Zoo Safari Borysew

ZOO Borysew atrakcje

Niedaleko Łodzi powstał ogród zoologiczny, w którym podziwiać można niezwykle rzadkie gatunki zwierząt z całego świata. Wyróżnia je bardzo ciekawa aranżacja przestrzeni oraz duża ilość atrakcji dla dzieci.

Choć ZOO Safari otwarto stosunkowo niedawno, bo w 2008 roku, to już zdołało wyrobić sobie uznaną markę. Na ternie 22 ha urządzono ogród mający przypominać sawannę. Stąd też nazwa – spacerując można mieć wrażenie, że uczestniczy się w safari. ZOO słynie przede wszystkim ze zwierząt egzotycznych, w dużej mierze pochodzących z Afryki, ale także z najdalszych zakątków świata. W sumie mieszka tutaj ponad 350 zwierząt z 85 gatunków. W 2011 roku ogród otrzymał od Regionalnej Organizacji Turystycznej certyfikat najlepszego produktu turystycznego województwa łódzkiego.

Atakcje dla dzieci Borysew

Atrakcje ZOO Safari

Jako pierwszy ogród zoologiczny w Polsce ZOO Safari sprowadziło niezwykłe białe lwy, które prawie nie występują już na wolności. Na całym świecie żyje ich zaledwie około 100. Niedawno doczekały się potomstwa, co również było ewenementem w skali kraju. W żadnym innym zoo w Polsce nie zobaczymy też bawołów afrykańskich. Wyjątkowo rzadkie są też białe tygrysy bengalskie, puma, serwale i białe wilki. Z innych zwierząt można wymienić jeszcze lemury, kangury, zebry, wielbłądy czy mandryle. Natomiast w części zwanej „Światem Wodnym” zobaczymy żółwie, fokę oraz wodne ptactwo. Jest tu też mini zoo, w którym dzieci i dorośli mają bezpośredni kontakt z kózkami, owieczkami, królikami, osiołkami i świnkami wietnamskimi. Można przejechać się na kucyku.

Maluchom na pewno spodoba się też Figlarnia – kompleks 3 namiotów sferycznych, w których znajduje się plac zabaw, tory przeszkód, zjeżdżalnie, basen z piłeczkami czy trampolina. Działa tu także ZooKolejka, mogąca zabrać jednorazowo aż 50 osób, a w czasie deszczu jest bezpłatna. Jest też grill bar z widokiem na ZOO.

gdzie z dzieckiem borysew zoo safari rodzinne atrakcje opinie

W Zoo Safari mogą również odbyć się zajęcia edukacyjne dla grup zorganizowanych - w terenie, lub w sali edukacyjnej. Jedną z nowości jest również kino Cinecoaster 7D, gdzie do wyboru mamy pełne emocji dwa seansy: "Atak rekina" i "Tajemnicze podziemie". Wspaniałą atrakcją, która z pewnością przypadnie do gustu dzieciom i ich rodzicom jest także pokazowe karmienie zwierząt - każdy z nas przecież chętnie przyjrzałby się jedzącemu lwu czy amerykańskiej pumie.

A kiedy już pełni emocji zauważymy, że nasze brzuchy proszą się o jedzenie - możemy odwiedzić Grill Bar, gdzie czekają na nas przepyszne jedzenie i napoje.

rodzinne atrakcje zoo safari borysew opinie

Ogród zoologiczny Borysew

Ceny biletów ZOO Safari Borysew

Bilet normalny: 39 zł Bilet ulgowy: 29 zł Bilet rodzinny (2+1): 96 zł Bilet rodzinny (1+2): 86 zł Bilet rodzinny (2+2): 122 zł

Cinecoaster: "Atak rekina" - 12 zł "Tajemnicze podziemie" - 15 Bilet na dwie atrakcje: 24 zł Grupy zorganizowane na dwie atrakcje: 20 zł (minimum 20 osób) Dodatkowe trakcje: ZooKolejka: 6 zł Jazda na kucach:  7 zł Figlarnia: 12 zł za godzinę od dziecka - opiekunowie GRATIS Rowery wodne: 40 zł za godzinę, 20 zł za godzinę. Parking: 10 zł za cały dzień.

Zoo Safari czynne jest codziennie w godzinach 10:00 - 18:00.