Majaland w Gdańsku – atrakcje i praktyczne informacje

otwarcie Majaland Gdańsk opinie atrakcje dla dzieci 2024
Chcesz zabrać swoją pociechę do wyjątkowego parku rozrywki, w którym przez cały dzień jest co robić? Wybierzcie się do Majaland w Gdańsku – nowego miejsca w Trójmieście, inspirowanego znaną i lubianą bohaterką bajki – pszczółką Mają. Czekają na Was karuzele, samochodowe miasteczko, place zabaw, teatr… i o wiele więcej!

Najlepsze miejsce na zakupy w Gdańsku

Gdańsk atrakcje dla dzieci rodzinne 2023

majaland karuzela atrakcje dla dzieci

Majaland, czyli park pszczółki Mai pełen atrakcji dla najmłodszych

Majaland to park rozrywki, dla powstania którego inspiracją była bajka o pszczółce Mai i jej przyjaciołach. Pierwszy taki park powstał w miejscowości Kownaty, kolejny pod Warszawą – we wsi Góraszka. Gdańsk to trzecia lokalizacja parku. Przestrzeń z atrakcjami znajduje się w dzielnicy Osowa, na obrzeżach miasta.

Ten rodzinny park pełen jest atrakcji, które ucieszą każde dziecko. Które z nich są szczególnie warte uwagi?

Atrakcje dla dzieci w Majaland Gdańsk

atrakcje dla dzieci Gdańsk Majaland opinie

AquaTeam Playground

AquaTeam Playground to wodna atrakcja w Majaland. Ten duży plac zabaw, w którym dzieci bawią się w wodzie, pełen jest najróżniejszych zjeżdżalni i ślizgawek. Jego dostępność uzależniona jest od pogody – w niektóre dni może być zamknięty.

park wodny Majland Gdańsk wodny plac zabaw dla dzieci

Karuzela Dinozaurów

Karuzela Dinozaurów to atrakcja, z której z pewnością ucieszą się wszyscy miłośnicy tych prehistorycznych stworzeń. Przejazd na grzbiecie wybranego dinozaura to nie lada przeżycie!

Karuzela Motyli

Karuzela Motyli to odnowiona wersja dobrze znanej i uwielbianej karuzeli łańcuchowej. Ta atrakcja skusi nie tylko najmłodszych, ale i starszych gości parku.

Basen z kulkami

Zabawa w basenie z kulkami to następny punkt, który warto zaliczyć w Majaland. Szaleństwo w kolorowych piłeczkach to dobra rozgrzewka przed kolejnymi atrakcjami! Mogą z niego skorzystać nawet młodsi goście parku, o wzroście poniżej 1 metra.

Lot z żółwiem

Latające Żółwie to karuzela, w której każdy może poczuć się jak pilot! Samoloty są interaktywne, co oznacza, że każde dziecko samo wyznacza wysokość swojej trasy – sterowanie jest bardzo łatwe i całkowicie bezpieczne.

Plac zabaw Mai

Plac zabaw Mai to przestrzeń, w której znajdują się wszystkie najbardziej lubiane atrakcje, takie jak karuzele, huśtawki i zjeżdżalnie. Z tego miejsca można korzystać cały rok, niezależnie od pogody, gdyż znajduje się w części wewnętrznej parku.

atrakcje dla dzieci Gdańsk Majaland informacje praktyczne

Teatr Mai

W Teatrze Mai codziennie odbywają się przedstawienia, na które zaproszeni są wszyscy goście parku. Odwiedziny w teatrze to także okazja do spotkania się z bohaterami bajki.

teatrzyk Majland Gdańsk występy atrakcje dla dzieci

Uwaga! Majaland zastrzega sobie prawo do zamknięcia niektórych atrakcji w mniej ruchliwe dni albo do otwierania ich zamiennie. Część punktów jest również zamknięta, gdy panują niesprzyjające warunki pogodowe.

Sprawdź koniecznie:
Gdańsk – najlepsze atrakcje dla dzieci

Majaland – informacje praktyczne

  • Majaland znajduje się w Gdańsku, w dzielnicy Osowa, przy ulicy Meteorytowej 12.
  • Park otwarty jest codziennie, w godzinach 10:00-18:00. Krótsze godziny obowiązują w Wigilię i Sylwestra (10-16).
  • Ceny biletów wstępu wyglądają następująco: do końca czerwca osoby powyżej 1 m wzrostu płacą 80 zł za bilet jednodniowy, a osoby od 85 cm do 99 cm – 40 zł. Od 1 lipca 2024 roku ceny wzrosną: osoba powyżej 1 m wzrostu zapłaci 114,90 zł, a osoby poniżej 1 m – 57,50 zł. Najmłodsi (czyli maluszki poniżej 85 cm), wchodzą za darmo. Bilety najwygodniej jest kupić online, unikając kolejek przy kasach na terenie parku.
  • Majaland ma swój parking – można parkować na nim bez ograniczeń, wykupując kartę parkingową. Jednorazowy wjazd na parking kosztuje 17,50 zł.
  • Majaland to miejsce przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – w obiekcie znajdują się wszystkie niezbędne udogodnienia. Można tam wjechać własnym wózkiem inwalidzkim albo wypożyczyć go na miejscu, płacąc 20 zł kaucji.
  • Ze względu na bezpieczeństwo, każda atrakcja ma ustalony minimalny wzrost osób chcących z niej skorzystać. Informacje znajdują się przy atrakcjach oraz na mapie parku.
  • W parku mile widziane są rodziny z niemowlętami – przygotowano dla nich specjalne pokoje, w których można przewinąć i nakarmić maluszka.
  • Na terenie Majaland znajdują się bezpłatne toalety, wyposażone w przewijak.

atrakcje Majaland Gdańsk opinie praktyczne parking z małymi dziećmi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *