!

Energylandia znajduje się mniej więcej w połowie drogi między Krakowem a Katowicami. Park powstał w 2014 roku, wszystkie zainstalowane w nim urządzenia są więc bardzo nowoczesne. Cały kompleks zajmuje powierzchnię 26 ha i oferuje swoim gościom blisko 80 różnego rodzaju atrakcji – karuzele, roller coastery, kolejki, ale także różnego rodzaju gry i zabawy, widowiska czy pokazy artystyczne.

Atrakcje dla dzieci i nie tylko - Energylandia Zator: 

Park podzielony jest na 4 strefy:
- Bajkolandię - obejmującą atrakcje dla najmłodszych,
- Familijną - inaczej rodzinną, w której zabawa sprawia radość zarówno dzieciakom, jak i starszym,
- Ekstremalną - gdzie powinni trafić ci, którzy szukają najbardziej ekstremalnych atrakcji,

- Water Park- miejsce do wodnej zabawy o łącznej powierzchni 1800 m2.

Bajkolandia – urządzona w iście magicznym stylu. Zadbano o bajkowe dekoracje, można tu też spotkać ulubionych dziecięcych bohaterów. Zainstalowane tu urządzenia to przede wszystkim łagodne karuzele, jak klasyczna wiedeńska Sissi czy Leo. Są też Latające Huśtawki, Auto-Zderzaki, familijny roller coaster Energuś, kolejki i łódki widokowe oraz zjeżdżalnia. Ciekawostką jest Super Pompa – karuzela, której wagoniki wyposażone są w pompy wodne. Podczas jazdy trzeba trafić w światełka imitujące ogień. Coś dla tych, którzy chcą zostać strażakami. W 2017 Bajkolandia została powiększona dwukrotnie. Większość atrakcji dostępna jest tu bez dolnej granicy wieku. Odpocząć i zająć się maluchem można w Cichym Kąciku Mamy i Dziecka, gdzie przewidziano między innymi przewijaki i salę zabaw.

atrakcje dla dzieci Zator park rozrywki

Strefa Familijna – coś specjalnie dla rodzin. Z tutejszych atrakcji rodzice mogą korzystać razem z dziećmi, bo wspólna zabawa jest jeszcze fajniejsza. W strefie tej znajdziemy sporo spływów wodnych takich jak Atlantis, Kopalnia Złota czy Splash Battle, gdzie podczas przejażdżki możemy strzelać do innych uczestników za pomocą armatek wodnych. Sporo tu również roller coasterów, które przy odpowiedniej prędkości nadal pozostają bezpieczne (Mars Coaster, Frutti Loop Coaster). Jest też nieco bardziej ekstremalny Dragon Roller Coaster, ale i on dzięki zabezpieczeniom jest przystosowany już dla dzieci od 4 roku życia. Oprócz tego łagodne Samolociki, szybsza wersja autodromu Formuła 1 oraz mroczny dom strachów Monster Attack, po którym podróżujemy kolejką.

atrakcje dla dzieci Małopolska park rozrywki

Strefa Ekstremalna – strefa stworzona z myślą o młodzieży i dorosłych lubiących zastrzyk adrenaliny. Działające tu urządzenia są bardzo szybkie, wzbijają się wysoko w powietrze i wywołują największe emocje. Strefa ma przypominać krainę starożytnych Azteków i Majów, w związku z tym niektóre atrakcje nazwą i wyglądem nawiązują dO ich kultury. Mamy tu więc dwuramienną ławę obrotową Apocalipto, ogromne wahadło Aztec Swing oraz najbardziej ekstremalne urządzenie w całym parku – otwarty latem 2015 roku Mayan Roller Coaster. Konstrukcja jest wysoka na 33 metry, a wagoniki osiągają prędkość 80 km/h. Nie brakuje tu jednak także i innych przyprawiających o zawrót głowy atrakcji – 40-metrowa wieża zrzutu Tsunami Dropper czy obracające się z prędkością 100 km/h ramię Space Booster – Armagedon to tylko niektóre z propozycji dla odważnych. W marcu 2016 otwarty został roller coaster Formuła będący konstrukcją typu launched coaster, a więc generującą maksymalną prędkość wagoników w rekordowym czasie. Prędkość 100 km/h może osiągnąć już w 2 sekundy!

rozrywka dla dzieci Energylandia

Water Park - strefa przypominająca tropikalną wyspę, w której działają 3 podgrzewane baseny o głębokości od 40 do 120 cm, zajmjujące łącznie powierzchnię 1800 m2. Można też korzystać z wodnych placów zabaw, Tropical Baru i wielu innych atrakcji.

park wodny Energylandia Zator opinie

Różnorodność stref gastronomicznych w parku daje klientom spory wybór - od w pełni profesjonalnej kuchni do mniejszych restauracji z tzw. szybkim jedzeniem. Nową, największą restauracją jest Formuła, tworząca gigantyczny kompleks razem z roller coasterem. W Energylandii znajdują się również kawiarnie i lodziarnie dla zwolenników słodkości oraz sklepy z pamiątkami i gadżetami.

W parku codziennie organizowane są liczne pokazy - mapping 3D w planetarium, pirotechniczne show czy występy taneczne (na 4 niezwykłych scenach). Dodatkowo odbywają się koncerty i imprezy, np. z okazji Halloween czy Oktoberfestu. Są tu też interaktywne gry oraz kino 7D. Park w sezonie 2016 odwiedziło 1 000 000 gości z całej Europy.

Nowości 2017

Rok 2017 to przełomowy czas w historii Energylandii. Pojawiło się wiele nowych atrakcji, niektóre z nich niezwykle spektakularne, dzięki czemu park zyskał nowe oblicze i stał się jeszcze lepszym miejscem do zabawy. Zmianie uległo nawet wejście główne, które teraz przypomina baśniowy zamek z wspaniałymi wieżami.

atrakcje dla dzieci małopolskie

Na sezon 2017 uruchomiono rodzinny roller coaster Boomerang, który porusza się zarówno do przodu, jak i do tyłu. Jego prędkość dochodzi do 70 km/h, a wysokość do 25 m. Zakręty są dość dynamiczne, ale mimo to całość jest odpowiednia także dla dzieci.

Energylandia nowości 2017 opinie

Inną nowością jest Anaconda Water Coaster. Ogromne, 20-osobowe łodzie pokonują strome wodospady z prędkością 55 km/h, uderzając z impetem o tafle wody i wywołując fale. Coś dla tych, którzy nie boją się zmoknąć.

atrakcje dla dzieci Małopolska

Kolejną nowością jest Wioska Szwajcarska z kameralną architekturą, dekoracjami i klimatem prawdziwej szwajcarskiej prowincji. To niezwykła okazja do obcowania z kulturą tego słynącego z Alp kraju, a także spróbowania charakterystycznej kuchni. Dopełnieniem tej sielskiej krainy są pływające filiżanki Swiss Water Cups. Spływ odbywa się po bajkowym kanale o spokojnym nurcie, dzięki czemu można zrelaksować się, podziwiać wspaniałą roślinność i malownicze zakątki, a nawet spotkać elfy.

filiżanki Energylandia rodzinne atrakcje

Zupełnie inny charakter będzie miała dzika rzeka Jungle Adventure – największa tego typu atrakcja w tej części Europy. Śmiałkowie, którzy odważą się nią popłynąć, będą mogli przeżyć emocjonującą przygodę w scenerii przypominającej dżunglę. Czekają na nich ostre zakręty, duże fale i gigantyczne wodospady.

rodzinne atrakcje małopolskie

Niezwykle spektakularne doznania zapewnia też największy i najszybszy na świecie Speed Water Coaster. W kategorii wodnych roller coasterów nie ma sobie równych. Jego wysokość to ponad 60 m, a wagoniki pędzą z prędkością 110 km/h. Dodatkową atrakcją są zjazdy wprost do wody z wielkim pluskiem.

Zator małopolska atrakcje dla dzieci

W 2017 roku powstała jeszcze jedna magiczna kraina Energylandii – Wioska Wikingów. Tutaj można zobaczyć jak niegdyś żyli skandynawscy wojownicy, poznać ich obyczaje i tradycje. Całość wygląda niczym żywcem przeniesiona wprost z północnych legend i sag. Warto też wybrać się w rejs Viking Ride słynnymi smoczymi łodziami. Po drodze czeka wiele niespodzianek.

nowości Energylandia 2017 opinie

Dodatkowo w 2018 roku w Energylandii ma powstać największy i najszybszy w Europie Mega Coaster. ​

Godziny otwarcia Energylandia Zator

Park czynny jest od kwietnia do połowy listopada w godzinach 10-18, w lipcu i sierpniu w godzinach 10-20.

Ceny biletów Energylandia Zator (bilet uprawnia do korzystania z wszystkich atrakcji w parku)

Bilet normalny 109 zł

Bilet do 140 cm 59 zł

Bilet do 3 roku życia 1 zł

Przed wizytą z dzieckiem warto zapoznać się z tabelą poszczególnych atrakcji i wymaganym minimalnym wzrostem.

Energylandia

al. 3 Maja 2

32-640 Zator