Kopalnia Soli Wieliczka-zwiedzanie z dzieckiem

wieliczka solilandia atrakcje dzieci rodzinne opinie

Kopalnia soli w Wieliczce to bez wątpienia czołówka największych atrakcji turystycznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie jest to miejsce dostosowane wyłącznie do odwiedzin dorosłych turystów, a wręcz przeciwnie oferuje ona - najmłodszym specjalną trasę zwiedzania, pokazującą Wieliczkę od całkowicie innej strony. Właśnie dlatego, warto przemyśleć to, aby razem z dziećmi odkryć Solilandię!

Komora Weimar - Kopalnia Soli Wieliczka zwiedzanie z dzieckiem trasa atrakcje opinie

Kopalnia soli w Wieliczce pod Krakowem każdego roku odwiedzana jest przez niemal dwa miliony turystów z całego świata. W 1978 roku została wpisana na I Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Labirynt korytarzy można porównać do tętniącego życiem podziemnego miasta, w którym zobaczymy malownicze krajobrazy, rzeźby z soli, jeziora solankowe, stworzone przez górników kaplice i komory. Dzieci na pewno zainteresuje fakt, że pod ziemią mogą spotkać bajkowe postaci z Solilandii.

wieliczka kopalnia solilandia atrakcje dzieci rodzinne opinie

Rodzinne ​Zwiedzanie Kopalni Soli Wieliczka – Odkrywanie Solilandii

Kopalnię zwiedzać można na różne sposoby, do wyboru mamy klasyczną Trasę turystyczną, Trasę górniczą, która pozwoli poznać specyfikę pracy „na dole” i szlak pielgrzymów, pozwalający na odkrycie religijnej przeszłości tego miejsca. Dla rodzin z dziećmi najciekawsza będzie jednak trasa Odkrywanie Solilandii.

kopalnia-soli-wieliczka-solilandia-atrakcje-opinie

Przemierzając podziemne korytarze z mapą i latarkami, maluchy będą rozwiązywać zagadki, które przybliżą im tajemnice baśniowej krainy. Podczas zwiedzania spotkają Skarbnika, smoka Solonia i sympatycznego skrzata – Soliludka. Rodzice mogą także uczestniczyć w zabawie, pomagając swoim pociechom w pokonaniu wszystkich trudności. Na sam koniec dzieciaki otrzymują dyplomy.

Sprawdź także: Podziemia Rynku – Kraków

Ze względu na dość długi czas przejścia (około 2,5 godziny) i konieczność pokonywania schodów, program jest odpowiedni dla dzieci od lat 5. Trzeba pamiętać, że pod ziemią panuje temperatura około 17 - 18 ºC, warto więc zabrać cieplejszą odzież. Na turystów czekają też dodatkowe atrakcje – po zakończeniu zwiedzania można zjeść pyszny obiad w restauracji położonej ponad 100 metrów pod ziemią, a po wyjeździe z kopalni udać się na spacer do tężni solankowej.

Odkrywamy solilandię - Kopalnia Wieliczka z dzieckiem trasa opinie atrakcje

Zwiedzanie kopalni Wieliczka Solilandia

Pobyt nocny w zdrowym mikroklimacie kopalni

Niezwykłym pomysłem dla całej rodziny może być nocny pobyt 125 metrów pod ziemią! Noc spędzona w autentycznej solnej komorze dostarcza niezapomnianych emocji zarówno dzieciom jak i rodzicom.

Pod ziemią wszystko jest zupełnie inne, czas płynie wolniej, powietrze jest czyste i nasycone minerałami, można wypocząć, poznać ciekawe miejsca i odkryć tajemnice starej kopalni. W pakiecie znajdują się: pobyt nocny pod ziemią, zwiedzanie kopalni oraz dwa posiłki. To świetna okazja na spędzenie czasu w rodzinnym gronie.

Więcej informacji o ofercie dla rodzin można znaleźć na stronie www.kopalnia.pl

Godziny otwarcia Kopalnia Soli Wieliczka

  • Trasa Turystyczna: trasa czynna jest od 08:00 do 17:00
  • Tężnia Solankowa: kasy tężni czynne są w godzinach od 09:00 do 20:00
  • Odkrywamy Solilandię: trasa czynna jest od 08:00 do 17:00, a zwiedzanie w polskojęzycznej turze odbywa się w następujących godzinach: 11:40, 13:10, 14:40

Ceny biletów Trasa Turystyczna Kopalnia Soli Wieliczka

Dokładny cennik biletów znajdziecie klikając TUTAJ.

Mapa dojazdu Kopalnia Soli Wieliczka

Sprawdź także:

Kraków – atrakcje dla dzieci