Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji – Kortosfera Olsztyn

Szukacie ciekawego miejsca na rodzinny weekend czy kolejną szkolną wycieczkę? A może zastanawiacie się, jak połączyć naukę z zabawą w przyjemny i interesujący dla dzieci sposób? Z pomocą nadchodzi Kortosfera – Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Co czeka na nas na miejscu?

Kortosfera Olsztyn – park nauki dla dzieci

Nauka wcale nie musi być nudna, a dzieci dużo chętniej uczą się nowych rzeczy poprzez różne formy zabawy. Zdecydowanie łatwiej jest zapamiętać coś, czego w jakiś sposób się doświadczyło, niżeli wkuwać na pamięć tekst z podręcznika, prawda? Na mapie Polski można znaleźć coraz więcej miejsc, w których dzieci mogą poznawać naukę w przyjemny dla nich sposób.

Jednym z tego typu miejsc jest mieszczące się w Olsztynie  Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Kortosfera. Na dzieci czekają tam interaktywne wystawy tematyczne, pracownie mikroskopowe i laboratoria – a to wszystko w tematach: wpływu człowieka na środowiska, rolnictwa, diety i żywności, zdrowia, oraz przyrody.

centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Kortosfera rodzinne atrakcje opinie

Kortosfera – wyjątkowe wystawy interaktywne

Na miejscu czeka aż sześć wystaw, rozłożonych na pięciu kondygnacjach budynku, gdzie znajduje się aż 140 eksponatów! Na poziomie 4 znajduje się wystawa „Młodzi odkrywcy kosmosu” – to ogromny, interaktywny plac zabaw, w którym najmłodsi mogą dopracować swoje zdolności ruchowe i manualne. Na poziomie 3  dowiemy się, „Jak wyżywić przyszłość„, oraz jak ogromny wpływ ma rolnictwo na nasze codzienne życie.

Z kolei na poziomie 2 znajdują się aż dwie wystawy. Pierwsza z nic to „Laboratorium wysokich energii„, gdzie w przystępny sposób dzieci poznają tematy związane z elektromagnetyzmem i na własne oczy zobaczą urządzenia: cewka Tesli oraz generator Van de Graffa. Co istotne – jest ona dostępna dla dzieci powyżej 7 roku życia. Druga wystawa – „Człowiek – istota jedząca” umożliwi dzieciom poznanie tajemnic układu pokarmowego i uświadomi je, do jakich konsekwencji prowadzi niezdrowa dieta.

Poziom 1 to wystawa „Sieję, więc jestem” – fantastycznie ukazana jest historia rolnictwa, a także hodowla zwierząt i roślin. Ostatnia wystawa o nazwie „Podziemne królestwo” czeka na nas na poziomie 0 i przybliży dzieciom tematy związane z glebą.

centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Kortosfera rodzinne atrakcje opinie

centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Kortosfera rodzinne atrakcje opinie

centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Kortosfera rodzinne atrakcje opinie

Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji – Labosfera i Lab bez barier

Kortosfera w Olsztynie to jednak  nie tylko wystawy, ale i miejsce, w którym dzieci mogą poczuć się, jak prawdziwy naukowiec. W Labosferze dzieci zamienią się w technologa żywności, mikrobiologa i chemika! Oczywiście wszystkie doświadczenia wykonywane są pod czujnym okiem laborantów i podzielone zostały na dwie kategorie: „Niewidzialny świat – mikroorganizmy a żywność„, oraz „Kolorowa magia cieczy i gazów„.

W każdy poniedziałek w Kortosferze organizowany jest „Lab bez barier„- zajęcia skierowane do osób z niepełnosprawnościami. Zostaje wtedy wydłużony czas trwania zajęć, zmniejszona liczba uczestników, a sam program zostaje do nich odpowiednio dopasowany.

centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Kortosfera rodzinne atrakcje opinie

Kortosfera – godziny otwarcia

Poniedziałek – piątek: 9:00 – 19:00
Sobota i niedziela: 10:00 – 18:00

Sprawdź również: Najlepsze parki nauki w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *