Kopalnia Soli Wieliczka-zwiedzanie z dzieckiem

wieliczka solilandia atrakcje dzieci rodzinne opinie

Kopalnia soli w Wieliczce to bez wątpienia czołówka największych atrakcji turystycznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie jest to miejsce dostosowane wyłącznie do odwiedzin dorosłych turystów, a wręcz przeciwnie oferuje ona - najmłodszym specjalną trasę zwiedzania, pokazującą Wieliczkę od całkowicie innej strony. Właśnie dlatego, warto przemyśleć to, aby razem z dziećmi wybrać się na zwiedzanie Śladami Legend!

Komora Weimar - Kopalnia Soli Wieliczka zwiedzanie z dzieckiem trasa atrakcje opinie

Kopalnia soli w Wieliczce pod Krakowem każdego roku odwiedzana jest przez niemal dwa miliony turystów z całego świata. W 1978 roku została wpisana na I Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Labirynt korytarzy można porównać do tętniącego życiem podziemnego miasta, w którym zobaczymy malownicze krajobrazy, rzeźby z soli, jeziora solankowe, stworzone przez górników kaplice i komory. Dzieci na pewno zainteresuje fakt, że pod ziemią mogą spotkać postaci z wielickich legend.

wieliczka kopalnia solilandia atrakcje dzieci rodzinne opinie

Rodzinne ​Zwiedzanie Kopalni Soli Wieliczka – Śladami Legend

Kopalnię zwiedzać można na różne sposoby, do wyboru mamy klasyczną Trasę turystyczną, Trasę górniczą, która pozwoli poznać specyfikę pracy „na dole” i szlak pielgrzymów, pozwalający na odkrycie religijnej przeszłości tego miejsca. Dla rodzin z dziećmi najciekawsza będzie jednak trasa Śladami Legend.

kopalnia-soli-wieliczka-solilandia-atrakcje-opinie

Przemierzając podziemne korytarze, maluchy będą rozwiązywać zagadki, wykonywać zadania i poznawać legendy, które przybliżą im tajemnice kopalni. Podczas zwiedzania spotkają Skarbnika. Rodzice mogą także uczestniczyć w zabawie, pomagając swoim pociechom w pokonaniu wszystkich trudności. Na sam koniec dzieciaki otrzymują dyplomy.

Sprawdź także: Podziemia Rynku – Kraków

Ze względu na dość długi czas przejścia (około 2,5 godziny) i konieczność pokonywania schodów, program jest odpowiedni dla dzieci od lat 5. Trzeba pamiętać, że pod ziemią panuje temperatura około 17 - 18 ºC, warto więc zabrać cieplejszą odzież. Na turystów czekają też dodatkowe atrakcje – po zakończeniu zwiedzania można zjeść pyszny obiad w restauracji położonej ponad 100 metrów pod ziemią, a po wyjeździe z kopalni udać się na spacer do tężni solankowej.

rodzinne zwiedzanie Wieliczka Kopalnia atrakcje dla dzieci trasa rodzinna 2022

Zwiedzanie kopalni Wieliczka Solilandia

Pobyt nocny w zdrowym mikroklimacie kopalni

Niezwykłym pomysłem dla całej rodziny może być nocny pobyt 125 metrów pod ziemią! Noc spędzona w autentycznej solnej komorze dostarcza niezapomnianych emocji zarówno dzieciom jak i rodzicom.

Pod ziemią wszystko jest zupełnie inne, czas płynie wolniej, powietrze jest czyste i nasycone minerałami, można wypocząć, poznać ciekawe miejsca i odkryć tajemnice starej kopalni. W pakiecie znajdują się: pobyt nocny pod ziemią, zwiedzanie kopalni oraz dwa posiłki. To świetna okazja na spędzenie czasu w rodzinnym gronie.

Więcej informacji o ofercie dla rodzin można znaleźć na stronie www.kopalnia.pl

Godziny otwarcia Kopalnia Soli Wieliczka sprawdź na stronie www.kopalnia.pl

Ceny biletów Trasa Turystyczna Kopalnia Soli Wieliczka

Dokładny cennik biletów znajdziecie klikając TUTAJ.

Mapa dojazdu Kopalnia Soli Wieliczka

Sprawdź także:

Kraków – atrakcje dla dzieci