Ekspozycja PGE Giganty Mocy Bełchatów

atrakcje dla dzieci Bełchatów

Nowoczesne centrum nauki i rozrywki prezentujące to, co dla regionu Bełchatowa najcenniejsze – węgiel brunatny i jego zastosowania.

Giganty Mocy to część Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. Ekspozycja pełni funkcje edukacyjne, pokazuje, jak powstaje węgiel brunatny, jak się go wydobywa i jak się go przetwarza. Multimedia i interaktywne urządzenia świetnie trafiają także do najmłodszych. W atrakcyjny sposób można więc zdobywać wiedzę z wielu dziedzin nauki. A pod określeniem Giganty Mocy kryją się kopalnia i elektrownia.

atrakcje dla dzieci łódzkie

Atrakcje: PGE Giganty Mocy Bełchatów

Jedną z największych atrakcji obiektu jest GIGA makieta, która powstałą w ramach projektu "Rekultywacja – sztuka tworzenia" - W trakcie zwiedzania ekspozycji można odwiedzić las tropikalny, zobaczyć szczątki mamuta i zrozumieć, na czym polega proces formowania się złóż węgla brunatnego. Do tego czeka tu na nas cała masa doświadczeń fizycznych z wykorzystaniem zjawiska elektryczności. Jest nawet generator prądu. Nie brak też historii Bełchatowa, silnie związanej z kopalnią i elektrownią. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak potężne są to przedsiębiorstwa i jak silnie wpływają na całe bełchatowskie zagłębie górniczo-energetyczne. W ciągu jednej minuty w elektrowni spala się pełen wagon węgla.

Podczas przeprowadzania eksperymentów i odkrywania ciekawostek pomagać nam będzie niezwykła, multimedialna rodzina Gigusiów Brunatnych – mały Woltuś, zbuntowana Dżulka, dobroduszny Robot o Węglowym Sercu, matka natura Gaja oraz wszystkowiedzący Profesor Om.

rodzinne atrakcje BełchatówNa terenie kompleksu mieści się sala teatralno-widowiskowa na 500 osób, organizowane są różnego rodzaju imprezy tematyczne i warsztaty, przygotowano też specjalną ofertę dla szkół. Działa tu sklepik, restauracja oraz kącik zabaw dla dzieci Klub Woltusia, w którym znajduje się także przewijak i podgrzewacz do butelek.

Ekspozycja PGE Giganty Mocy została nagrodzona w konkursie „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich 2015” w kategorii miejsce przyjazne rodzinie.

Godziny otwarcia PGE Giganty Mocy Bełchatów

Poniedziałek: nieczynne Od wtorek do piątku: 9:00 - 18:00 (ostatnie wejście o godzinie 16:00) Soboty i niedziele: 11:00 - 19:00 (ostatnie wejście o godzinie 17:30)

Zwiedzanie ekspozycji trwa około 1,5-2 godziny, wejścia co pół godziny. Podczas zwiedzania gościom towarzyszy przewodnik.

Ceny biletów PGE Giganty Mocy Bełchatów - online

normalny – 15 zł ulgowy – 10 zł dzieci do lat 3 – bezpłatnie rodzinny (2+1) – 35 zł rodzinny (2+2) – 40 zł rodzinny (2+3) – 45 zł dopłata za każde kolejne dziecko – 5 zł