Atrakcje nad morzem na niepogodę – co robić z dzieckiem, gdy pada? TOP 50

Atrakcje nad morzem na niepogodę aquapark reda rekiny ceny opinie

Miało być słońce, kąpiele i dzikie harce na plaży, a zamiast tego są chmury, zimno i deszcz. Nad polskim morzem zdarza się to dość często, ale na szczęście jest tu mnóstwo atrakcji dla dzieci na niepogodę, które uratują wakacyjny wyjazd. Aquaparki, muzea, centra kreatywnej zabawy i nauki – gdzie pójść z dzieckiem nad Bałtykiem, gdy pada?

Atrakcje nad morzem na niepogodę co robić z dziećmi gdy pada akwarium gdynia opinie bilety

 • Aquaparki

Pewnie przyjechaliście nad morze, by trochę popływać. Na szczęście mamy aquaparki. Zwłaszcza że w Redzie (ok. 15 km od Gdyni, 25 km od Władysławowa) mieści się najciekawszy tego typu obiekt Pomorza – Aquapark Reda. Jedną z atrakcji jest tu 60-metrowa zjeżdżalnia zakończona przeszklonym tunelem z rekinami. Do tego w Aquaparku Reda mamy m.in. unikatową na skalę Europy zjeżdżalnię obrotową AquaSpinner, ulubioną przez kilkulatki Zatokę Piratów czy inne naprawdę imponujące wodne atrakcje dla dzieci i nie tylko. Warto też wybrać się do jedynego w Trójmieście Aquaparku Sopot – tutaj czekają na nas baseny wewnętrzne i zewnętrzne, “dzika rzeka”, zjeżdżalnie i strefy dla dzieci. Również w Aquaparku Milenium w Kołobrzegu popluskamy się pod dachem, gdy na dworze będzie padać. Tu też nie zabraknie basenów dla dzieci, zjeżdżalni, “dzikiej rzeki”, ale i wanien do jacuzzi, biczów i kaskad wodnych, sauny czy łaźni parowej.

 • Akwaria, fokaria, morskie światy

Jedne całkiem pod dachem, inne tylko w części – wszystkie wiodą prym wśród atrakcji nad morzem na niepogodę. Zobaczenie z dziećmi żywych, często unikalnych zwierząt morskich na pewno zbliży nas do morza, które chwilowo pozostanie w sferze naszych pragnień. W rejonie Półwyspu Helskiego mamy dwa ciekawe miejsca – Ocean Park we Władysławowie i Fokarium w Helu. W pierwszym można zobaczyć modele zwierząt morskich w naturalnej wielkości (m.in. ogromnego wieloryba tryskającego wodą), ale też odwiedzić wioskę rybacką z tradycyjnymi chatami i łodziami, papugarnię czy zobaczyć multimedialne pokazy zwierząt morskich. W drugim, które aktywnie chroni i leczy populację fok szarych, nie tylko zobaczymy te zwierzęta, ale też dowiemy się dużo na temat opieki nad nimi.

Atrakcje nad morzem na niepogodę co robić z dziećmi gdy pada nad bałtykiem fokarium sea park sarbsk

Imponujące fokaria nad Bałtykiem znajdziemy też dalej na zachód wybrzeża. Sea Park Sarbsk niedaleko Łeby to nie tylko największe fokarium w Polsce, ale też liczne atrakcje multimedialne, które dzieci pokochają takie jak Oceanarium Prehistoryczne 3D wprowadzające nas w świat głębin morskich z czasów prehistorycznych czy Real Ocean 3D – łódź podwodna pokazująca życie współczesnych mieszkańców oceanów. Z kolei w Fokarium Dolina Charlotty niedaleko Słupska foki możemy podziwiać nie tylko na powierzchni, podczas ćwiczeń czy specjalnego treningu medycznego, ale też – dzięki specjalnej szybie – pod wodą. Tutaj funkcjonuje też na nas m.in. safari zoo.

Sprawdź również:
Noclegi dla rodzin z dziećmi nad morzem

Z kolei w Trójmieście, tuż nad morzem, warto odwiedzić Akwarium Gdyńskie. Zobaczymy tu łącznie ponad 1500 żywych organizmów z 250 różnych gatunków. Wśród nich są takie okazy jak ośmiornica olbrzymia, najmniejszy na świecie krokodyl – krokodyl krótkopyski czy najcięższy wąż świata – anakonda zielona.

Atrakcje nad morzem na niepogodę nad bałtykiem co robić z dziećmi gdy pada sea park sarbsk bilety opinie

 • Muzea dla dzieci

Jeśli chodzi o ciekawe muzea nad Bałtykiem dla dzieci, naprawdę nie możemy narzekać. Polskie wybrzeże ma mnóstwo tego typu ciekawych miejsc na niepogodę. Zacznijmy od najciekawszych muzeów Trójmiasta. W Gdyni, tuż obok Akwarium Gdyńskiego, stoi zacumowany najsłynniejszy polski okręt wojenny ORP „Błyskawica”. Ten najstarszy obecnie istniejący niszczyciel na świecie jest jednocześnie oddziałem Muzeum Marynarki Wojennej. W Gdyni warto też odwiedzić nowoczesne Muzeum Emigracji umiejscowione w sercu portu, skąd przez lata wypływały transatlantyki z tysiącami Polaków podróżującymi zagranicę. Jeśli w Gdyni zobaczymy “Błyskawicę”, to w Gdańsku warto obejrzeć pierwszy statek zbudowany całkowicie w Polsce – SS „Sołdek”, w tym na przykład jego maszynownię z ubiegłego wieku. W Gdańsku, stolicy bursztynu, warto odwiedzić też Muzeum Bursztynu i niezwykle nowoczesne Muzeum II Wojny Światowej, które przygotowało specjalną wystawę dla dzieci. Gdzie iść w Sopocie, gdy pada? Na przykład do Muzeum Figur Woskowych, w którym zobaczymy m.in. gwiazdy takie jak Cristiano Ronaldo i Angelina Jolie czy postaci z bajek jak Spiderman i Flinstonowie. Woskowe figury znajdziemy też w Kołobrzegu i w Łebie i w Międzyzdrojach. Sopot podczas niepogody może też sprzyjać wycieczce do Hipodromu –  jednego z najnowocześniejszych ośrodków jeździeckich w Polsce, w którym obejrzymy wyścigi konne, zawody w skokach przez przeszkody, ale też będziemy mogli odbyć lekcję jazdy. Dodatkowo zielony teren sprzyja spacerom i jest dostępny dla wszystkich.

Atrakcje nad morzem na niepogodę co robić z dziećmi gdy pada orp-blyskawica-gdynia-opinie bilety

Na zachód bałtyckiego wybrzeża, w Ustce, warto zatrzymać się w Muzeum Chleba, w którym nie tylko zobaczymy maszyny nawet z XVII w. używane do stworzenia wypieku, ale i jedną z pierwszych lodówek z czasów, gdy nie było prądu. W tym mieście warto zajrzeć te do Muzeum Minerałów z największym kryształem górskim w Polsce czy odlewem szkieletu dinozaura. Jeszcze bardziej na zachód mamy kolejne ciekawe miejsca na niepogodę nad Bałtykiem. W Kołobrzegu fani militariów będą świetnie bawić się w Muzeum Oręża Polskiego z najbogatszą w Polsce kolekcją mundurów wojskowych (nawet z I i II wojny światowej), a miłośnicy żeglugi i morskich opowieści przepadną w kołobrzeskim Skansenie Morskim prezentującym oryginalne historyczne statki.

Polecamy – sprawdzony Pensjonat dla rodzin nad morzem:

gdzie wykorzystać bon turystyczny noclegi nad morzem Pensjonat

Wyjątkowo ciekawym muzeum nad morzem jest też Multimedialne Muzeum na Klifie w Trzęsaczu. Tutaj, zamiast tradycyjnych eksponatów, zobaczymy multimedialne pokazy oparte na grze światła i dźwięku, które zachwycą dzieci. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie poniżej, by zrozumieć, jak oryginalną atrakcją dla dzieci jest to miejsce.

Atrakcje nad morzem na niepogodę co robić z dziećmi gdy pada multimedialne muzeum na klifie trzesacz opinie bilety

 • Kreatywna nauka i eksperymenty

Co robić z dzieckiem nad morzem, gdy pada? Iść tam, gdzie wybawi się i poeksperymentuje, a przy okazji nauczy się czegoś nowego. W ofercie ciekawych miejsc na niepogodę dla dzieci tego rodzaju przoduje Gdańsk. Tutaj bowiem znajdują się Ośrodek Kultury Morskiej, Centrum Hevelianum, Wydział Zabaw Gdańsk w Europejskim Centrum Solidarności. W Ośrodku Kultury Morskiej, tuż obok słynnego Żurawia, dzieci nie tylko ponad 40 łodzi z całego globu, ale też będą mogły nauczyć się nadawać morsem, wiązać węzły marynarskie, sterować modelami okrętów czy załadować towary na portowym wózku widłowym. W Centrum Hevelianum Gdańsk mieszczącym się na widokowej Górze Gradowej dzieci bawiąc się, poznają zagadnienia związane z geografią, matematyką, architekturą, sztuką, recyklingiem, historią, chemią, fizyką i wieloma innymi. Podobnie interaktywnie będzie w Europejskim Centrum Solidarności i niedawno otwartym Wydziałem Zabaw Gdańsk. Tutaj dzieci poznają m.in. budowę statku czy poćwiczą jego przeładunek w porcie aż po wyjście w rejs. Jeśli jesteśmy w Trójmieście, warto wpaść do gdyńskiego Centrum Nauki Experyment. Doświadczenie trzęsienia ziemi, tworzenie dwumetrowego wiru wodnego, wirtualna operacja to tylko niektóre z setek interaktywnych zadań, które tu na nas czekają.

Atrakcje nad morzem na niepogodę co robić z dziećmi gdy pada osrodek kultury morskiej gdańsk opinie bilety atrakcje dla dzieci

Na mapie atrakcji na niepogodę nad Bałtykiem, które będą dla dzieci źródłem rozrywki i zabawy, nie można pominąć też Ukrytej Krainie w Kołobrzegu – kolejnego miejsca wykorzystującego najnowsze technologie. Tutaj dzieci dostają na wstępie magiczną różdżkę i dzięki niej mogą ożywić świat pełen kolorowych postaci, zwierząt i przedmiotów. Na powierzchni ponad 400 mkw spełnią się dziecięce marzenia o czarach i magii.

 • Tarasy widokowe

Co robić z dzieckiem nad morzem w niepogodę? Jeśli już udamy się na spacer (bo też ile można siedzieć w domu lub hotelu), możemy wybrać się chociaż w ciekawe miejsce, na przykład na taras widokowy. O dziwo jest nad morzem kilka miejsc, w których choćby częściowo schronimy się pod dachem. Do wyboru mamy na przykład najwyższy budynek w Trójmieście Olivia Star Gdańsk i widok z 32 piętra na całe Trójmiasto, a nawet i Hel, położone w samym sercu Gdańska koło widokowe AmberSky z zamykanymi gondolami, ale też niższy, również atrakcyjny, gdyński Infobox, gdzie razem z dzieckiem możemy obejrzeć też wielką makietę miasta. Jest też jeszcze punkt widokowy Gdynia na Kamiennej Górze, na który można bezpłatnie wjechać kolejką linową.

Atrakcje nad morzem na niepogodę nad bałtykiem gdańsk olivia star center taras co robić z dziećmi gdy pada bilety opinie

Widoki nieco inne, a dodatkowo ciekawe przeżycia, zapewnią też latarnie morskie. Choć najlepiej byłoby podziwiać krajobraz przy słońcu i pięknej pogodzie, morze i porty w aurze chmur lub mgły też mogą wyglądać spektakularnie. Najładniejsze i najciekawsze latarnie morskie nad Bałtykiem? Świnoujście (prawie 65 metrów, najwyższa nad Bałtykiem i jedna z najwyższych na świecie), Hel (można z niej zobaczyć aż 6 innych), Gąski blisko Mielna (ponad 50 metrów) Stilo (na pięknej, oddalonej plaży), Niechorze (urzekająca swoją budową i zdobieniami), Czołpino (w Słowińskim Parku Narodowym oferuje widok na rozległe wydmy, ale też jeziora Łebsko i Gardno).

 • Sale zabaw

Jeśli pogoda zmusi nas do tego, by znaleźć dla naszych dzieci ciekawą salę zabaw nad morzem, na szczęście nie będziemy musieli długo szukać. To rozrywka, którą mogą co prawda mieć w swoim rodzinnym mieście, ale wiadomo – dzieciom raczej nie będzie przeszkadzać, że daliśmy im okazję do szaleństwa i nieskrępowanej zabawy wśród labiryntów i trampolin. Będąc w Trójmieście, warto wstąpić do Loopy’s World Gdańsk (gigantyczny „małpi gaj” o powierzchni 3000 mkw) i Fun Areny na Stadionie Energa Gdańsk. Tutaj działa m.in. jeden z najnowocześniejszych w Polsce torów wrotkarskich, jest też arena paintballa Zoltar Apokalipsa czy tyrolka rozpięta na wysokości 30 m pomiędzy trybunami. Można pojeździć na gokartach, zagrać w escape room czy pobawić się w parku trampolin NoGravity.

Atrakcje nad morzem na niepogodę nad bałtykiem gdańsk co robić z dziećmi gdy pada loopys world bilety opinie

A skoro już przy skakaniu jesteśmy – to kolejna atrakcja dla dzieci na niepogodę, która zachwyci nie tylko rodziców. W Trójmieście warto wstąpić do Parku trampolin JumpCity Gdańsk, JumpCity Gdynia czy JumpCity Rumia. W Gdyni mieści się też dmuchany park rozrywki AirSpace – tu wśród skoczni, torów przeszkód i galaktycznych trampolin rządzą mali kosmonauci. Bliżej zachodniej części wybrzeża mamy z kolei miejsca takie jak Pomerania Fun Park Kołobrzeg, gdzie na powierzchni 3000 mkw mieści się sala zabaw z „małpim gajem”, karuzelami, ale też 8-metrowymi zjeżdżalniami czy automatami do gry, oraz Kids Arena Szczecin, w której na powierzchni ok. 8000 mkw umieszczono 16 namiotów sferycznych z prawie setką atrakcji.

Atrakcje nad morzem na niepogodę nad bałtykiem najlepsze sale zabaw nad morzem AirSpace Gdynia ceny opinie

Jeśli będziecie w okolicach Łeby, koniecznie zajrzyjcie do Parku Dmuchańców Funlandia – jedna z najnowszych atrakcji w okolicy to 600m2 dmuchanych atrakcji pod zadaszeniem (dzięki czemu to też atrakcja odpowiednia na niepogodę) oraz na świeżym powietrzu. Uwielbiany przez dzieci 40-to metrowy tor przeszkód to najtrudniejsza i najdłuższa atrakcja tego Parku Rozrywki. Jednak czeka tu na Was znacznie więcej miejsc do świetnej zabawy: wielkie ścianki wspinaczkowe, długie zjeżdżalnie czy wąskie tunele.

 • Inne atrakcje na niepogodę

Gdzie jeszcze pójść z dzieckiem nad morzem, gdy pada? Warto pamiętać o choćby kilku ciekawych miejscach, które wymykają się wielu kategoriom. Narty nad morzem, w dodatku pod dachem? W Trójmieście znajduje się całoroczny ministok narciarski Skimondo Gdańsk ze sztucznym stokiem o powierzchni 46 mkw. Z kolei fani sportu, zwłaszcza piłki nożnej, chętnie odwiedzą też stadion Energa Arena i m.in. zajrzą do szatni zawodników, tuneli prowadzących na murawę czy do Muzeum Lechii Gdańsk.

Atrakcje nad morzem na niepogodę nad bałtykiem gdańsk co robić z dziećmi gdy pada skimondo narty bilety opinie

W Międzyzdrojach mamy nowoczesne planetarium z technologią pozwalającą sterować pokazem na żywo i wchodzić w interakcje z widzami. W Łebie działa Łeba Park – wielotematyczny park rozrywki z modelami dinozaurów w skali 1:1. Szczecin daje nam możliwość schowania się przed chmurami lub deszczem wśród Szczecińskich Tras Podziemnych – położonego pod dworcem kolejowym Szczecin Główny największego schronu cywilnego w Polsce wykorzystywanego podczas nalotów bombowych, w którym mogło się pomieścić aż 5000 osób.

Atrakcje nad morzem na niepogodę nad bałtykiem co robić z dziećmi gdy pada nad morzem planetarium miedzyzdroje opinie ceny

Kiepska pogoda nad Bałtykiem nie przeszkodzi nam też w wycieczce na Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, zwłaszcza że nie zapomina on o potrzebach najmłodszych zwierzających i oferuje wiele atrakcji dla dzieci. Chmury i deszcz nie popsują też planów fanom kolejek, którzy będą chcieli wybrać się w podróż odrestaurowaną wąskotorówką na Mierzei Wiślanej – Żuławską Koleją Dojazdową. A co dla dzieci lubiących teatrzyki i przedstawienia? Wspomnijmy chociażby o Teatrze Miniatura w Gdańsku  czy Teatrze Gargulec w Gdyni.

Atrakcje nad morzem na niepogodę nad bałtykiem mierzeja wiślana co robić z dziećmi gdy pada zulawska kolej dojazdowa trasa bilety opinie

Gdzie iść z dzieckiem nad morzem, gdy pada? Jak widać, propozycji nie brakuje. Nasza lista TOP 50 najlepszych miejsc nad Bałtykiem na niepogodę nie wyczerpuje tematu – dodajcie w komentarzu swoje opinie i polecane przez siebie atrakcje.

Atrakcje nad Bałtykiem na niepogodę:

 1. Aquapark Reda
 2. Aquapark Sopot
 3. Aquapark Milenium Kołobrzeg
 4. Ocean Park Władysławowo
 5. Fokarium Hel
 6. Sea Park Sarbsk (k. Łeby)
 7. Fokarium Dolina Charlotty
 8. Akwarium Gdynia
 9. Okręt Wojenny ORP „Błyskawica” Gdynia
 10. Muzeum Emigracji Gdynia
 11. Statek SS „Sołdek” Gdańsk
 12. Muzeum Bursztynu Gdańsk
 13. Muzeum II Wojny Światowej Gdańsk
 14. Muzeum Figur Woskowych Sopot
 15. Muzeum Figur Woskowych Łeba
 16. Muzeum Figur Woskowych Kołobrzeg
 17. Muzeum Figur Woskowych Międzyzdroje
 18. Hipodrom Sopot
 19. Muzeum Chleba Ustka
 20. Muzeum Minerałów Ustka
 21. Muzeum Oręża Polskiego Kołobrzeg
 22. Skansen Morski Kołobrzeg
 23. Multimedialne Muzeum na Klifie Trzęsacz
 24. Ośrodek Kultury Morskiej Gdańsk
 25. Centrum Hevelianum Gdańsk
 26. Wydział Zabaw, Europejskie Centrum Solidarności Gdańsk
 27. Centrum Nauki Experyment Gdynia
 28. Ukryta Kraina Kołobrzeg
 29. Olivia Star Gdańsk
 30. AmberSky Gdańsk
 31. Infobox Gdynia
 32. Punkt widokowy Kamienna Góra Gdynia
 33. Latarnie morskie
 34. Sala zabaw Loopy’s World Gdańsk
 35. Sala zabaw Fun Arena Gdańsk
 36. Park trampolin JumpCity Gdańsk
 37. Park trampolin JumpCity Gdynia
 38. Park trampolin JumpCity Rumia
 39. Park rozrywki AirSpace Gdynia
 40. Pomerania Fun Park Kołobrzeg
 41. Kids Arena Szczecin
 42. Stok narciarski Skimondo Gdańsk
 43. Stadion Energa Arena Gdańsk
 44. Planetarium Międzyzdroje
 45. Łeba Park Łeba
 46. Szczecińskie Trasy Podziemne Szczecin
 47. Zamek Książąt Pomorskich Szczecin
 48. Żuławska Kolej Dojazdowa Mierzeja Wiślana
 49. Teatr Miniatura Gdańsk
 50. Teatr Gargulec Gdynia

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *