Kolejowy Odjazd! – pierwszy park z pociągami do jeżdżenia w Trójmieście

kolejowy odjazd sopot nowe atrakcje trojmiasto
Już niedługo w Trójmieście, a dokładnie przy stadionie Ogniwa w Sopocie pojawi się atrakcja, jakiej jeszcze nie było! Ten niezwykły kolejowy park nie będzie jednak pełen makiet, ale prawdziwych tras, po których będziemy pędzić miniaturowymi replikami pociągów wykorzystywanych w Stanach Zjednoczonych! Sprawdźcie więc pierwsze dostępne informacje związane z Kolejowym Odjazdem! 

Najlepsze miejsce na rodzinny wypoczynek w Sopocie:

515x200_Sopot-hotel-dla-rodzin-z-dziećmi-atrakcje
W Polsce nie trudno znaleźć parki rozrywki, w których trasy kolejowe są ich elementem, lecz to pierwsze takie miejsce, gdzie będziemy poruszać się replikami prawdziwych pociągów w odpowiedniej skali! Jak już wspomnieliśmy, atrakcja ta ma powstać w Sopocie, niedaleko stacji SKM Sopot Wyścigi. Już teraz zapowiedziano dwie ponad 300-metrowe pętle kolejowe, siedem mostów i nie tylko, więc możemy domyślać się, jak ciekawy projekt powstanie na miejscu. Pętle te powstaną z prawdziwych torów, lecz z oczywistych powodów rozstaw szyn będzie zmniejszony! Atrakcje tu dostępne będą naprawdę imponujące, a z tego, co wiadomo, nie zabraknie także motywów sopockich, które pozwolą nam na jeszcze lepsze “wczucie” się w klimat tej — co by nie mówić — miniaturowej podróży!

Pomysłodawcą i twórcą całego parku Kolejowy Odjazd jest pan Dariusz Stenka, który co ciekawe… przygotowywał się do tego momentu już od 9 lat, tworząc coraz to lepsze prototypy linii kolejowej i poszczególnych pociągów w przydomowym ogrodzie. Bardzo cieszymy się, że nie tylko dzieci pana Dariusza będą mogły skorzystać z tej bardzo ciekawe atrakcji!

Wedle dostępnych informacji, każda przejażdżka umożliwi “wejście” do jednego wagonu czterem dzieciom lub trzem dorosłym osobom, a jednym składem będzie mogło podróżować łącznie 15 pasażerów. Aby jednak cała przejażdżka była jeszcze ciekawsza, do każdego składu doczepione będą też przeróżne wagony dekoracyjne!

plan kolejowy odjazd sopot nowe atrakcje trojmiasto

Już teraz wiemy, że jedna pętla będzie ogólnodostępna, podczas gdy drugą będziemy mogli wynająć w całości. Jak mówi sam pan Dariusz Stenka dla trojmiasto.pl:

“…Bilet ulgowy na pierwszą trasę dla osób do 18 lat będzie kosztował 29 zł, a normalny 39 zł. W jego ramach pasażerowie będą pokonywali pętlę osiem razy…

Jeżeli chodzi natomiast o drugą pętlę kolejową, ponownie cytując pana Dariusza:

“…Drugą pętlę będzie można wynająć na godzinę za 199 zł. Będzie ona bezkolizyjna, więc lokomotywę będą mogły prowadzić nawet dzieci…”.

Nie zabraknie także zatrzymywania się przy ciekawych modelach obiektów i serwowania napojów oraz ciekawych historii!

Obecne informacje mówią o tym, że park ten, wedle planów będzie działał już w maju 2021. Na miejscu nie zabraknie też sklepu z zabawkami, food trucka czy ekspozycji obejmującej znaczki kolejowe oraz bilety kolejowe z całego świata! Na teren tego kompleksu będzie mogło wejść maksymalnie 100 osób.

Z wypiekami czekamy na to, aż zaprezentowane zostaną pierwsze zdjęcia z budowy! Gdy tylko będą one opublikowane, poinformujemy was o tym!

A wy co myślicie o tej atrakcji? Odwiedzicie Kolejowy Odjazd? Dajcie znać w komentarzach!

Sprawdź też:

Półwysep Helski i okolice-atrakcje-co zobaczyć do 30 km od Władysławowa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *