Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera – Bydgoszcz

Bydgoszcz Młyny Rothera Centrum Nauki atrakcje Wystawa Młyn-Maszyna

Zapraszamy Was do wyjątkowego miejsca. Unikalne przestrzenie dawnych Młynów Rothera, które jeszcze niedawno popadały w ruinę, dziś zyskały nowe znaczenie na turystycznej mapie Bydgoszczy. To tu swoje miejsce znajdują wydarzenia poświęcone popularyzacji nauki, lokalnemu dziedzictwu czy spotkania kreatywne. Bydgoskie Centrum Nauki przybliży Wam jakie odkrycia nauki i wynalazki, stoją za olbrzymimi maszynami mielącymi zboże na mąkę. To jednak początek fascynującej podróży po historii, teraźniejszości i przyszłości w Młynach Rothera.

Młyny Rothera Bydgoszcz Centrum Nauki atrakcje z dzieckiem wystawy Fot. materiały Młynów Rothera

Młyny Rothera to idealne miejsce na miejsce na wybranie się w podróż z klasą, czy rodzinny weekend. To centrum nauki pełne interaktywnych eksponatów i fascynujących atrakcji dla najmłodszych. Wśród stałych wystaw warto wyróżnić ekspozycję „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką”, na której poznamy historię Bydgoszczy, miasta nierozerwalnie związanego z rzeką Brdą, Wisłą i Kanałem Bydgoskim.

W Młynach czeka na Was również punkt widokowy  dostępny codziennie w godzinach otwarcia Młynów. Wstęp bezpłatny. Możesz wejść schodami lub skorzystać z windy. Młyny Rothera Bydgoszcz Centrum Nauki atrakcje z dzieckiem wystawy Młyny Rothera Bydgoszcz Centrum Nauki atrakcje z dzieckiem wystawy

Tytułowe „Węzły” to nawiązanie do bydgoskiego węzła wodnego, ale nazwa odnosi się też to więzi międzyludzkich. Cofniemy się do przeszłości i prześledzimy ostatnie 170 lat rozwoju Bydgoszczy, a następnie przyjrzymy się wyzwaniu, które nas czeka – jak uchronić wodne zasoby miasta przed kryzysem klimatycznym. Na wystawie wybierzemy się w wirtualną podróż kajakiem, nauczymy wiązać węzły żeglarskie, a nawet zatańczymy tango!

Dla osób, które fascynuje nauka i technika przygotowano dedykowaną wystawę "Młyn-Maszyna". To tu podczas zwiedzania wcielicie się w role konstruktorów czy pracowników młynów. Przy użyciu współczesnych maszyn będziecie eksperymentować: transportować, ważyć, czyścić, rozdrabniać, mielić, odsiewać… Które przedmioty mogą latać? Po co spiętrzamy wodę? Dlaczego młyńskie kamienie się grzeją? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie na wystawie. Angażując zmysły i wyobraźnię zapraszamy na przygodę pełną niespodzianek!

Wystawa dla dzieci Młyny Rothera Bydgoszcz atrakcje dla dzieci Centrum Nauki opinie Wystawa dla dzieci Młyny Rothera Bydgoszcz atrakcje dla dzieci Centrum Nauki opinie

Wystawa dla dzieci Młyny Rothera Bydgoszcz atrakcje dla dzieci Centrum Nauki opinie Fot. materiały Młynów Rothera

Warto sprawdzać też aktualne wydarzenia i wystawy czasowe. Młyny Rothera to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera

 • Godziny otwarcia: sprawdź na stronie internetowej Młynów Rothera
 • Kontakt: email: info@mlynyrothera.pl tel. 887-467-208
 • Wstęp do obiektu - bezpłatny

Ceny biletów na wystawę stałą „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką”:

 • bilet normalny 22 zł
 • bilet ulgowy 18 zł
 • bilet grupowy 16 zł
 • rodzinny 50 zł
 • usługa przewodnicka 100 zł

Ceny biletów na wystawę stałą „Młyn-Maszyna”:

 • bilet normalny 22 zł
 • bilet ulgowy 18 zł
 • bilet grupowy 16 zł
 • rodzinny 50 zł

Sprawdź również:

Gdańsk z dzieckiem - najlepsze atrakcje

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *