Rabkoland – pełny atrakcji dla dzieci – Rabka-Zdrój

Muzeum Odreru Uśmiechu Rabka Zdrój

Rodzinny park rozrywki Rabkoland, położony w popularnym kurorcie, Rabce-Zdroju, jest istnym rajem dla maluchów. Warto odwiedzić to miejsce szczególnie teraz, gdyż wraz z otwarciem sezonu pojawiły się tu nowe, niewidziane dotąd atrakcje dla rodzin z dziećmi, lecz nie zabraknie też "ulubieńców" z poprzednich lat! Zapraszamy do lektury naszego artykułu, aby dowiedzieć się, co przygotował dla was Rabkoland!

Wystarczy zjechać zaledwie kilometr z jednej z najpopularniejszych dróg w Polsce – „Zakopianki”, by dotrzeć do Rabkolandu. Różnorodność rozmieszczonych tutaj atrakcji zaskoczy niejednego. Znajdziemy tu rozrywki typowe dla wesołego miasteczka, ale także dużo więcej. Właściciele starają się również dbać o atmosferę przyjazną dzieciom, a uzdrowisko Rabka-Zdrój od 1996 roku nosi zaszczytne miano Miasta Dzieci Świata.

rodzinne atrakcje Rabka-Zdrój

Atrakcje Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland

Park został zaplanowany w bardzo oryginalny i przemyślany sposób. Tworzy małe miasteczko rozciągnięte pomiędzy 16 ulicami i 6 placami. Znakiem rozpoznawczym Rabkolandu są ruchome figury, których jest tu aż 154. Możemy zobaczyć starego farmera śpiewającego piosenkę wspólnie ze swoimi zwierzętami, słynnego psa Dżeka i jego psią kapelę, kataryniarza w stroju góralskim i wiele, wiele innych. W Rabkolandzie można też korzystać z 70 różnych urządzeń rozrywkowych, jest tu wieża swobodnego spadku Jungle Tower, autodrom, kilka karuzel, rowerki wodne, różne kolejki, zjeżdżalnie, wielki młyn, roller coaster, a także parę bardziej ekstremalnych atrakcji. Nie brak tu również takich klasyków, jak Straszny Dwór czy Dom Śmiechu. Jest też raj dla maluchów – Rura Park z mnóstwem kładek, schodów, suchych basenów i labiryntem. W Rabkolandzie jest kilka atrakcji, które wyraźnie odróżniają go od innych podobnych obiektów. Można tu podziwiać 12-metrową replikę Wieży Eiffla, Muzeum Rekordów i Osobliwości, cyrk, Świat Pozytywek oraz Muzeum Orderu Uśmiechu. To jedyne na świecie odznaczenie nadawane przez dzieci wręczane jest co roku właśnie tutaj. Warto tez obejrzeć przedstawienia w Akademii Magii czy Teatrze Pacynek. Dużą popularnością cieszą się też cykliczne imprezy, jak Mistrzostwa Świata w Dojeniu Sztucznej Krowy. A tak naprawdę atrakcji jest tu dużo więcej.

Rodzinny park rozrywki Rabkoland

Nowości w Parku Rozrywki Rabkoland

Nowa atrakcja zlokalizowana w Góralskiej Dżungli - Skałożerca - to duża karuzela, opanowana przez znane gościom parku krasnale Skałuchy,  która zabierze w podróż aż 30 osób na raz i zapewni bardziej ekstremalne przeżycia. Będą mogli z niej korzystać śmiałkowie mierzący powyżej 110 cm wzrostu, a także dorośli. Składa się z 10 ramion, które poruszają się w przód i w tył, a także zapewniają ekscytujące podskoki. 

Na dzieci, które preferują spokojniejsze wrażenia, również czekają niespodzianki. W Dolinie Trzmiela powstał nowy teatr. Odgrywane na nim będzie zupełnie nowe przedstawienie, na które serdecznie zaprasza Krucabomba. Spektakle będzie można obejrzeć codziennie, a dokładne godziny pokazów ogłaszane będą na bieżąco.

park rozrywki rabkoland nowe atrakcje skałożerca

To jednak nie wszystko! Dzieci do 3. roku życia będą mogły skorzystać z nowego Klubu Gąsienicy zlokalizowanego w Dolinie Trzmiela - specjalnej strefie dedykowanej najmłodszym gościom. To  ekologiczny, wykonany głównie z drewnianych elementów plac zabaw, który został zaprojektowany na bazie rekomendacji fizjoterapeutów. Znajdziemy tam m.in. skonstruowaną z różnorodnych powierzchni i faktur Ścieżkę Gołych Stóp, pozwalającą rozwijać integrację sensoryczną, a także inne atrakcje pobudzające m.in. spostrzegawczość, motorykę czy koordynację ruchową, jak przeszkody do pokonania i różnorodne gry - wyścigi pszczół czy spadające biedronki. 

Małych i dużych głodomorów z pewnością zachwycą również Pofyrtane Drzewa - nowy, wypełniony atrakcjami plac zabaw, zlokalizowany przy Pizzerii pod Palmami, który umili zarówno dzieciom, jak i rodzicom czas oczekiwania na zamówienie.  

Zobacz Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland na filmie poniżej! Mamy nadzieję, że spodoba się wam on tak, jak nam!

Godziny otwarcia Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland

W trakcie sezonu:
  • codziennie od 10:00 do 18:00

Dojazd Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland

Sprawdź także:

Aquapark Kraków – największy Aquapark w Polsce