Majówka 2025 – inspiracje podróżujących rodzin

Nie macie pomysły na tegoroczną Majówkę? Warto zastanowić się już teraz gdzie warto wybrać się z dziećmi? W 2025 r. Majówka będzie całkiem długa, dni wolne wypadają 01.05 (czwartek) i 03.05 (sobota). 

Polecamy: >>Długi weekend z atrakcjami dla dzieci - pakiety hotelowe<<

 

Autorzy blogów współpracujących z Dzieckowpodrozy.pl przygotowali dla Was ciekawe inspiracje. Są miejsca bardzo znane, ale też i takie, o których być może przeczytacie po raz pierwszy. Są miejsca, gdzie powinniście przygotować się na spory wydatek, ale też i takie, do których możecie wybrać się bez worka wypchanego gotówką.  Zapraszamy!

Majówkowe inspiracje od tedyiowedy.pl

Bagna Biebrzańskie

Otworzysz oczy i pierwsze co usłyszysz to śpiew ptaków. Wielu ptaków, mnóstwa ptaków, setek ptaków. Gdzieś tam zapieje kogut, czasem zaryczy krowa... W ciepły wiosenny dzień do ptasich treli dołączają owady i z delikatnym bzyczeniem uwijają się zbierając nektar z kwitnących pól kaczeńców.

weekend Biebrzańskie Bagna majówka pomysły

Jeśli masz szczęście to zobaczysz łosie - jest to największa w Polsce ostoja tych pięknych zwierząt. Możesz spotkać bobry, wydry, jenoty, czy gronostaje. Za to na pewno zobaczysz ptaki - tysiące ptaków... Bociany budujące gniazda, czajki spacerujące po łąkach, kołujące nad głowami bieliki i orliki krzykliwe, przepiękne kolorowe bataliony, terkoczące derkacze, pasiaste dubelty, rzadkie cietrzewie, setki gęsi, rozmaite kaczki, długonogie żurawie...

bagna biebrzanskie na majówkę Gdzie znajduje się takie miejsce? To Bagna Biebrzańskie usytuowane w dolinie rzeki Biebrzy, na Podlasiu. Jest to jedna z największych ostoi dzikiej przyrody w Europie. Wiosną, wtedy gdy przyroda ożywa po długiej zimie, gdy ptaki podążają w swoje rodzinne strony zatrzymując się na odpoczynek na rozlewiskach Biebrzy, gdy przylatują gatunki rodzime i zabierają się do budowania gniazd - wtedy jest najlepszy czas na wizytę na bagnach. Każda rodzina, która kocha obserwowanie przyrody, której nie straszne są długie spacery, która ekscytuje się na widok dzikiego zwierzęcia, będzie zachwycona tym regionem. Są tu liczne szlaki piesze, rowerowe, kajakowe, są ścieżki edukacyjne, platformy widokowe - dzięki czemu obcowanie z naturą nie jest wcale trudne i męczące. Jeśli zaś obserwowanie przyrody was odrobinę znuży, możecie wybrać się do Twierdzy Osowiec - pochodzącej z XIX fortyfikacji (jedno z największych zimowych skupisk nietoperzy w kraju), w której działa obecnie muzeum. Można też zajrzeć do ładnego Goniądza, albo udać się do niedalekiego Tykocina - podlaskiej perełki, miasteczka ślicznego i pełnego zabytków, w tym pięknie zachowanej synagogi. Majówka to idealny czas na odwiedziny Bagien Biebrzańskich. Tylko nie zapomnijcie kaloszy i lornetek!

... i Wrocław

Jeśli lubicie zwiedzać, kochacie muzea, lubicie wyzwania, miejski gwar, dobre jedzenie, to idealnym pomysłem na Majówkę będzie wizyta we Wrocławiu. Piękna starówka z wieloma znakomitymi restauracjami, słynna Panorama Racławicka dla pasjonatów historii, unikalne Afrykarium we wrocławskim ogrodzie zoologicznym, nowo otwarte Hydropolis - centrum wiedzy poświęcone wodzie, urokliwy Ogród Japoński, Polinka - gondolowa kolejka linowa w centrum miasta, malowniczy Ostrów Tumski - to tylko część z atrakcji Wrocławia. Nam bardzo przypadło do gustu Kolejkowo - największa kolejowa makieta w Polsce, na której stoją 103 budynki, "mieszka" ponad 600 figurek, jeździ 9 pociągów po 210 m torów. Zachwyciła nas też nietypowa miejska atrakcja - wielki mural na podwórku kamienicy przy ulicy Jedności Narodowej, ale największym hitem i wyzwaniem równocześnie było odszukiwanie wrocławskich krasnali. Zaopatrzyliśmy się w mapę oraz stosowną aplikację i spędziliśmy długie godziny na wędrówce po mieście i szukaniu krasnali. We Wrocławiu nie sposób się nudzić - jest tu tak wiele wspaniałych miejsc, że długi majowy weekend pozwoli na zobaczenie ich małej cząstki. Niemniej warto zaplanować spędzenie w stolicy Dolnego Śląska paru dni, a my gwarantujemy wam niezapomniane wrażenia i niezliczoną moc atrakcji.

Wrocław na weekend majowy z dziećmi pomysły

trzywloczykije.blogspot.com zapraszają na Majówkę 2025:

Do naszych południowych sąsiadów - Słowaków.

Pakujcie się i zabierajcie swe pociechy do Tatralandii - wodnego raju położonego u stóp Niskich Tatr.Basenowe szaleństwo czeka na Was niezależnie od pory roku czy pogody. 14 basenów (z wodą słodką i słoną, gorącą lub chłodniejszą), kilkadziesiąt zjeżdżalni, specjalne strefy dla dzieci, relaks w saunach, zabawa na pirackim statku, place zabaw, miasteczko westernowe, mini zoo - to tylko część atrakcji jaką zastaniecie na miejscu. Dla oszczędnych: warto poszukać promocji na bilety na portalach z zakupami grupowymi.Dzieci do 90 cm wzrostu lub dzieci do lat 3 wchodzą gratis.

tatralandia - majówka z dziećmi pomysły

A gdy zmęczy Was wodne szaleństwo zróbcie sobie wycieczkę w głąb ziemi. Kilkanaście kilometrów dalej znajdują się bowiem dwie słynne jaskinie. W Demianowskiej Jaskini Wolności zobaczycie podziemną rzekę, naciekowy wodospad oraz stalaktyty i stalagmity liczone w tysiącach sztuk. W Jaskini Lodowej z kolei odkryjecie świat Elsy z Krainy Lodu - lód jest tu przez cały rok, niezaleznie od temperatury na zewnątrz.
jaskinia lodowa - słowacja - gdzie z dzieckiem weekend majowy

...lub rodzinną majówkę w Puszczy Kozienickiej

Destynacja na wyciągnięcie ręki dla każdego - zewsząd blisko, bo to centrum Polski. Niewielkie miasto Kozienice leży w otoczeniu starych lasów, w których polował sam Władysław Jagiełło. W samych Kozienicach znajdziecie basen, stadninę koni, ogromny plac zabaw Ogród Jordanowski i mnóstwo zieleni. Zajrzyjcie do rezerwatu Królewskie Źródła - legenda głosi, że król Jagiełło gasił tu pragnienie podczas wielu polowań. Warto przespacerować się w rezerwacie kładką wzdłuż malowniczej rzeki Zagożdżonki.

Puszcza Kozienicka - weekend majowy z dzieckiem

Miłośnicy militariów i historii II wojny światowej znajdą tu dla siebie dwa miejsca: wieś Studzianki i czołg-pomnik postawiony na część zwycięskiej bitwy (9–16 sierpnia 1944) między oddziałami polsko-radzieckimi a niemieckimi. Zapraszamy także do pobliskiego Mniszewa - znajduje się tam Skansen Bojowy 1 Armii Wojska Polskiego. Miejsce to ma upamiętniać walki 1 Armii Wojska Polskiego na przyczółku warecko-magnuszewskim z niemieckim okupantem w 1944 roku.

mazowsze z dzieckiem dlugi weekend

To co, decydujecie się na majówkę w w Słowacji czy na Mazowszu? Oba miejsca gorąco polecamy, bośmy tam byli i świetnie się bawili!

podrozehani.pl polecają na długi weekend majowy POZNAŃ...

Poznań to miejsce idealne na 2-3 dniową wycieczkę. Jeden dzień zwiedzania, drugi dzień na sportowo, trzeci już tylko z myślą o dzieciach. Plan niemal idealny. Proponujemy wam sprawdzony program, sami pewien długi weekend (choć nie majowy) spędziliśmy właśnie w taki sposób. poznan weekend majowy z dziećmi gdzie pomysły

Pierwszy dzień przeznaczamy na zwiedzanie miasta. Idziemy na starówkę szukać koziołków. Wstępujemy do Rogalowego Muzeum Poznania i poznajemy historię świętomarcińkich rogali. Jeśli mamy szczęście (albo dobry plan) o 12.00 podziwiamy trykające się koziołki z okien kamienicy mieszczącej się na wprost ratusza. Dzieci są zachwycone. Popołudniu można pójść tropem początków państwa polskiego i pojechać na Ostrów Tumski. Tam obowiązkowym punktem jest multimedialne muzeum - Brama Poznania.

gdzie na majówkę z dziećmi w Polsce pomysły

Drugi dzień będzie aktywny. Ponieważ jak wiadomo dzieciaki uwielbiają wodę warto się wybrać do kompleksu basenów Termy Maltańskie. To atrakcją na dobre kilka godzin. Popołudniu, jeśli będziecie mieć jeszcze siłę, celem spaceru może stać się np. Cytadela.

Trzeci dzień spędzimy na Malcie. To zielona oaza Poznania, w dodatku naprawdę niedaleko centrum. Najpierw wąskotorową kolejką Maltanka pojedziemy do zoo. W ogrodzie zoologicznym spędzić można naprawdę cały dzień. By dojść do największej atrakcji, czyli słoniarni, trzeba pokonać kilka dobrych kilometrów. Na szczęście po drodze nie raz odpoczywamy - to przy stanowisku żyraf i innych zwierząt, to na placu zabaw, czy w punkcie gastronomicznym. Gdy nogi odmówią posłuszeństwa zawsze można wsiąść w ogrodową kolejkę i nią objechać całe zoo.

maltanka długi weekend majowy z dzieckiem w Polsce gdzie

Więcej o Poznaniu na blogu PodrozeHani.pl - tutaj  Polecamy też najlepsze atrakcje w Poznaniu wg Dzieckowpodrozy.pl

...i Londyn

Nie ma takiego miasta Londyn. Jest Lądek. Pamiętacie? Dziś sytuacja trochę się zmieniła. Londyn jest bliżej niż kiedykolwiek. Tanie loty z w zasadzie każdego zakątka Polski sprawiły, że ze Śląska szybciej znajdziemy się w stolicy Wielkiej Brytanii niż nad Bałtykiem. Tak samo z dojazdem znad morza w Beskidy. Jednak nie tylko dlatego Londyn jest bardzo fajnym miejscem na wycieczkę z dziećmi.

londyn majówka z dzieckiem gdzie pomysły

Niesamowite muzea z Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Techniki na czele. Kultowe double deckery, Big Ben, woskowe figury Madame Tussauds czy Pałac Buckingham. London Eye wznoszący się nad Tamiza, wycieczki śladami Sherlocka Holmesa, czy misia Paddingtona. A do tego coś co nas najbardziej (zupełnie niespodziewanie) oczarowało - niesamowite parki. 22 km2 zieleni w samym centrum światowej metropolii. Kto by pomyślał - majowkowe slow travel w Londynie? My polecamy.

Dzieckowpodrozy poleca: majówka z dzieckiem 2016 nad morzem

Majówkowa propozycja od globtroterek.com Holandia poleca się na majówkę ;)

W kwietniu i maju kraj tonie w tulipanach. Pola kwiatowe ciągną się kilometrami, a w samym sercu tulipanowego zagłębia znajduje się jeden z najpiękniejszych ogrodów Europy - Keukenhof.

keukenhof holandia majówka z dzieckiem pomysły

Co roku rzesza ogrodników sadzi na jesień 7 milionów kwiatowych cebulek, które na wiosnę wybuchają feerią kolorów i zapachów. Ogród Keukenhof otwarty jest dla publiczności tylko przez dwa miesiące - od połowy marca do połowy maja. W tym czasie, zwykle pod koniec kwietnia, odbywa się też parada kwiatowa Bloemencorso. Holenderskimi ulicami przejeżdża parada platform, na których z kwiatów misternie ułożone są różne figury.

rowery majówka z dziećmi pomysły długi weekend

Gdy już nacieszycie się roślinami, warto wskoczyć na rower. Holandia to mekka rowerzystów. Na rowerach jeżdżą wszyscy - dzieci i dorośli, rodzinami i solo, jeżdżą na tandemach, w rowerowych taczkach i na wszystkim co ma dwa kółka. A mają po czym szaleć - kilometry świetnie utrzymanych ścieżek rowerowych zachęcają do porzucenia samochodu i przesiadki na jednoślady. Osobiście polecamy wycieczki pomiędzy wydmami, wzdłuż linii brzegowej Morza Północnego. Będąc w Holandii koniecznie zajrzyjcie do jednego z skansenów wiatraków - jeden z nich, Kinderdijk, znajduje się w okolicach Rotterdamu, drugi - Zaanse Schans - na obrzeżach Amsterdamu.  Za drobną opłatą można zajrzeć do młyna i przenieść się kilka wieków wstecz. Nie zapomnijcie zajrzeć na targ sera do Alkmaar, do pracowni porcelany w Delft czy na spacer wzdłuż amsterdamskich kanałów.

SPRAWDŹ: Długi Weekend Majowy-PAKIETY HOTELOWE z atrakcjami

kinderdijk Europa Majówka z dziećmi pomysły gdzie wyjechać

Majówka 2025 wg. Wszedobylscy.com

Na majówkę polecamy Szwecję na rowerach. Płyniemy z Gdyni do Karlskrony promem Stena Line, już na pokładzie statku czeka rozrywka i dla małych i dla dużych. Zresztą sam rejs to także atrakcja dla dzieciaków. Z samego terminala promowego prowadzą dobrze oznaczone ścieżki rowerowe - wybrać możemy się do Karlskrony, gdzie czeka nas mnóstwo pięknych i interesujących miejsc dla całej rodziny. Szczególnie warto wybrać się do Muzeum Marynarki Wojennej - w bieżącym roku wstęp do muzeum jest bezpłatny.

Majówka 2016 na rowerach z dziećmi - pomysły na długi weekend

Dzieckowpodrozy.pl poleca również LEGOLAND®  

Majówka w LEGOLAND®  Billund to świetny pomysł. To czas, kiedy ceny noclegów w Danii są jeszcze znacznie niższe niż w okresie wakacyjnym. O ile pierwszy długi weekend majowy może być już wyprzedany (w Danii to również dni wolne od pracy), o tyle Majówka pod koniec miesiąca to czas, kiedy w LEGOLAND®  możecie liczyć na atrakcyjne ceny i spokojne zwiedzanie bez tłumów. Więcej praktycznych informacji o organizacji pobytu w LEGOLAND® Billund (tanie noclegi, tanie loty itp.) przeczytacie tutaj.

tani wyjazd LEGOLAND noclegi ceny

5 comments

Leave Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *