Inwałd Park

park rozrywki Inwałd

Ogromny kompleks turystyczny składający się aż z 4 parków rozrywki. Prawdziwy raj dla rodzin z dziećmi.

Okazuje się, że współpraca jest drogą do sukcesu. Dzięki niej w niewielkiej miejscowości Inwałd w Małopolsce udało się zebrać niesamowitą liczbę atrakcji. Teraz kupując jeden bilet można korzystać z dziesiątek rozrywek w Inwałd Parku, który stanowią 4 różnorodnych parków tematycznych. Dzięki tak szerokiej ofercie właściwie każdy może znaleźć tu coś dla siebie. A jeśli chcemy skorzystać z wszystkich możliwości, jakie daje Inwałd Park, warto zostać tu na dłużej niż jeden dzień.

Atrakcje Inwałd Park

Każdy z parków wchodzących w skład Inwałd Parku posiada inny profil, jednak wszystkie nawiązują do tradycji i kultury regionu. Jeśli uwzględnimy jeszcze masę dodatkowych rozrywek, to mamy idealny przepis na świetną rodzinną zabawę.

Park Miniatur „Świat Marzeń”

Spacerując ogrodowymi alejkami, możemy zobaczyć tu 60 miniatur najsłynniejszych budowli świata, jak londyński Big Ben, rzymskie Koloseum czy posągi z Wyspy Wielkanocnej, ale także perły polskiej architektury – między innymi Stadion Narodowy czy Sukiennice. To doskonała okazja do poszerzenia swoich horyzontów, bez odbywania podróży dookoła świata. Goście parku miniatur mogą korzystać też z lunaparku, w którym znajduje się m.in. autodrom, rwąca rzeka, karuzele i kolejki, obejrzeć seans w kinie 5D, przejść Zielony Labirynt, wejść do domu strachów Egipt Horror Show, pojeździć na łyżwach na sztucznym lodowisku czy obejrzeć Wystawę Tutenchamona.

Park Miniatur Świat Marzeń Inwałd atrakcje

Park Średniowieczny Warownia Inwałd

Tutaj można poczuć się jak w baśni rycerskiej. Zbudowano tu przypominający czasy średniowiecza zamek z basztą widokową, Zbrojownią i Salą Tortur, oraz podgrodzie z drewnianymi chatami rzemieślników, w których możemy zobaczyć ich przy pracy. W Warowni prowadzi się lekcje „żywej historii”. Są tu też atrakcje łączące dawne czasy z nowoczesnością – Park Ruchomych Smoków oraz umieszczona w podziemiach paintballowa Laser Arena. Można również zagrać w średniowieczny bilard lub kręgle albo spróbować swoich sił na strzelnicy łuczniczej.

rodzinne atrakcje warownia Inwałd

Dinolandia 

Kraina Dinozaurów, w której znajduje się ponad 50 modeli tych prehistorycznych gadów, odwzorowanych w różnych wielkościach. Największy jest 22-metrowy Memenchizaur. Zobaczymy tu również bogatą kolekcję szkieletów i skamielin. Poza tym jest tu też park linowy, minigolf, małpi gaj, dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne czy euro bungee. Są też nietuzinkowe atrakcje, jak plaża, na której czeka szkielet dinozaura do odkopania albo Jaskinia Tajemnic – labirynt, w którym uwięziony jest groźny stwór. Wędrując krętymi korytarzami można tam spostrzec między innymi dawne malowidła naskalne.

Dinoland Inwałd rodzinne atrakcje

Ogród Jana Pawła II

Jedyne w swoim rodzaju miejsce poświęcone pamięci jednego z najwybitniejszych Polaków. W końcu Inwałd leży niedaleko Wadowic, Krakowa czy Kalwarii Zebrzydowskiej – wyjątkowo ważnych miejsc dla Karola Wojtyły. Niezwykłość parku polega na tym, że wiedzę o życiu i czynach papieża-Polaka zdobywamy spacerując po przepięknym 3-hektarowym ogrodzie, który stanowi żywy obraz Jana Pawła II wraz z Bazyliką św. Piotra i Bazyliką NMP w Wadowicach. Są tu zdjęcia i historie. Łączna długość alejek wynosi aż 8 km. Można zatem powiedzieć, że jest to żywe muzeum papieża.

atrakcje dla dzieci Małopolska

W okresie zimowym Warownia jest zamknięta, można korzystać z atrakcji 3 pozostałych parków. W obrębie kompleksu działa kilka restauracji i barów oraz Hotel Łysoń. Organizowane są tu urodziny, festyny i różne imprezy tematyczne. Przygotowano także programy dla szkół oraz przedszkoli.

Inwałd Park - cennik

Bilet normalny: 75 zł Bilet ulgowy: 65 zł Bilet rodzinny 2+2: 260 zł Bilet dla dziecka do 90 cm: 1 zł Bilet urodzinowy: 1 zł Bilet dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim: 1 zł Bilet upoważnia do dwudniowego korzystania ze wszystkich atrakcji parku.