Ekspozycja PGE Giganty Mocy Bełchatów

atrakcje dla dzieci Bełchatów

Nowoczesne centrum nauki i rozrywki prezentujące to, co dla regionu Bełchatowa najcenniejsze – węgiel brunatny i jego zastosowania.

Giganty Mocy to część Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. Ekspozycja pełni funkcje edukacyjne, pokazuje, jak powstaje węgiel brunatny, jak się go wydobywa i jak się go przetwarza. Multimedia i interaktywne urządzenia świetnie trafiają także do najmłodszych. W atrakcyjny sposób można więc zdobywać wiedzę z wielu dziedzin nauki. A pod określeniem Giganty Mocy kryją się kopalnia i elektrownia.

atrakcje dla dzieci łódzkie

Atrakcje: PGE Giganty Mocy Bełchatów

W trakcie zwiedzania ekspozycji można odwiedzić las tropikalny, zobaczyć szczątki mamuta i zrozumieć, na czym polega proces formowania się złóż węgla brunatnego. Do tego czeka tu na nas cała masa doświadczeń fizycznych z wykorzystaniem zjawiska elektryczności. Jest nawet generator prądu. Nie brak też historii Bełchatowa, silnie związanej z kopalnią i elektrownią. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak potężne są to przedsiębiorstwa i jak silnie wpływają na całe bełchatowskie zagłębie górniczo-energetyczne. W ciągu jednej minuty w elektrowni spala się pełen wagon węgla.

Podczas przeprowadzania eksperymentów i odkrywania ciekawostek pomagać nam będzie niezwykła, multimedialna rodzina Gigusiów Brunatnych – mały Woltuś, zbuntowana Dżulka, dobroduszny Robot o Węglowym Sercu, matka natura Gaja oraz wszystkowiedzący Profesor Om.

rodzinne atrakcje BełchatówNa terenie kompleksu mieści się sala teatralno-widowiskowa na 500 osób, organizowane są różnego rodzaju imprezy tematyczne i warsztaty, przygotowano też specjalną ofertę dla szkół. Działa tu sklepik, restauracja oraz kącik zabaw dla dzieci Klub Woltusia, w którym znajduje się także przewijak i podgrzewacz do butelek.

Ekspozycja PGE Giganty Mocy została nagrodzona w konkursie „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich 2015” w kategorii miejsce przyjazne rodzinie.

Godziny otwarcia PGE Giganty Mocy Bełchatów

wtorek-piątek – 9.00-18.00 (ostatnie wejście o 16.00)
sobota-niedziela – 11.00-19.00 (ostatnie wejście o 17.30)

Zwiedzanie ekspozycji trwa około 1,5-2 godziny, wejścia co 0,5 godziny. Podczas zwiedzania gościom towarzyszy przewodnik.  

Ceny biletów PGE Giganty Mocy Bełchatów

normalny – 15 zł
ulgowy – 10 zł
dzieci do lat 3 – bezpłatnie
rodzinny (2+1) – 35 zł
rodzinny (2+2) – 40 zł
rodzinny (2+3) – 45 zł
dopłata za każde kolejne dziecko – 5 zł