Gdzie na wakacje z dzieckiem w maju?

Majówka zbliża się wielkimi krokami i jeżeli zależy nam na odwiedzeniu ciekawego miejsca, powinniśmy już teraz pomyśleć o celu rodzinnej wycieczki, zwłaszcza gdy podróżujemy z dziećmi. Warto już teraz rozważyć kilka potencjalnych kierunków wyjazdu, tak aby nic nas nie zaskoczyło bliżej daty majówki! Sprawdźmy więc, jakie kierunki w maju są atrakcyjne i kto wie… może znajdziecie tu miejsce, które was oczaruje?  
  • Cypr
Cypr to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych, głównie przez fenomenalne warunki do plażowania — i co najlepsze… możecie na nie liczyć także w trakcie rodzinnej majówki! Średnia temperatura na tej wyspie utrzymuje się w granicach 25-26 stopni, jednak zdarzają się też takie dni, w które słupek na termometrze wskaże nawet 30 stopni Celsjusza! cypr majowka z dziecmi rodzinne gdzie wyjechac opinie Jeżeli chodzi tu o możliwość kąpieli, to woda w zatoce będzie już raczej bardzo ciepła, podobnie jak w basenach! Przy okazji, warto wspomnieć o tym, że prawdopodobnie żaden z waszych majówkowych dni nie będzie deszczowyCypr to prawdziwy raj!

Rezerwuj pobyt najtaniej, klikając w zdjęcie poniżej:

cypr majówka dla dzieci z rodzinami jaki kraj opinie
  • Malta
Malta, pomimo zakwalifikowania jej do kierunków całorocznych, wciąż jest nieco mniej doceniana przez turystów — a szkoda! Maltańska pogoda w trakcie majówki jest bardzo przyjazna dla odwiedzających - zwłaszcza, jeżeli nie lubicie upałów. malta majowka z dziecmi rodzinne gdzie wyjechac opinie Temperatura utrzymuje się tu w granicach 20-22 stopni Celsjusza. Jeżeli zależy wam na plażowaniu, to w maju możecie już złapać pierwszą opaleniznę! Malta to świetna opcja, zwłaszcza gdy do dyspozycji mamy zaledwie kilka dni urlopu!

Rezerwuj pobyt najtaniej, klikając w zdjęcie poniżej:

  • Wyspy Kanaryjskie
Kanary, czyli Wyspy Kanaryjskie to tak naprawdę kierunek całoroczny, który warto także odwiedzić w majówkę. Te hiszpańskie wyspy są świetnym miejscem do odwiedzenia w maju, zwłaszcza, jeżeli nie służą nam wysokie temperatury panujące tu w wysokim sezonie. Temperatura w maju jest tu niezwykle przyjemna (przeciętna temperatura waha się tu w granicach 20 stopni Celsjusza), jednak mamy dla was złą wiadomość — woda w oceanie będzie jeszcze zbyt zimna, aby zażyć komfortowej kąpieli. kanaryjskie majowka z dziecmi rodzinne gdzie wyjechac opinie Nie oznacza to jednak tego, że Wyspy Kanaryjskie nie pozwolą wam na ciekawe spędzenie czasu w gronie rodzinnym! Najlepszym pomysłem będzie tu wynajęcie samochodu i zwiedzenie wysp na własną rękę!

Rezerwuj pobyt najtaniej, klikając w zdjęcie poniżej:

kanaryjskie majówka dla dzieci z rodzinami jaki kraj opinie
  • Egipt
Egipt to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych kierunków wyjazdów z naszego kraju, zwłaszcza w wysokim sezonie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby odwiedzić to miejsce w majówkę. Powodów może być kilka — maj to tak naprawdę ostatnia szansa na wypoczęcie w egipskich kurortach bez tłumów turystów. egipt majowka z dziecmi rodzinne gdzie wyjechac opinie Drugim powodem może być to, że w maju w Egipcie mamy do czynienia z naprawdę przyjemnymi temperaturami — średnio 26 stopni Celsjusza na lądzie i około 22 stopni w wodzie. Dzięki temu na pewno będziecie mogli zażyć kąpieli w morzu!

Rezerwuj pobyt najtaniej, klikając w zdjęcie poniżej:

egipt majówka dla dzieci z rodzinami jaki kraj opinie
  • Turcja
Pomimo tego, że Turcja nie jest w maju “idealnym” miejscem na wakacyjny wyjazd, to i tak warto rozważyć ten kierunek już teraz. Oczywiście najlepszym pomysłem będzie odwiedzenie Riwiery Tureckiej, w której warunki do wypoczynku będą najlepsze. W maju niestety raczej powinniście odpuścić kąpiel w morzu, jednak nie oznacza to tego, że będziecie się tu nudzić. turcja bosfor majowka z dziecmi rodzinne gdzie wyjechac opinie W trakcie wyjazdu do Turcji możecie zobaczyć najpopularniejsze miejsca, takie jak Kapadocja bez konieczności przepychania się przez tłumy turystów. Jeżeli jednak czujecie, że bez odrobiny wodnego szaleństwa absolutnie się nie obędzie — to w Turcji nie brakuje hoteli z aquaparkami!

Rezerwuj pobyt najtaniej, klikając w zdjęcie poniżej:

turcja majówka dla dzieci z rodzinami jaki kraj opinie
  • Grecja
Grecja to zwykle miejsce, które kojarzy nam się z ciepłymi temperaturami i nie inaczej jest w maju. Kraj ten jest niezwykle różnorodny i pozwala na ciekawe spędzenie czasu w różnoraki sposób. My jednak szczególnie polecamy wam wyspę Kreta, która oferuje najlepsze warunki do spędzenia majówki — około 24 stopni Celsjusza. grecja majowka z dziecmi rodzinne gdzie wyjechac opinie Na Krecie będzie mogli obejrzeć szereg ciekawych atrakcji (szczególnie polecamy wypożyczenie samochodu) umożliwiających wam poznanie greckiej kultury. Jeżeli jednak planowaliście zażyć kąpieli w morzu, to prawdopodobnie będzie ono jeszcze zbyt zimne, jednak to nie powinna być przeszkoda przed zaznaniem wypoczynku w Grecji!

Rezerwuj pobyt najtaniej, klikając w zdjęcie poniżej:

grecja majówka dla dzieci z rodzinami jaki kraj opinie
  • Portugalia — Madera
Portugalia to niezwykle bogaty kulturowo kraj, który koniecznie musicie odwiedzić, jednak my skupimy się dziś na Maderze, która nazywana bywa zielonym ogrodem Atlantyku. To określenie nie jest bezpodstawne! Tropikalna przyroda i ciekawe ślady historii stanowią wręcz idealne połączenie na majowy wyjazd. madera majowka z dziecmi rodzinne gdzie wyjechac opinie W maju na Maderze, a dokładnie w jej stolicy, czyli Funchal, słupki temperatury wskazują średnio około 21 stopni, co zdecydowanie tylko sprawia, że urlop jest przyjemniejszy! Jeżeli chodzi o wodę, to w maju jej średnia temperatura wynosi około 20 stopni.

Rezerwuj pobyt najtaniej, klikając w zdjęcie poniżej:

portugalia majówka dla dzieci z rodzinami jaki kraj opinie
  • Polska
Być może spora część z was podrapała się w głowę, widząc to, że jako potencjalny cel majowego wyjazdu wskazaliśmy... właśnie pozostanie w naszym kraju. Ten wybór nie jest jednak całkowicie bezpodstawny! Otóż maj (w którym przecież planujecie wyjazd) jest tak naprawdę najbardziej przyjaznym miesiącem pod względem turystyki.

Maj nad Bałtykiem? Rodzina 2+1 - tydzień z wyżywieniem tylko 1999 pln Sprawdź >>tutaj<<

polska majowka z dziecmi rodzinne gdzie wyjechac opinie

Sprawdź koniecznie:

Majówka w Polsce - pakiety hotelowe dla rodzin z dziećmi

Dlaczego? To całkiem proste — niezależnie od tego, czy jedziecie nad morze, w góry czy nad jedno z polskich jezior, możecie oczekiwać bardzo przyjemnych warunków do odpoczynku. Komfortowa temperatura, całkiem długie dni czy też najważniejsze — brak tłumów turystów! Nie sposób nie docenić tej nieco spokojniejszej wizji popularnych atrakcji w naszym kraju — może tym razem zdecydujecie się na pozostanie w naszym kraju?

Rezerwuj pobyt najtaniej, klikając w zdjęcie poniżej:

polska majówka dla dzieci z rodzinami jaki kraj opinie Sami widzicie, że sposobów na spędzenie tych kilku wolnych dni na początku maja jest naprawdę dużo, a tylko od was zależy to, co wybierzecie. Na który z tych kierunków zdecydowalibyście się już dzisiaj? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *