TERMY UNIEJÓW – najlepsze termy w łódzkim

Uniejów, położony w połowie drogi pomiędzy Turkiem a znacznie większą Łodzią, z pozoru nie wydaje się miejscem wartym odwiedzenia. To jednak mylne przekonanie, gdyż to właśnie w tym mieście znajdują się prężnie działające Termy Uniejów, które powinny być absolutnie obowiązkowym punktem wycieczki w okolice województwa łódzkiego! Dlaczego tak uważamy? Odpowiedzi szukajcie poniżej!

termy uniejów z dzieckiem opinie atrakcje ceny godziny

Termy Uniejów to doprawdy imponujących rozmiarów kompleks rekreacyjny o powierzchni niemalże 1600 metrów kwadratowych i łączy w sobie możliwość wypoczynku zarówno pod zadaszeniem, jak i pod gołym niebem. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzecie w trakcie swojej wizyty, możecie mieć pewność, że naładujecie swoje baterie i nabierzecie chęci do działania.

Sprawdź koniecznie:
zoo-borysew-515x200-4-atrakcje dla dzieci

termy uniejow lodz basen atrakcje opinie

Dlaczego jednak woda termalna jest tak zbawienna dla naszego zdrowia? Otóż poza tym, że ma ona bardzo przyjemną temperaturę, w jej składzie znajdują się pierwiastki takie jak jod, magnez czy wapń, a obcowanie z nimi wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Nawet jednorazowa wizyta w uniejowskich termach pozwala na lepsze samopoczucie. Zapomnijcie o zmęczeniu i pozwólcie swojemu organizmowi zregenerować się i nabrać pełni sił.

Sprawdź również:
Najlepsze termy w Polsce

Atrakcje w Termach Uniejów

Odwiedzając Termy Uniejów, na pewno zechcecie najpierw skorzystać z dostępnych przez wszystkie miesiące w roku dwóch zewnętrznych basenów solankowych, pełnych nie tylko wody termalnej, ale też i urządzeń do hydromasażu. Co jednak najlepsze ich głębokość jest naprawdę niewielka (osiąga maksymalnie 120 centymetrów), przez co mogą z nich korzystać nie tylko nieco starsze dzieci, ale też dorośli, którzy nie potrafią pływać

termy uniejow baseny zjezdzalnie atrakcje

Poza tym, na zewnętrznym kąpielisku znajdziecie także inne ciekawe atrakcje. Rodziców zainteresowanych biciem własnych rekordów w pływaniu zainteresuje tradycyjny basen pływacki o długości aż 25 metrów.  Należy także wspomnieć o zjeżdżalniach o różnych wielkościach, na których absolutnie każdy poczuje zastrzyk adrenaliny, wyspę z jacuzzi czy rwącą rzekę. Natomiast dla najmłodszych miłośników zabawy w basenie w skąpanym słońcem kompleksie przygotowano także dedykowaną strefę brodzikową wraz z miniaturowym kolorowym zamkiem!

zjeżdżalnie termy uniejów opinie ceny godziny otwarcia z dzieckiem

termy uniejow jaccuzzi atrakcje rodzinne lodz

Jeżeli jednak poczujecie, że pragniecie nieco odpocząć wewnątrz kompleksu, to do dyspozycji was i waszych bliskich oddano basen solankowo-uzdrowiskowy, tężnię solankową oraz specjalną strefę dla najmłodszych ze statkiem pirackim, na którym znajdują się zjeżdżalnia, armatka wodna oraz ścianka wspinaczkowa. Są to świetne atrakcje, gwarantujące ciekawe spędzenie czasu wszystkim dzieciom!

Strefa saun Termy Uniejów

Czymś, co na pewno docenią rodzice poszukujący chwilę wyciszenia i odpoczynku jest strefa saun w Termach Uniejów. Na jej terenie znajdziemy:

  • kabinę infrared
  • łaźnie aromatyczną
  • saunę bania
  • łaźnię turecką
  • sanarium
  • solarium
  • słoneczną łąkę

Natomiast gdy wasze ciało już się nagrzeje, to nie ma większej przyjemności, niż schłodzenie go w basenie lodowym, gdzie temperatura ma zaledwie 10 stopni Celsjusza. Oprócz tego, że unikniemy przegrzania, to znacząco ożywimy się i poprawimy działanie układu krwionośnego!

Warto także zainteresować się komorą śnieżną, w której zetknięcie się… ze śniegiem, wyprodukowanym z czystej wody. Nazwa “komora śnieżna” wcale nie jest bezzasadna, gdyż panująca tam temperatura waha się od -5 do -13 stopni! To nie tylko niezwykłe i ekscytujące przeżycie, ale także gwarancja poprawy funkcjonowania układu oddechowego i krwionośnego! Musicie odwiedzić Termy Uniejów jak najszybciej!

Ceny biletów Termy Uniejów:

poniedziałek — piątek (10:00 – 16:00):

bilet normalny: od 19 zł do 100 zł

bilet ulgowy: od 18 do 80 zł 

bilet dla osób niepełnosprawnych: od 16 zł do 80 zł

dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny

 

poniedziałek — piątek (16:00 – 22:00):

bilet normalny: od 21 zł do 100 zł

bilet ulgowy: od 19 zł do 80 zł

bilet dla osób niepełnosprawnych: od 16 zł do 80 zł

dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny

 

weekendy:

bilet normalny: od 24 zł do 130 zł

bilet ulgowy: od 21 zł do 110 zł

bilet dla osób niepełnosprawnych: od 18 zł do 95 zł

dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny

 

dopłata do strefy saun: 12 – 21 zł

Godziny otwarcia:

poniedziałek — niedziela: 9:00 – 22:00

Czytaj też: Łódź z dzieckiem