Zoo Kraków

ZOO Kraków

Każdy maluch kocha zwierzęta, szczególnie te najbardziej niespotykane! Również w Krakowie nie brakuje klasycznej atrakcji dla rodzin z dziećmi, czyli krakowskiego ogrodu zoologicznego. W krakowskim ZOO mieszka wiele sympatycznych zwierzaków z całego świata. Dzieci na pewno chętnie je poznają. Sprawdźmy więc, co czeka na wszystkich tych, którzy pragną odwiedzić to fenomenalne miejsce! Zapraszamy do Zoo w Krakowie i lektury tego artykułu!

Już w średniowieczu w Krakowie istniał pierwszy zwierzyniec, co potwierdzają zachowane z tamtych czasów dokumenty. Prawdziwa historia tutejszego ZOO zaczęła się jednak w 1929 roku, kiedy na Wzgórzu Pustelnik, na terenie Lasu Wolskiego postanowiono utworzyć ogród zoologiczny z prawdziwego zdarzenia. W otwarciu uczestniczył nawet ówczesny prezydent Polski, Ignacy Mościcki. Popularność tego miejsca jest naprawdę niezwykła, gdyż obecnie ZOO odwiedza rocznie około 250-300 tysięcy osób. Szczerze mówiąc - nie ma się temu co dziwić - szczególnie, że nie brakuje tu ciekawych gatunków zwierząt.

Ogród zoologiczny Kraków

​Atrakcje ZOO Kraków

Krakowskie ZOO należy raczej do obiektów średniej wielkości - zajmuje powierzchnię około 17 ha. Posiada raczej kameralny charakter, co jest tylko jego zaletą, gdyż pozwala na utrzymanie wyjątkowej estetyki i stworzenie optymalnych warunków do wypoczynku. W krakowskim ZOO mieszka około 1400 zwierząt z 270 gatunków. Można tu zobaczyć zarówno drapieżne koty – lwy, tygrysy, pantery, jaguary i lamparty, jak i potulne lemury, ogromne słonie indyjskie i malutkie surykatki, królujące w powietrzu kondory, orły i sępy, jak i żyjące w wodzie uchatki. To naprawdę trzeba zobaczyć na własne oczy, a warto też pamiętać, że jest to okazja do relaksu na świeżym powietrzu!

Z bardziej egzotycznych zwierząt można wymienić jeszcze pandę małą, zebry, strusie, wielbłądy, lamy, hipopotamy, tapiry, kangury, emu czy flamingi. Najmłodsi docenią też to, że działa też Mini ZOO, przeznaczone przede wszystkim dla najmłodszych. Mogą tutaj pogłaskać i nakarmić małe króliki, kucyki, świnki morskie, kózki karłowate, osiołki czy żółwie. Są tu też zabawne świnki wietnamskie i mundżaki chińskie. W wyznaczonych godzinach można zobaczyć także karmienie innych zwierząt, na przykład słoni czy uchatek. Na terenie ZOO działają też punkty gastronomiczne, gdzie na pewno będziecie mogli posilić się w trakcie wycieczki. Krakowskie zoo to nie tylko miejsce idealne nie tylko dla miłośników wszelakich zwierząt, lecz również tych z was, którzy cenią aktywny wypoczynek!

ZOO w Krakowie

Ceny biletów ZOO Kraków

w okresie 1 listopada – 31 marca:
  • Bilet normalny – 20 zł
  • Bilet ulgowy – 16 zł
  • Bilet zbiorowy – 16 zł/osoba
  • Bilet rodzinny 2+2 – 60 zł

Godziny otwarcia ZOO Kraków

Zoo w Krakowie czynne jest codziennie, również w niedziele i święta. Godziny otwarcia kasy ogrodu zoologicznego prezentują się następująco:
  • całorocznie (również w niedziele i święta) - od 9.00 do 14.00. Zwiedzanie do 15.00. 

Dojazd i lokalizacja ZOO Kraków

W przypadku wyboru przyjazdu komunikacją miejską najlepszym pomysłem będzie skorzystanie z autobusu linii 134, który odjeżdża z przystanku Cracovia Stadion i kończy trasę pod bramą krakowskiego ZOO. Natomiast wybierając dojazd samochodem, warto pamiętać o dostępności niestrzeżonego, płatnego parkingu przy głównej bramie, naprzeciw ogrodu zoologicznego. Mieści on 35 samochodów, jest dostępny od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem osób niepełnosprawnych, podróżujących oznakowanymi samochodami, dla których jest on dostępny codziennie.) Poniżej znajdziecie dokładną lokalizację Ogrodu Zoologicznego w Krakowie.

Sprawdź też:

Kraków – atrakcje dla dzieci