Smart Kids Planet w Warszawie – miejsce dla małych odkrywców

smart kids planet warszawa opinie fantazjuj
Smart Kids Planet to innowacyjne i interaktywne Centrum Mądrej Zabawy w Warszawie. Od momentu otwarcia we wrześniu 2019 r. każdego dnia odwiedza je setki rodzin z dziećmi. Bawi, uczy, pozwala eksperymentować i zachwyca w każdym szczególe. Poznajcie najciekawsze atrakcje Smart Kids Planet oraz ceny biletów.

Smart Kids Planet przeznaczony jest dla dzieci w wieku 0-12 lat. Zajmuje powierzchnię 2400 metrów kwadratowych na stadionie PGE Narodowy (wejście od strony Al. Zielenieckiej w Warszawie, brama nr 1). Rodzice wraz z pociechami mają okazję zapoznać się z sześcioma strefami tematycznymi podzielonymi na kategorie wiekowe. Do tego dochodzi jeszcze pięć sal warsztatowo-urodzinowych. Dzieci mogą ćwiczyć tu m.in. percepcję, motorykę, wyobraźnię czy zdolności strategiczne. Mądra zabawa – tak w skrócie można opisać to, co dzieje się w przestrzeni innowacyjnego i interaktywnego centrum Smart Kids Planet w Warszawie.

Strefa dla najmłodszych – Tuptaj

Ta przestrzeń jest przeznaczona dla maluchów, które dopiero zaczynają poznawać świat. Mają one do dyspozycji m.in.: miękką łąkę, suche baseny z kolorowymi piłeczkami, małe zjeżdżalnie lub kryjówkę pełną szeleszczących elementów. Takie atrakcje umożliwiają rozwijanie zdolności motorycznych, naukę chodzenia lub raczkowania. W drugiej części strefy dzieci mogą skorzystać z wielu kryjówek i norek przeznaczonych do zabawy. Jednak główną atrakcją tego miejsca jest drewniany domek, do którego można dostać się dwiema drogami. Tam na maluchy czekają m.in. ukryte piankowe atrakcje, płytki manipulacyjne i kolorowe kulki.

Zobacz też:

->Stadion Narodowy Warszawa-zwiedzanie i atrakcje<-

smart kids planet warszawa opinie tuptaj krajobraz

smart kids planet warszawa opinie tuptaj kulodrom

Strefa Odkrywaj

Główną atrakcją tej strefy jest duża rakieta, do której wchodzi się po podświetlanej ścieżce wspinaczkowej symbolizującej Drogę Mleczną. Na tym podróż w kosmiczną przestrzeń się nie kończy. Dzieci mogą zwiedzić kolejne części stacji kosmicznej, przechodząc przezroczystym tunelem umieszczonym 1,5 metrów nad ziemią. Oprócz rakiety w Strefie Odkrywaj na dzieci czeka szereg stanowisk rozwijających wyobraźnię i zapewniających doznania sensoryczne. m.in.: tablica do tworzenia świetlnych rysunków (Prętki Skrętki), interaktywny stół z klockami służący do budowy (Magiczny Park), ekran z rozwijającymi grami (Kiosk aplikacji) i stanowisko, przy którym możemy przebrać się za kogoś innego (Przebieralnia).

smart kids planet warszawa opinie odkrywaj rakieta.jpg

smart kids planet warszawa opinie odkrywaj pretki

Strefa Fantazjuj

W wyciemnionej sali multimedialnej na dzieci czeka wielki ekran, który daje możliwość przeżycia niezapomnianej przygody łączącej świat realny z wirtualnym. Projekcje Warszawy oraz kosmicznych przestworzy pojawiające się na ekranie Ścianki Kolorowanki ożywają za pomocą rysunków dzieci. Wystarczy je tylko szybko zeskanować. Na tym właściwie można by poprzestać i wszystkie dzieci byłyby zachwycone możliwością obejrzenia swoich rysunków w wielkiej skali, tymczasem na maluchy czeka jeszcze jedna niespodzianka. Z wykreowanymi elementami można wchodzić w interakcje. Reagują one na dotyk, wykonują np. akrobacje na ekranie.

smart kids planet warszawa opinie fantazjuj

Strefa Segreguj

Dlaczego warto segregować śmieci? Co to jest recykling? Co się dzieje z odpadami po tym, gdy wyrzucimy je do kosza i gdy zabierze je śmieciarka? Akcja Segregacja jest miejscem, w którym dzieci znajdą odpowiedzi na te pytania. Osiem stanowisk tworzących Halę Przetwarzania Odpadów pozwala dzieciom przejść przez cały proces recyklingu. Zaczynają od sortowania, potem czyszczą odpady chemicznie, suszą oraz wytłaczają. Taka zabawa pomoże uświadomić dzieciom, że ekologiczne podejście do życia to kwestia naprawdę małych kroków wykonywanych codziennie. Ta strefa uczy dzieci nie tylko świadomego myślenia o generowanych przez nas odpadach i myślenia przyczynowo-skutkowego, ale też rozwija umiejętności pracy w grupie. Idealny pretekst, by po powrocie do domu wprowadzić segregowanie odpadów na poważnie.

smart kids planet warszawa opinie segreguj zuraw

smart kids planet warszawa opinie segreguj_0

Strefa Twórz

Jest przeznaczona dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Mogą one wykorzystać niepohamowaną potrzebę tworzenia i być może odkryć w sobie architektoniczne zdolności podczas konstruowania obiektów na Placu Budowy. Atrakcjami w tej strefie oprócz Placu Budowy są tablica z silikonowymi patyczkami do odbijania kształtów (Ścianka Przepychanka) oraz ćwiczące strategiczne umiejętności Machinarium.

smart kids planet warszawa opinie tworzplac

smart kids planet warszawa opinie tworz machinarium

smart kids planet warszawa opinie tworz plac budowy

Strefa Trenuj

To spełnienie marzeń młodych pasjonatów piłki nożnej. Dzieci na prawdziwej murawie będą trenować m.in.: dryblingi między przeszkodami i rzuty wolne do bramki, której broni ruchomy bramkarz. To doskonałe miejsce, by dać upust swojej energii, poćwiczyć umiejętności gry zespołowej i nauczyć się zdrowej rywalizacji.

smart kids planet warszawa opinie dryblowanie

smart kids planet warszawa opinie trenuj

Ceny biletów

BILETY INDYWIDUALNE              PON – CZW               PT – ND i ŚWIĘTA

1 GODZINA                                                  25,00 zł                      29,00 zł

2 GODZINY                                                 45,00 zł                       49,00 zł

2 GODZINY / VOUCHER /                     45,00 zł                      45,00 zł

KOLEJNA MINUTA                                  0,45 zł                          0,55 zł

CAŁY DZIEŃ                                              49,00 zł                       59,00 zł

DZIECI PONIŻEJ 12 MIESIĄCA*          za darmo                    -50%

DZIECI Z ORZECZENIEM O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI       -50%    -50%

KARTA DUŻEJ RODZINY                     -25%                                      -25%

Nieoddanie lub zniszczenie karty wejścia     50,00 zł           50,00 zł

KARNETY I BILETY GRUPOWE

KARNET / KARTY PODARUNKOWE – 5 WEJŚĆ PO 2 GODZ. (60 dni, pon – pt)  140,00 zł

KARNET / KARTY PODARUNKOWE – 10 WEJŚĆ PO 2 GODZ. (90 dni, pon – pt)  260,00 zł

BILET GRUPOWY 2 GODZ. (powyżej 20 osób, pon – czw) 29,00 zł

BILET GRUPOWY 2 GODZ. + ZAJĘCIA 30 min (powyżej 20 osób, pon – czw) 35,00 zł

URODZINY

Zrób to Sam (sala 2 godz., pobyt w centrum 2,5 godz.) pn – czw 65 zł, pt – nd 79 zł

Smart (sala 2 godz. w tym animator, pobyt w centrum 2,5 godz.) pn – czw 60 zł,  pt – nd 75 zł

Smart + (sala 2 godz. w tym animator i warsztat, pobyt w centrum 2,5 godz.) pn – czw 75 zł, pt – nd 90 zł

Urodziny z Błękitkiem (sala 2 godz. w tym animator i Błękitek, pobyt w centrum 2,5 godz.)  pn – czw 95 zł, pt – nd 110 zł

Promocje nie łączą się z innymi obowiązującymi. Od poniedziałku do czwartku dzieci poniżej jednego roku życia mają wejście za darmo. Od piątku do niedzieli za dzieci między 6 a 12 miesiącem życia obowiązuje 50% opłaty. Na teren Smart Kids Planet dzieci wchodzą wyłącznie w skarpetkach. Obuwie muszą zostawić w szatni. Opiekunowie muszą założyć ochraniacze na buty.

Czytaj również:
Warszawa z dzieckiem – najlepsze atrakcje

1