Aquapark Kraków – największy Aquapark w Polsce

park wodny Kraków atrakcje dla dzieci

Województwo małopolskie często kojarzy nam się jako idealne miejsce na "spotkanie z historią". Jak się jednak okazuje, nie brakuje tu też okazji na relaks i wypoczynek w rodzinnym gronie. Tak też jest w przypadku Parku Wodnego w Krakowie! Jeden z największych w Polsce aquaparków gwarantuje niezapomniane emocje dla całej rodziny przez okrągły rok. Sprawdź jakie atrakcje czekają tam Ciebie i Twoje dzieci oraz ile za te przyjemności trzeba zapłacić. Odpowiedzi szukajcie w dalszej części artykułu!

Zobacz koniecznie:

Od wielu lat, krakowski Park Wodny utrzymuje się w czołówce tego typu obiektów w Polsce, dostarczając swoim gościom mnóstwa atrakcji. Nieważne, czy chcecie popływać, poszaleć na zjeżdżalniach, pobawić się z dziećmi, czy zrelaksować w saunie – tutaj znajdziecie to wszystko w jednym miejscu. Temperatura wody wynosi około 30 ºC, a więc można poczuć się jak w ciepłych krajach. Dobry wypoczynek gwarantowany!

Sprawdź również NOWOŚĆ: Aquapark z rekinami w Polsce!

Rodzinne atrakcje Kraków

​Atrakcje dla dzieci Aquapark Kraków

Łączna powierzchnia basenów znajdujących się w hali basenowej wynosi 2000 m2. Są tu wyznaczone tory do pływania, ale także wiele rozrywek – rwąca rzeka, ścianka wspinaczkowa czy miejsca do gry w piłkę. Można też korzystać z hydromasaży, biczów wodnych i leżanek masujących. Pośrodku basenu rekreacyjnego znajduje się fontanna w kształcie trzygłowego smoka. W końcu to Kraków. Największą atrakcją stanowią jednak niezwykle różnorodne zjeżdżalnie. Od łagodnego Żółtego Węża,  aż do rodzinnego Aligatora, z którego mogą korzystać 3 osoby jednocześnie. Poza tym można korzystać z 4 nowych zjeżdżalni zewnętrznych - pontonowej zjeżdzalni Kongo, ekstremalnie szybkiej Nitro, zakręconego Twistera i multimedialnego Speed Fire.

park wodny kraków aquapark atrakcje dla dzieci małopolskie 5

Na dzieci w brodziku czekają plujące wodą zwierzaki noszące wdzięczne imiona – Ptak Cudak i AquaDino. Na pewno do gustu przypadnie im też Wyspa Piratów, Magiczny Grzybek i minizjeżdżalnie, odpowiednie dla najmłodszych miłośników wodnego szaleństwa. Dużo śmiechu może dostarczyć Tęczowa Ścieżka – pływające wysepki, po których trzeba przejść tak, aby nie wpaść do wody. Po tych wszystkich zabawach można odpocząć w wannach z jacuzzi albo w Saunarium Park Wodny Kraków. To miejsce, gdzie na łącznej powierzchni 400 metrów kwadratowych powstała wyjątkowa strefa odpoczynku i regeneracji o wielu walorach prozdrowotnych; miejsce, gdzie możemy wzmocnić organizm, nabrać sił witalnych a przede wszystkim odpocząć.

park wodny kraków aquapark atrakcje dla dzieci małopolskie 3

W hali basenowej działa też Barek Wodny, ale i Stacja Parkowa. To nowa strefa zewnętrzna, przeznaczona na odpoczynek: dla siebie, dla dzieci, dla przyjaciół. To idealny pomysł na wakacje w mieście!

park wodny kraków aquapark atrakcje dla dzieci małopolskie 2

Ceny biletów Aquapark Kraków:

Aby poznać aktualne ceny obowiązujące w krakowskim aquaparku, polecamy odwiedzenie tej witryny internetowej. Na miejsu realizowane są też płatności Polskim Bonem Turystycznym. Kraków park wodny ceny opinie

Godziny otwarcia Park Wodny Kraków

  • codziennie - 8:00 - 22:00
park wodny kraków aquapark atrakcje dla dzieci małopolskie

Dojazd do Park Wodny Kraków

Dojazd do Parku Wodnego możliwy jest jest przy pomocy autobusów MPK o numerach 125, 129, 132, 138, 139, 142, 152, 182, 192, 429, 482. Dla gości odwiedzających to miejsce przy pomocy samochodu, udostępniamy poniżej dokładną mapkę lokalizacji.

Sprawdź także nasz artykuł:

Kraków – atrakcje dla dzieci