Ogród Zoologiczny w Opolu

Rodzinne atrakcje Opole

Wizyta w ogrodzie zoologicznym, to zawsze doskonały pomysł na spędzenie czasu w Malowniczo położone na Wyspie Bolko opolskie ZOO od wielu lat przyciąga rzesze turystów i miłośników przyrody. W tutejszej hodowli znajduje się wiele gatunków zagrożonych wyginięciem i pozbawionych naturalnych siedlisk. Sprawdźmy więc co, skrywa w sobie to niezwykłe miejsce - zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Ogród zoologiczny w Opolu utworzono już w latach 30-tych XX wieku. Na lokalizację wybrano niezwykle urokliwą Wyspę Bolko na Odrze, na której wówczas mieścił się park. Do dzisiaj wyspa zachowała swój rekreacyjny charakter, przebiegają przez nią ścieżki piesze i rowerowe. Obecne ZOO zajmuje powierzchnię około 20 ha, przebywa tu ponad 1200 zwierząt z 265 gatunków. Dużą wagę przykłada się tu do działań mających za cel odrodzenie populacji zwierząt zagrożonych wyginięciem. W związku z powodzią w 1997 roku, część ogrodu została zniszczona i musiała być odbudowana. Dzięki temu jednak jest to teraz jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce, który koniecznie musicie odwiedziź!

ZOO Opole

​Atrakcje ZOO Opole

ZOO podzielone jest na krainy zoogeograficzne, w których eksponowane są zwierzęta z poszczególnych kontynentów. Mamy tu więc Wybieg Południowoamerykański z kolorowymi papugami, pumami czy jaguarami, Azjatycki Step z wielbłądami, mundżakami chińskimi i pelikanami, Sawannę Afrykańską z zebrami, hipopotamami karłowatymi, żyrafami i nosorożcami, oraz Australię z kangurami, walabiami, poturu i emu. Oczywiście to nie wszystko, w innych częściach ogrodu zobaczyć można też uchatki, goryle, różne gatunki ptaków, gadów, płazów i stawonogów. Można więc poczuć się tu niczym w prawdziwej dżungli czy dzikiej puszczy!

Warto też pamiętać o tym, że w określonych godzinach możemy zobaczyć pokazy kamiernia poszczególnych zwierząt. Warto mieć to na uwadze podczas wizyty w tym miejscu! Dzieci (ale zapewne też i dorośli) na pewno chętnie odwiedzą Mini ZOO, w którym mogą karmić zwierzęta i być z nimi znacznie bliżej. Podczas wizyty na miejscu, można tu pobawić się na placu zabaw czy w Mini Parku Linowym ZOOlandia, co bez wątpienia ucieszy nie tylko dzieci, ale tez i rodziców pociech, które mają zbyt dużo energii! To jednak nie wszystko! Znajdziemy tu też miejsca na rodzinny piknik, punkty gastronomiczne i karczma. ZOO prowadzi zajęcia edukacyjne dla grup zorganizowanych, z których być może zechcecie kiedyś skorzystać? Chyba już sami widzicie, jak świetnym miejscem dla rodzin z dziećmi jest opolski ogród zoologiczny?

Atrakcje dla dzieci Opole

Ceny biletów ZOO Opole 

 • BILET NORMALNY – 38 zł
 • BILET ULGOWY – 27 zł
 • BILET DLA DZIECI DO 3 LAT – 0 zł
 • BILET GRUPOWY/RODZINNY (dostępny tylko w kasie) – każda osoba 30 zł dla 3 lub więcej osób, w tym maks. 2 osoby dorosłe i co najmniej 1 podopieczny
 • bilet dla posiadacza karty „OPOLSKA RODZINA” – 1 zł
 • bilet dla posiadacza karty „OPOLSKI SENIOR” – 1 zł
Roczny bilet wstępu:
 • BILET NORMALNY – 120 zł
 • BILET ULGOWY – 80 zł

Godziny otwarcia ZOO Opole 

od 1 maja do 30 września:
 • codziennie: 10:00 - 18:00
od 1 października do 30 listopada:
 • codziennie: 9:00 - 16:00
od 1 grudnia do 28 lutego:
 • codziennie: 9:00 - 15:00
od 1 marca do 30 kwietnia:
 • codziennie: 9:00 - 16:00
Zoo można zwiedzać jeszcze 1 godzinę po zamknięciu (będąc na jego terenie)

Lokalizacja ZOO Opole 

Ogród zoologiczny w Opolu znajduje się na ulicy Spacerowej 10 na wyspie Bolko. Poniżej znajdziecie dokładną lokalizację ten atrakcji.

Sprawdź także nasz kolejny ciekawy artykuł:

ZŁOTE PINEZKI GOOGLE MAPS – najlepsze atrakcje w Polsce