Kopalnia Soli Wieliczka-zwiedzanie z dzieckiem

Kopalnia Soli Wieliczka Trasa górnicza z dziećmi opinie zwiedzanie

Jedna z największych atrakcji turystycznych w Polsce oferuje najmłodszym specjalną trasę zwiedzania. Razem z dziećmi odkrywamy Solilandię.

Komora Weimar - Kopalnia Soli Wieliczka zwiedzanie z dzieckiem trasa atrakcje opinie

Kopalnia soli w Wieliczce pod Krakowem każdego roku odwiedzana jest przez niemal dwa miliony turystów z całego świata. W 1978 roku została wpisana na I Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Labirynt korytarzy można porównać do tętniącego życiem podziemnego miasta, w którym zobaczymy malownicze krajobrazy, rzeźby z soli, jeziora solankowe, stworzone przez górników kaplice i komory. Dzieci na pewno zainteresuje fakt, że pod ziemią mogą spotkać bajkowe postaci z Solilandii.

Rodzinne ​Zwiedzanie Kopalni Soli Wieliczka – Odkrywanie Solilandii

Kopalnię zwiedzać można na różne sposoby, do wyboru mamy klasyczną Trasę turystyczną lub Trasę górniczą, która pozwoli poznać specyfikę pracy „na dole”. Dla rodzin z dziećmi najciekawsza będzie jednak trasa Odkrywanie Solilandii. Przemierzając podziemne korytarze z mapą i latarkami, maluchy będą rozwiązywać zagadki, które przybliżą im tajemnice baśniowej krainy. Podczas zwiedzania spotkają Skarbnika, smoka Solonia i sympatycznego skrzata – Soliludka. Rodzice także uczestniczą w zabawie, pomagając swoim pociechom. Na koniec dzieciaki otrzymują dyplomy. Ze względu na dość długi czas przejścia (około 2,5 godziny) i konieczność pokonywania schodów, program jest odpowiedni dla dzieci od lat 5. Trzeba pamiętać, że pod ziemią panuje temperatura około 14 - 16 ºC, warto więc zabrać cieplejszą odzież. Na turystów czekają też dodatkowe atrakcje – po zakończeniu zwiedzania można zjeść pyszny obiad w restauracji położonej ponad 100 metrów pod ziemią, a po wyjeździe z kopalni udać się na spacer do tężni solankowej.

Odkrywamy solilandię - Kopalnia Wieliczka z dzieckiem trasa opinie atrakcje

Zwiedzanie kopalni Wieliczka Solilandia

Pobyt nocny w zdrowym mikroklimacie kopalni

Niezwykłym pomysłem dla całej rodziny może być pobyt nocny 125 metrów pod ziemią! Noc spędzona w autentycznej solnej komorze dostarcza niezapomnianych emocji zarówno dzieciom jak i rodzicom.

Pod ziemią wszystko jest zupełnie inne, czas płynie wolniej, powietrze jest czyste i nasycone minerałami, można wypocząć, poznać ciekawe miejsca i odkryć tajemnice starej kopalni. W pakiecie: pobyt nocny pod ziemią, zwiedzanie kopalni oraz dwa posiłki.

Więcej informacji o ofercie dla rodzin można znaleźć na stronie www.kopalnia.pl

Wieliczka z dzieckiem jaka trasa opinie ceny atrakcje zwiedzanie ile czasu jaka temperatura odzież  

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *