Ekspozycja PGE Giganty Mocy Bełchatów

atrakcje dla dzieci Bełchatów

Nieważne, w którym regionie Polski spędzimy swój urlop w gronie rodzinnym - możemy być pewni, że każdy z nich będzie miał do zaoferowania coś całkowicie unikalnego. Nie inaczej jest w przypadku województwa łódzkiego, a dokładnie Bełchatowa. Obecne w nim nowoczesne centrum nauki i rozrywki prezentujące to, co dla regionu tego miasta najważniejsze i zarazem najcenniejsze – węgiel brunatny i jego zastosowania.

Giganty Mocy to część Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. Ekspozycja pełni funkcje edukacyjne: pokazuje, jak powstaje węgiel brunatny, jak się go wydobywa i jak się go przetwarza. Dostępne tam multimedia i interaktywne urządzenia świetnie trafiają nie tylko do dorosłych, ale także do najmłodszych. W atrakcyjny sposób można więc zdobywać wiedzę z wielu dziedzin nauki, a pod tajemniczym określeniem "Giganty Mocy" kryją się kopalnia i elektrownia.

atrakcje dla dzieci łódzkie

Atrakcje: PGE Giganty Mocy Bełchatów

Jedną z największych atrakcji obiektu jest GIGA makieta, która powstała w ramach projektu "Rekultywacja – sztuka tworzenia" - W trakcie zwiedzania ekspozycji można odwiedzić las tropikalny, zobaczyć szczątki mamuta i zrozumieć, na czym polega proces formowania się złóż tak cennego nie tylko dla Bełchatowa ale i naszego kraju, węgla brunatnego. Do tego czeka tu na nas cała masa doświadczeń fizycznych z wykorzystaniem zjawiska elektryczności - jest nawet generator prądu!

giganty mocy belchatow pge opinie atrakcje cennik

Nie brak też opowieści o historii Bełchatowa, silnie związanej z obecnością kopalni i elektrowni. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak potężne są to przedsiębiorstwa i jak silnie wpływają na całe bełchatowskie zagłębie górniczo-energetyczne. W ciągu jednej minuty w elektrowni spala się pełen wagon węgla!

Podczas przeprowadzania eksperymentów i odkrywania ciekawostek pomagać nam będzie niezwykła, multimedialna rodzina Gigusiów Brunatnych – mały Woltuś, zbuntowana Dżulka, dobroduszny Robot o Węglowym Sercu, matka natura Gaja oraz wszystkowiedzący Profesor Om.

rodzinne atrakcje BełchatówNa terenie kompleksu mieści się sala teatralno-widowiskowa na 500 osób, organizowane są różnego rodzaju imprezy tematyczne i warsztaty, przygotowano też specjalną ofertę dla szkół. Działa tu sklepik, restauracja oraz kącik zabaw dla dzieci Klub Woltusia, w którym znajduje się także przewijak i podgrzewacz do butelek.

Przy okazji wizyty w województwie łódzkim, warto zajrzeć do:

Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi

Ekspozycja PGE Giganty Mocy została nagrodzona w konkursie „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich 2015” w kategorii miejsce przyjazne rodzinie.

Godziny otwarcia PGE Giganty Mocy Bełchatów

 • Poniedziałek: nieczynne
 • Od wtorek do piątku: 9:00 - 16:00 (ostatnie wejście o godzinie 15:00)
 • Soboty i niedziele: 11:00 - 17:30 (ostatnie wejście o godzinie 16:00)
 • W okresie wakacyjnym prosimy o sprawdzenie aktualnych godzin otwarcia na stronie Gigantów Mocy - mogą się różnić od podanych wyżej

Zwiedzanie ekspozycji trwa około 1,5-2 godziny, wejścia co pół godziny. Podczas zwiedzania gościom towarzyszy przewodnik. W weekendy zwiedzanie odbywa się w systemie ciągłym z audioprzewodnikami.

Ceny biletów PGE Giganty Mocy Bełchatów - online

 • normalny – 15 zł
 • ulgowy – 10 zł
 • dzieci do lat 3 – bezpłatnie
 • rodzinny (2+1) – 35 zł
 • rodzinny (2+2) – 40 zł
 • rodzinny (2+3) – 45 zł
 • dopłata za każde kolejne dziecko – 5 zł

Lokalizacja PGE Giganty Mocy Bełchatów - online