Hydropolis Wrocław

atrakcje dla dzieci Wrocław

Otwarta w grudniu 2015 roku niezwykła multimedialna wystawa poświęcona najcenniejszemu skarbowi na świecie – wodzie.

Hydropolis to jedna z najbardziej nowoczesnych interaktywnych ekspozycji w Polsce. Skoncentrowana jest wokół wody, jej życiodajnych wartości i roli, jaką odgrywa w funkcjonowaniu naszej planety i całego kosmosu. Wystawa ma wyjątkowe walory edukacyjne i w bardzo spektakularny sposób przedstawia fascynujące zagadnienia, które są pomocne dla zrozumienia otaczającego nas świata. Hydropolis mieści się w zabytkowym XIX-wiecznym zbiorniku czystej wody o powierzchni 4000 m2. Poprzez dużą ilość nowinek technicznych trafia przede wszystkim do dzieci i młodzieży, choć dorośli też mogą znaleźć tu wiele ciekawostek.

Ekspozycja Interaktywna Hydropilis Wrocław opinie

Atrakcje Hydropolis Wrocław

Wejście do Hydropolis przesłania kurtyna wodna, która znika, gdy tylko się do niej zbliżymy i pozwala nam przejść uchą stopą. Ekspozycja podzielona została na 8 stref tematycznych, w których działają 64 interaktywne urządzenia. W każdej sali poznajemy nowe zagadnienia dotyczące wody.

Planeta Wody – wszystko, co trzeba wiedzieć o początkach wody we Wszechświecie i na naszej planecie. Zobaczymy tu projekcję panoramiczną na wielkim ekranie.

Głębiny – sala, w której poznamy czeluści mórz i oceanów oraz ich mieszkańców. Tutaj też znajduje się replika batyskafu Trieste, który w 1960 roku odbył podróż do najgłębszego miejsca na Ziemi – Rowu Mariańskiego.

Ocean Życia – strefa poświęcona żywym organizmom rozwijającym się w wodzie od 3,3 miliardów lat. Są tu zarówno mikroorganizmy, jak i olbrzymie kałamarnice i rekiny. Wszystko w multimedialnej oprawie.

Strefa Relaksu – podziemna plaża, na której można posłuchać kojącego szumu fal oceanu w pięknej scenerii i nabrać sił do dalszego zwiedzania.

muzeum interaktywne Hydropolis atrakcje dolnośląskie

Człowiek i Woda – skoro nasze ciało składa się w większości z wody, jesteśmy z nią nierozerwalnie związani. Tutaj dowiemy się, jak ważna jest dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu i poznamy różne jej ujęcia w kulturze i sztuce.

Historia Inżynierii Wodnej – żadna wielka cywilizacja nie mogła istnieć bez wody, a z biegiem czasu człowiek nauczył się wykorzystywać jej wielką siłę. W tej strefie poznać można starożytne urządzenia hydrotechniczne i zobaczyć modele statków z różnych epok.

Miasto i Woda – żadne współczesne miasto nie jest w stanie dziś funkcjonować bez skomplikowanego systemu zarządzania wodą. Dowiemy się tutaj, skąd bierze się woda w kranie, jak zmieniały się wodociągi we Wrocławiu na przestrzeni lat i obejrzymy niesamowite budowle hydrotechniczne.

Stany Wody – tu poznamy budowę cząsteczki wody i zrozumiemy zjawisko zmiany stanów skupienia. Zobaczymy, jak woda staje się parą i nauczymy się rozróżniać rodzaje chmur. Można też wywołać grzmoty za pomocą wyciągnięcia ręki.

Poza tym w Hydropolis działa strefa wystaw czasowych, a w kolejnych salach można skorzystać z Hydropedii – interaktywnych stanowisk wiedzy, które rozwieją nasze wątpliwości. Dużą popularnością cieszą się też urządzenia przetwarzające mowę ludzką na język delfinów.

Godziny otwarcia Hydropolis Wrocław

poniedziałek-piątek – 9.00-18.00 (ostatnie wejście 16.30)
sobota-niedziela – 10.00-20.00 (ostatnie wejście 18.30)

Hydropolis
ul. Na Grobli 19-21
Wrocław