Kolejowy Odjazd! – pierwszy park z pociągami do jeżdżenia w Trójmieście

kolejowy odjazd Sopot opinie atrakcje dla dzieci 2023
Nowa, unikalna atrakcja na mapie Trójmiasta dla rodzin z dziećmi (nawet od 0 lat). Park kolei miniaturowej Kolejowy Odjazd Sopot to przejażdżki na replikach amerykańskich pociągów po dużym, bogatym w małą architekturę kolejową parku. Świetna zabawa dla całej rodziny! Obiekt zdobył I-szą nagrodę w konkursie Sopockie Perły w kategorii Debiut Roku.

 

W Polsce nie trudno znaleźć parki rozrywki, w których trasy kolejowe są ich elementem, lecz to pierwsze takie miejsce, gdzie będziemy poruszać się replikami prawdziwych pociągów w odpowiedniej skali! Jak już wspomnieliśmy, atrakcja ta znajduje się w Sopocie, niedaleko stacji SKM Sopot Wyścigi. Na miejscu czekają na was dwie ponad 300-metrowe pętle kolejowe, siedem mostów i nie tylko, więc możemy domyślać się, jak ciekawy jest to projekt. Pętle te powstały z prawdziwych torów, lecz z oczywistych powodów rozstaw szyn jest zmniejszony! Atrakcje tu dostępne są naprawdę imponujące, a co najlepsze – nie brakuje także motywów sopockich, które pozwolą nam na jeszcze lepsze “wczucie” się w klimat tej — co by nie mówić — miniaturowej podróży!

kolejowy odjazd sopot atrakcje dla rodzin z dziecmi 2 

Pomysłodawcą i twórcą całego parku Kolejowy Odjazd jest pan Dariusz Stenka, który co ciekawe… przygotowywał się do tego momentu już od 9 lat, tworząc coraz to lepsze prototypy linii kolejowej i poszczególnych pociągów w przydomowym ogrodzie. Bardzo cieszymy się, że nie tylko dzieci pana Dariusza mogą skorzystać z tej bardzo ciekawej atrakcji!

kolejowy odjazd sopot atrakcje dla rodzin z dziecmi

Każda przejażdżka umożliwia “wejście” do jednego wagonu czterem dzieciom lub trzem dorosłym osobom, a jednym składem będzie mogło podróżować łącznie 15 pasażerów. Aby jednak cała przejażdżka była jeszcze ciekawsza, do każdego składu doczepione są też przeróżne wagony dekoracyjne!

kolejowy odjazd sopot atrakcje dla rodzin z dziecmi 3

Cennik -Kolejowy Odjazd Sopot

  • Bilety są w stałej cenie 30zł (4 pętle) przy czym cena ta nie dotyczy dzieci do 3 lat, które jeżdżą za darmo. W ramach biletu pasażerowie będą pokonywali pętlę 4 razy.

Nie zabraknie także zatrzymywania się przy ciekawych modelach obiektów i serwowania napojów oraz ciekawych historii!

Na miejscu nie zabraknie też sklepu z zabawkami, food trucka czy ekspozycji obejmującej znaczki kolejowe oraz bilety kolejowe z całego świata! Na teren tego kompleksu będzie mogło wejść maksymalnie 100 osób.

Godziny otwarcia Kolejowy Odjazd Sopot

  • codziennie: 10:00 – 19:00

Lokalizacja Kolejowy Odjazd Sopot

A wy co myślicie o tej atrakcji? Odwiedziliście już Kolejowy Odjazd? Dajcie znać w komentarzach!

Sprawdź też:

Półwysep Helski i okolice-atrakcje-co zobaczyć do 30 km od Władysławowa?

2 comments

Leave Comment