Chorzów ZOO Silesia – Śląski Ogród Zoologiczny

Na mapie Śląska znajdziemy wiele przepięknych miejsc i różnego rodzaju rodzinny atrakcji, które trzeba zobaczyć chociaż raz w życiu. Niewątpliwie jedną z nich jest Śląski Ogród Zoologiczny Zoo Silesia, który jest trzecim (pod względem wielkości) ogrodem w Polsce! Jakie atrakcje czekają na nas na miejscu?

rodzinne atrakcje dla dzieci zoo silesia ceny opinie

Chorzów ZOO Silesia – rodzinne atrakcje

Powstałe w 1954 roku Zoo Silesia odwiedzane jest rocznie przez około 380 tysięcy turystów i znajduje się tutaj około 312 różnorodnych gatunków, na które składa się ponad dwa i pół tysiąca zwierząt! Położone w Chorzowie zajmuje powierzchnię 47,5 ha i wpisany został do Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych.

⬇⬇Sprawdź promocję⬇⬇
Śląsk ciekawe atrakcje dla dzieci

Pierwszym co zobaczymy w tym ZOO są flamingi, pelikany i różnego rodzaju wodne ptaki. Na miejscu czekają na nas także lwy, wiele gatunków małp, liczne gady czy papugi inne egzotyczne zwierzęta. Wizyta w chorzowskim ZOO jest więc świetną okazją na przybliżenie dziecku wizerunku zwierząt, które do tej pory mogło zobaczyć jedynie w telewizji czy przeczytać o nich w encyklopedii.

Sprawdź koniecznie:

LEGENDIA Chorzów – park rozrywki

śląsk gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje zoo silesia opinie

Jedną z największych atrakcji ZOO, która cieszy się sporą popularnością w sezonie letnim – jest Mini ZOO. To właśnie tutaj dzieci mogą podejść bliżej zwierząt czy nawet nakarmić niektóre z nic. Udając się na wycieczkę do tego miejsca nie możemy pominąć Kotliny Dinozaurów, gdzie czekają na nas rekonstrukcje żyjących niegdyś w Centralnej Azji dinozaurów! Świetną atrakcją jest również przygotowany z myślą o najmłodszych odwiedzających – plac zabaw dla dzieci.

Z racji tego, że przejście przez całe ZOO i zobaczenie wszystkich zwierząt może zająć nawet około trzech godzin – na jego terenie rozmieszczone są punkty gastronomiczne, w których możemy zjeść posiłek czy sklepiki z pamiątkami.

co zobaczyć z dzieckiem na śląsku zoo w chorzowie ceny opinie

kotlina dinozaurów rodzinne atrakcje dla dzieci zoo silesia chorzów opinie

ZOO Silesia – godziny otwarcia i ceny biletów

Bilety
Od 1 kwietnia do 31 października:
normalny – 20 zł
ulgowy – 10 zł
rodzinny – 50 zł
karnet roczny – 100 zł
Od 1 listopada do 31 marca:
normalny – 15 zł
ulgowy – 5 zł
rodzinny – 35 zł
karnet roczny – 100 zł

Godziny otwarcia
Styczeń, luty marzec: 9:00 – 16:00
Kwiecień: 9:00 – 17:00
Maj, czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień: 9:00 – 18:00
Październik: 9:00 – 17:00
Listopad i grudzień: 9:00 – 16:00

zoo silesia rodzinne atrakcje dla dzieci chorzów ceny opinie

Lokalizacja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *