Hydropolis Wrocław

atrakcje dla dzieci dolnośląskie Wrocłąw

Otwarta w grudniu 2015 roku niezwykła multimedialna wystawa poświęcona najcenniejszemu skarbowi na świecie – wodzie – przyciąga tysiące odwiedzających. Koniecznie wpadnijcie do wrocławskiego Hydropolis i sprawdźcie co skrywa wśród swoich progów! A jeżeli macie wątpliwości - to koniecznie czytajcie dalej nasz artykuł!

centrum hydropolis wrocław muzeum wody opinie

Hydropolis to jedna z najbardziej nowoczesnych interaktywnych ekspozycji w Polsce. Skoncentrowana jest wokół wody, jej życiodajnych wartości i roli, jaką odgrywa w funkcjonowaniu naszej planety i całego kosmosu. Wystawa ma wyjątkowe walory edukacyjne i w bardzo spektakularny sposób przedstawia fascynujące zagadnienia, które są pomocne dla zrozumienia otaczającego nas świata. Hydropolis mieści się w zabytkowym XIX-wiecznym zbiorniku czystej wody o powierzchni 4000 m2. Poprzez dużą ilość nowinek technicznych trafia przede wszystkim do dzieci i młodzieży, choć dorośli też mogą znaleźć tu wiele ciekawostek.

muzeum wody Hydropolis Wrocław rodzinne atrakcje

 

Atrakcje Hydropolis Wrocław

Aby wejść do Hydropolis, trzeba przejść przez najdłuższą w Europie drukarkę wodną (46,5 m), która tworzy różne zory i napisy na ścianie wody. Gdy tylko się do niej zbliżymy, rozchyla się niczym kurtyna i pozwala nam przejść suchą stopą.wrocław hydropolis opinie 1 (1)

Zaraz potem przywita nas wyjątkowy nowoczesny humanoidalny robot Pepper. To dzieło japońskich konstruktorów, jedyne wykorzystywane w polskim centrum nauki. Bez problemu wchodzi w interakcję z gośćmi, opowiada o wystawie, przedstawia ciekawostki. Jest niezwykle sympatyczny i można z nim swobodnie porozmawiać.

Ekspozycja podzielona została na 9 stref tematycznych, w których działają 64 interaktywne urządzenia. W każdej sali poznajemy nowe zagadnienia dotyczące wody.

hydropolis opinie wrocław atrakcje godziny ceny (4)

Planeta Wody – wszystko, co trzeba wiedzieć o początkach wody we Wszechświecie i na naszej planecie. Zobaczymy tu projekcję panoramiczną na wielkim ekranie.

Głębiny – sala, w której poznamy czeluści mórz i oceanów oraz ich mieszkańców. Tutaj też znajduje się replika batyskafu Trieste, który w 1960 roku odbył podróż do najgłębszego miejsca na Ziemi – Rowu Mariańskiego.

Ocean Życia – strefa poświęcona żywym organizmom rozwijającym się w wodzie od 3,3 miliardów lat. Są tu zarówno mikroorganizmy, jak i olbrzymie kałamarnice i rekiny. Wszystko w multimedialnej oprawie.

Strefa Relaksu – podziemna plaża, na której można posłuchać kojącego szumu fal oceanu w pięknej scenerii i nabrać sił do dalszego zwiedzania.

hydropolis opinie wrocław atrakcje godziny ceny (2)

Strefa Dzieci – miejsce stworzone z myślą o najmłodszych, pełne multimedialnych gier, w których można bawić się z delfinami, zobaczyć mityczne potwory wodne czy nauczyć się dbać o rafy koralowe.Hydropolis Wrocław warsztaty wystawy opinie

Człowiek i Woda – skoro nasze ciało składa się w większości z wody, jesteśmy z nią nierozerwalnie związani. Tutaj dowiemy się, jak ważna jest dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu i poznamy różne jej ujęcia w kulturze i sztuce.

hydropolis opinie wrocław atrakcje godziny ceny (3)

Historia Inżynierii Wodnej – żadna wielka cywilizacja nie mogła istnieć bez wody, a z biegiem czasu człowiek nauczył się wykorzystywać jej wielką siłę. W tej strefie poznać można starożytne urządzenia hydrotechniczne i zobaczyć modele statków z różnych epok.

wrocław hydropolis ceny atrakcje opinie

Miasto i Woda – żadne współczesne miasto nie jest w stanie dziś funkcjonować bez skomplikowanego systemu zarządzania wodą. Dowiemy się tutaj, skąd bierze się woda w kranie, jak zmieniały się wodociągi we Wrocławiu na przestrzeni lat i obejrzymy niesamowite budowle hydrotechniczne.

hydropolis opinie wrocław atrakcje godziny ceny (5)

Stany Wody – tu poznamy budowę cząsteczki wody i zrozumiemy zjawisko zmiany stanów skupienia. Zobaczymy, jak woda staje się parą i nauczymy się rozróżniać rodzaje chmur. Można też wywołać grzmoty za pomocą wyciągnięcia ręki.

dolnośląskie rodzinne atrakcje Wrocław

Poza tym w Hydropolis działa strefa wystaw czasowych, a w kolejnych salach można skorzystać z Hydropedii – interaktywnych stanowisk wiedzy, które rozwieją nasze wątpliwości. Dużą popularnością cieszą się też urządzenia przetwarzające mowę ludzką na język delfinów. W Hydropolis działają 4 sale kinowe, w których zobaczyć można 6 filmów, opowiadających m.in. o odkrywcach głębin. Wyjątkowo bogata jest oferta edukacyjna - przygotowano specjalne ścieżki tematyczne i warsztaty, podczas których dzieci konstruują rakiety wodne, tworzą bańki mydlane, poznają chemiczne i fizyczne właściwości wody.

atrakcje dla dzieci Wrocław Hydropolis warsztaty

Godziny otwarcia Hydropolis Wrocław

 • poniedziałek-piątek – 9.00-18.00 (ostatnie wejście 17.00)
 • sobota-niedziela – 10.00-20.00 (ostatnie wejście 19.00)

Średni czas zwiedzania to 2 godziny.

Cennik bilety Hydropolis Wrocław

 • bilet normalny - 32 zł
 • bilet ulgowy - 23 zł
 • bilet rodzinny - 85 zł
 • bilet rodzinny z Kartą Dużej Rodziny - 90 zł
 • bilet łączony z ZOO Wrocław (maksymalnie 2 dorosłych i 3 dzieci) - 239 zł
 • bilet łączony z AquaPark Wrocław (maksymalnie 2 dorosłych i 3 dzieci) - 196 zł
 • roczna karta wstępu  - 100 zł za osobę
 • ulgowa roczna karta wstępu - 70 zł za osobę
 • bilet grupowy normalny - 27 zł
 • bilet grupowy ulgowy - 21 zł
Przy kupnie biletu online zawsze należy wybrać dostępną godzinę startu zwiedzania.

OPINIA Dzieckowpodrozy.pl

Odwiedziliśmy Hydropolis w sierpniu 2019 r. i... byliśmy zachwyceni! To zdecydowanie obowiązkowy punkt na mapie atrakcji we Wrocławiu. Nowoczesna i multimedialna ekspozycja oraz edukacja połączona z rozrywką. Gorąco polecamy! PS: #Hydropolis - Wasza "drukarka" wodna to hit na letnie upały :)

centrum wody hydropolis opinie

Lokalizacja Hydropolis Wrocław

Hydropolis znajduje się ul. Na Grobli 19-21 we Wrocławiu. Dokładną mapę lokalizacji znajdziecie poniżej.

Jak bawiliście się w Hydropolis? Dowiedzieliście się czegoś nowego?

Czekamy na Wasze opinie!