Łeba Park – rodzinna rozrywka

Rodzinne atrakcje Łeba

Wprawdzie dinozaury wyginęły już 65 milionów lat temu, ale zainteresowanie nimi jest dziś większe niż kiedykolwiek. Łeba Park umożliwia nam bliższe poznanie tych ogromnych gadów, i trzeba przyznać, że wyglądają tutaj niemal jak prawdziwe.

Park dinozaurów w Łebie jest jedynym tego rodzaju obiektem na Pomorzu. Łączy funkcje edukacyjne i rozrywkowe, udostępniając swoim gościom wiele zróżnicowanych atrakcji. Dużą zaletą jest też samo położenie, na obrzeżach bardzo popularnego kurortu i przede wszystkim bardzo blisko morza. Przygotowane na terenie 20 ha malownicze trasy, pośród wody i lasu, a co za tym idzie, także i przepiękne widoki, zachęcają do rodzinnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Łeba Park atrakcje

​Atrakcje Łeba Park

Tutejsze dinozaury podziwiać można podczas przyjemnego spaceru wyznaczonymi ścieżkami, przez kładki i pomosty. Niezwykle starannie wykonane modele naturalnej wielkości poustawiano pomiędzy nimi. Uwagę szczególnie przykuwa mający 43 m długości Seismosaurus i wysoki na 13 m, jedyny w Polsce Brachiosaurus. Warto wybrać się na wycieczkę tratwą po tutejszych kanałach i zobaczyć dinozaury z innej perspektywy. Jest tu też kilka innych ciekawych przedsięwzięć edukacyjnych – Wioska Indiańska, kuźnia-skansen czy galeria minerałów i skamielin. Ale nie brak także zupełnie beztroskich rozrywek, takich jak Zamek Strachu, kino 7D lub małpi gaj. Maluchom do gustu na pewno przypadnie Bajlandia, w której wyświetla się ich ulubione bajki oraz mini zoo z możliwością karmienia zwierzątek i przejażdżki na kucyku. Trzeba jeszcze wspomnieć o wielkim placu zabaw, na którym można prowadzić wykopaliska archeologiczne. Są tu też ścianki wspinaczkowe. Po Łeba Park poruszają się różne pojazdy, jak samochody Flintstonów, ale także Kolejka Czerwonego Kapturka i Dinusiowa Kolejka. Atrakcji jest tu tyle, że aż trudno wszystkie opisać, a to musi oznaczać dobrą zabawę. Można jeszcze na koniec dodać, że Łeba Park prowadzi programy animacyjne dla grup zorganizowanych. Na miejscu są punkty gastronomiczne i sklepy z pamiątkami.

Atrakcje dla dzieci Łeba

Ceny biletów Łeba Park

normalny – 25 zł
ulgowy – 15 zł 
grupowy – 12 zł

dzieci do lat 4 zwiedzają park bezpłatnie