Chorzów ZOO Silesia – Śląski Ogród Zoologiczny

Na mapie Śląska znajdziemy wiele przepięknych miejsc i różnego rodzaju rodzinnych atrakcji, które trzeba zobaczyć chociaż raz w życiu. Niewątpliwie jedną z nich jest Śląski Ogród Zoologiczny Zoo Silesia, który jest trzecim (pod względem wielkości) ogrodem w Polsce! Jakie atrakcje czekają na nas na miejscu? Ile kosztują bilety i gdzie dokładnie znajduje się to miejsce? Nie szukajcie już odpowiedzi na te i inne pytania, gdyż wszystko znajdziecie poniżej! Zapraszamy was do ogrody zoologicznego Zoo Silesia!

rodzinne atrakcje dla dzieci zoo silesia ceny opinie

Chorzów ZOO Silesia – rodzinne atrakcje

Powstałe w 1954 roku Zoo Silesia odwiedzane jest rocznie przez około 380 tysięcy turystów i znajduje się tutaj około 312 różnorodnych gatunków, na które składa się ponad dwa i pół tysiąca zwierząt! Położone w Chorzowie zajmuje niemałą powierzchnię 47,5 ha i wpisany został do Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych.

⬇⬇ Sprawdź koniecznie ⬇⬇
śląskie z dzieckiem atrakcje weekend wiosna

Pierwszym, co zobaczymy w tym przepięknym ZOO są flamingi, pelikany i różnego rodzaju wodne ptaki. Na miejscu czekają na nas także lwy, wiele gatunków małp, liczne gady czy papugi inne egzotyczne zwierzęta. Wizyta w chorzowskim ZOO jest więc świetną okazją na przybliżenie dziecku wizerunku i cech zwierząt, które do tej pory mogło zobaczyć jedynie w telewizji czy przeczytać o nich w encyklopedii. Zaufajcie nam – pamięć o takim przeżyciu zostaje z dziećmi na całe życie!

śląsk gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje zoo silesia opinie

Jedną z największych atrakcji ZOO, która cieszy się sporą popularnością w sezonie letnim – jest Mini ZOO. To właśnie tutaj dzieci mogą podejść bliżej zwierząt czy nawet nakarmić niektóre z nich. Cała ta strefa jest całkowicie bezpieczna, co tylko zachęci do spędzania coraz to większej ilości czasu na miejscu! Udając się na wycieczkę do tego miejsca nie możemy pominąć niezwykle ciekawej Kotliny Dinozaurów, gdzie czekają na nas rekonstrukcje żyjących niegdyś w Centralnej Azji dinozaurów! Świetną atrakcją jest również przygotowany z myślą o najmłodszych odwiedzających – plac zabaw dla dzieci.

Z racji tego, że przejście przez całe ZOO i zobaczenie wszystkich zwierząt może zająć nawet około trzech godzin (lepiej ubierzcie wygodne buty) – na jego terenie rozmieszczone są punkty gastronomiczne, w których możemy zjeść posiłek czy sklepiki z pamiątkami. Dzięki temu wasza przygoda będzie bardzo ciekawa i nikt z was nie będzie tu spragniony lub głodny! Koniecznie zajrzyjcie do ZOO Silesia, jeżeli szukacie ciekawego miejsca do spędzenia czasu w rodzinnym gronie na Śląsku!

co zobaczyć z dzieckiem na śląsku zoo w chorzowie ceny opinie

kotlina dinozaurów rodzinne atrakcje dla dzieci zoo silesia chorzów opinie

ZOO Silesia – godziny otwarcia i ceny biletów

1 kwietnia – 31 października

 • bilet normalny: 20 zł
 • bilet rodzinny: 50 zł
 • bilet ulgowy: 10 zł
 • karnet roczny: 100 zł

1 listopada – 31 marca

 • bilet normalny: 15 zł
 • bilet rodzinny: 35 zł
 • bilet ulgowy: 5 zł
 • karnet roczny: 100 zł

Na miejscu honorowana jest Karta Dużej Rodziny.

Godziny otwarcia ZOO Silesia:

 • maj – wrzesień: 9:00 – 19:00
 • listopad – marzec: 9:00 – 16:00
 • kwiecień i październik: 9:00 – 17:00
 • soboty, niedziele i święta: 9:00 – 18:00

zoo silesia rodzinne atrakcje dla dzieci chorzów ceny opinie

Lokalizacja ZOO Silesia:

Sprawdź koniecznie:

LEGENDIA Chorzów – park rozrywki