Ogród Zoologiczny w Opolu

Rodzinne atrakcje Opole

Malowniczo położone na Wyspie Bolko opolskie ZOO od wielu lat przyciąga rzesze turystów i miłośników przyrody. W tutejszej hodowli znajduje się wiele gatunków zagrożonych wyginięciem i pozbawionych naturalnych siedlisk.

Ogród zoologiczny w Opolu utworzono już w latach 30-tych XX wieku. Na lokalizację wybrano niezwykle urokliwą Wyspę Bolko na Odrze, na której wówczas mieścił się park. Do dzisiaj wyspa zachowała swój rekreacyjny charakter, przebiegają przez nią ścieżki piesze i rowerowe. Obecne ZOO zajmuje powierzchnię około 20 ha, przebywa tu ponad 1200 zwierząt z 265 gatunków. Dużą wagę przykłada się tu do działań mających za cel odrodzenie populacji zwierząt zagrożonych wyginięciem. W związku z powodzią w 1997 roku, część ogrodu została zniszczona i musiała być odbudowana. Dzięki temu jednak jest to teraz jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce.

ZOO Opole

​Atrakcje ZOO Opole

ZOO podzielone jest na krainy zoogeograficzne, w których eksponowane są zwierzęta z poszczególnych kontynentów. Mamy tu więc Wybieg Południowoamerykański z kolorowymi papugami, pumami czy jaguarami, Azjatycki Step z wielbłądami, mundżakami chińskimi i pelikanami, Sawannę Afrykańską z zebrami, hipopotamami karłowatymi, żyrafami i nosorożcami, oraz Australię z kangurami, walabiami, poturu i emu. Oczywiście to nie wszystko, w innych częściach ogrodu zobaczyć można też uchatki, goryle, różne gatunki ptaków, gadów, płazów i stawonogów. Dzieci na pewno chętnie odwiedzą Mini ZOO, w którym mogą karmić zwierzęta. W określonych godzinach odbywają się też pokazy karmienia wyznaczonych gatunków. Można tu pobawić się na placu zabaw czy w Mini Parku Linowym ZOOlandia. Są też miejsca na piknik, punkty gastronomiczne i karczma. ZOO prowadzi zajęcia edukacyjne dla grup zorganizowanych.

Atrakcje dla dzieci Opole

Ceny biletów ZOO Opole 

Poniedziałek-piątek

normalny – 8 zł
ulgowy – 5 zł

Soboty, niedziele i święta

normalny – 10 zł
ulgowy – 6 zł

Roczny bilet wstępu

normalny – 100 zł
ulgowy – 60 zł