Termy Maltańskie – Aquapark Poznań

park wodny Poznań atrakcje

W ogromnym kompleksie rekreacyjno-sportowym nad jeziorem Maltańskim w Poznaniu zarówno mali, jak i duzi mogą liczyć na doskonałą zabawę i wypoczynek.

Termy Maltańskie to największy w Polsce obiekt wykorzystujący naturalne wody termalne. Znajduje się w rekreacyjnej części Poznania zwanej Maltą, tuż obok jeziora Maltańskiego, przy przystanku Kolejki Parkowej „Maltanka”. Solanka na potrzeby term pobierana jest z głębokości 1300 m i ma temperaturę około 40 ºC, dzięki niskiej mineralizacji posiada właściwości lecznicze.

brodzik dla dzieci aquapark Poznań

Termy Maltańskie - Aquapark i inne atrakcje

Kompleks zajmuje obszar 6 ha, mieści się w nim kilkanaście różnorodnych basenów o łącznej powierzchni lustra wody 5000 m2. Całość podzielona jest na 4 strefy. 

Aquapark zapewnia świetną zabawę dla całej rodziny. Można tu korzystać aż z 16 basenów, w tym zewnętrznego basenu geotermalnego czynnego przez cały rok, basenu solankowego, basenu z podwójną falą czy dzikiej rzeki. Jest też jacuzzi, kurtyny i bicze wodne. Maluchy na pewno docenią tutejsze zjeżdżalnie, pośród których jest m.in. zjeżdżalnia multimedialna z efektami świetlnymi i dźwiękowymi, zjeżdżalnia pontonowa, rodzinna czy zjeżdżalnia Turbo, gdzie prędkość zjazdu dochodzi do 60 km/h. Przygotowano tu też brodzik dla dzieci z urządzeniami do zabawy, basen ze statkiem pirackim i ściankę wspinaczkową.

W strefie sportowej znajduje się niezbędna infrastruktura dla wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu w wodzie. Jest tu m.in. 50-metrowy basen olimpijski i wieża do skoków, widownia na 3800 miejsc i wszystko, co potrzebne do organizacji największych zawodów. 

Sprawdź również NOWOŚĆ:
 Aquapark Reda - Park Wodny z rekinami!

Świat Saun to miejsce, w którym można odpocząć i zrelaksować się. Dobremu samopoczuciu gości sprzyja sztuczna dżungla, tepidarium i zielony taras. Przede wszystkim można tu jednak korzystać z kilkunastu rodzajów saun, chociażby z sauny z koloroterapią, łaźni kwiatowej czy sauny z 200-letniego drzewa Kelo.

SPA 1306 to wyjątkowa strefa o orientalnej aranżacji, wyposażona w 17 gabinetów, w których przeprowadza się wiele zabiegów korzystając z osiągnięć kultur całego świata. Stosowana tutaj woda termalna pomaga w regeneracji, a sam pobyt w SPA pozwala na oderwanie się od codzienności.

atrakcje dla dzieci Termy Maltańskie

Ceny biletów Termy Maltańskie 
  
1-godzinne 
              normalne      ulgowe       promocyjne (w godzinach             rodzinne (2os. 
                                                         9.00-12.00 oraz 21.00-23.00)      dorosłe + 1 dziecko 
                                                                                                                 lub 1 os. dorosła 
                                                                                                                     + 2 dzieci)     
  
pon.-pt.     20 zł            15 zł                     12 zł                                            40 zł (10 zł 
                                                                                                                   kolejne dziecko) 
sob.,           22 zł            17 zł                       –                                              45 zł (10 zł 
niedz.,                                                                                                        kolejne dziecko)                 święta