Aquapark Kraków – największy Aquapark w Polsce

park wodny Kraków atrakcje dla dzieci

Województwo małopolskie często kojarzy nam się jako idealne miejsce na "spotkanie z historią". Jak się jednak okazuje, nie brakuje tu też okazji na relaks i wypoczynek w rodzinnym gronie. Tak też jest w przypadku Parku Wodnego w Krakowie! Największy w Polsce aquapark gwarantuje niezapomniane emocje dla całej rodziny przez okrągły rok. Sprawdź jakie atrakcje czekają tam Ciebie i Twoje dzieci oraz ile za te przyjemności trzeba zapłacić. Odpowiedzi szukajcie w dalszej części artykułu!

Od wielu lat, krakowski Park Wodny utrzymuje się w czołówce tego typu obiektów w Polsce, dostarczając swoim gościom mnóstwa atrakcji. Nieważne, czy chcecie popływać, poszaleć na zjeżdżalniach, pobawić się z dziećmi, czy zrelaksować w saunie – tutaj znajdziecie to wszystko w jednym miejscu. Temperatura wody wynosi około 30 ºC, a więc można poczuć się jak w ciepłych krajach. Dobry wypoczynek gwarantowany!

Sprawdź również NOWOŚĆ: Aquapark z rekinami w Polsce!

Rodzinne atrakcje Kraków

​Atrakcje dla dzieci Aquapark Kraków

Łączna powierzchnia basenów znajdujących się w hali basenowej wynosi 2000 m2. Są tu wyznaczone tory do pływania, ale także wiele rozrywek – rwąca rzeka, ścianka wspinaczkowa, miejsca do gry w piłkę czy basen z falą. Można też korzystać z hydromasaży, biczów wodnych i leżanek masujących. Pośrodku basenu rekreacyjnego znajduje się fontanna w kształcie trzygłowego smoka. W końcu to Kraków. Największą atrakcją stanowią jednak niezwykle różnorodne zjeżdżalnie. Od łagodnego Żółtego Węża, przez rodzinnego Aligatora, z którego mogą korzystać 3 osoby jednocześnie, aż do wirującego Tornada i 2-torowej Salamandry. Poza tym można korzystać z 4 nowych zjeżdżalni zewnętrznych - pontonowego Konga, ekstremalnie szybkiej Nitro, zakręconego Twistera i multimedialnego Speed Fire.

park wodny Kraków opinie aquapark zjeżdżalnie

Na dzieci w brodziku czekają plujące wodą zwierzaki noszące wdzięczne imiona – Ptak Cudak i AquaDino. Na pewno do gustu przypadnie im też Wyspa Piratów, Magiczny Grzybek i minizjeżdżalnie, odpowiednie dla najmłodszych miłośników wodnego szaleństwa. Dużo śmiechu może dostarczyć Tęczowa Ścieżka – pływające wysepki, po których trzeba przejść tak, aby nie wpaść do wody. Po tych wszystkich zabawach można odpocząć w wannach z jacuzzi albo aneksie saunowym. W hali basenowej działa też Barek Wodny, a w sezonie uruchamiana jest plaża zewnętrzna. Wstęp na nią możliwy jest przy pomocy zakupu odpowiedniego biletu - na pewno wypoczniecie tam w ciągu letnich, ciepłych miesięcy!

Kraków park wodny ceny opinie

Ceny biletów Aquapark Kraków:
typ biletu normalny ulgowy
jednogodzinny 36 zł 32 zł
jednogodzinny Happy Hours (8:00 - 9:00) 25 zł 22 zł
dwugodzinne 46 zł 42 zł
bez limitu 66 zł 52 zł
rodzinny 1-godzinny 84 zł -
rodzinny 2-godzinny 123 zł -

Godziny otwarcia Park Wodny Kraków

  • codziennie - 8:00 - 22:00

Dojazd do Park Wodny Kraków

Dojazd do Parku Wodnego możliwy jest jest przy pomocy autobusów MPK o numerach 125, 129, 132, 138, 139, 142, 152, 182, 192, 429, 482. Dla gości odwiedzających to miejsce przy pomocy samochodu, udostępniono w pełni darmowy przestronny parking.

Sprawdź także nasz artykuł:

Kraków – atrakcje dla dzieci