Rabkoland – pełny atrakcji dla dzieci – Rabka-Zdrój

Rabkoland Park Rozrywki Rabka wesołe miasteczko opinie atrakcje dla dziec (1)

Rodzinny park rozrywki Rabkoland, położony w popularnym kurorcie, Rabce-Zdroju, jest istnym rajem dla dzieci już od 1 do 12 roku życia i już od ponad 30 lat zapewnia im niezapomniane przeżycia. Warto odwiedzić to miejsce szczególnie teraz, gdyż wraz z otwarciem sezonu pojawiły się tu nowe, niewidziane dotąd atrakcje dla rodzin z dziećmi, lecz nie zabraknie też "ulubieńców" z poprzednich lat! Zapraszamy do lektury naszego artykułu, aby dowiedzieć się, co przygotował dla was Rabkoland!

Rabkoland-park rozrywki atrakcje nowości wakacje 2022

Gdzieś na południu Polski, w malowniczej krainie Kotliny Rabczańskiej, nad potokami Poniczanką i Skomielnianki znajduje się rodzinny park rozrywki - manufaktura radości, uśmiechu, dobrej zabawy, ale także adrenaliny i mocnych wrażeń. Wystarczy zjechać zaledwie kilometr z jednej z najpopularniejszych dróg w Polsce – „Zakopianki”, by dotrzeć do Rabkolandu. To miejsce dla maluchów spragnionych ruchu i mających niespożyte pokłady energii, starszaków ciekawych świata i dorosłych, w których wciąż drzemie duch dziecka. Rodzinny park rozrywki Rabkoland to miejsce atrakcyjne dla każdego, ponieważ z założenia miała być to kraina przepełniona rodzinnym klimatem i ciepłą atmosferą. Będziecie się tam dobrze bawić, niezależnie od wieku! Różnorodność rozmieszczonych tutaj atrakcji zaskoczy niejednego.

maskotki Rabkoland - park rozrywki dla dzieci opinie wakacje 2022

Właściciele starają się również dbać o atmosferę przyjazną dzieciom, a uzdrowisko Rabka-Zdrój od 1996 roku nosi zaszczytne miano Miasta Dzieci Świata. Wielką dumą Rabkolandu jest wystrój parku, inspirowany otoczeniem: pięknem natury i lokalną kulturą. Rabkoland wypełniony jest zielenią i kwiatami. Dekoracje, tematyzacje i drewniane atrakcje stworzyli lokalni artyści, snycerze i stolarze, którzy opierają swój fach na góralskich tradycjach. 

Rabkoland atrakcje park rozrywki Rabka wakacje 2022 atrakcje ceny opinie

Atrakcje i nowości - Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland

Wycieczka do Rabkolandu to idealny sposób na spędzenie pełnego atrakcji dnia z całą rodziną. Nikt nie będzie się nudził, ponieważ w parku znajduje się ponad 35 atrakcji zlokalizowanych w 5 strefach tematycznych: Machinarium, Dolina Trzmiela, Góralsko Dżungla, Wioska Wikingów i Cyrk Luna, a latem 2022 została otwarta kolejna kraina - Farma Cioci Maryni. 

  Rabkoland – pełny atrakcji dla dzieci – Rabka-Zdrój 2

W Cyrku Luna park uszczęśliwia cyrkowych fanów, gdzie dzieją się rzeczy niezwykłe i magiczne. Są m.in. Dom Klauna Mareczka i Krzywe Lustra. Poszaleć można również  wśród dzikich zwierząt w Góralsko Dżungla, gdzie na najmłodszych czeka świat widziany z wysoka z Wieży Duch Duch, a chwila ochłody czeka na odwiedzających wśród Plujących Totemów. Moc atrakcji oferuje również Machinarium. Są tutaj Latający Autobus i Autostop, którym można pojechać naprawdę daaaleko przed siebie. Wesołe miasteczko to również podróż w dalekie zakątki świata, w tym do Wioski Wikingów. A tam Kopalnia Złota, prawdziwa Wioska i Kuźnia Wikingów. Szczególnie najmłodszych park zaprasza do Doliny Trzmiela, gdzie jest bardzo magicznie i kolorowo.

Rabkoland – pełny atrakcji dla dzieci – Rabka-Zdrój 4

Powstała tam nowa strefa, dedykowana dzieciom do 3. roku życia - Klub Gąsienicy. To ekologiczny, wykonany głównie z drewnianych elementów plac zabaw, który został zaprojektowany na bazie rekomendacji fizjoterapeutów. Znajdziemy tam m.in. skonstruowaną z różnorodnych powierzchni i faktur Ścieżkę Gołych Stóp, pozwalającą rozwijać integrację sensoryczną, a także inne atrakcje pobudzające m.in. spostrzegawczość, motorykę czy koordynację ruchową, jak przeszkody do pokonania i różnorodne gry - wyścigi pszczół czy spadające biedronki. W tym samym zakątku parku powstał również w tym sezonie nowy teatr. Odgrywane na nim będzie zupełnie nowe przedstawienie, na które serdecznie zaprasza Krucabomba. Spektakle będzie można obejrzeć codziennie, a dokładne godziny pokazów ogłaszane będą na bieżąco. 

Rabkoland – pełny atrakcji dla dzieci – Rabka-Zdrój 6

Zupełnie nowa atrakcja Parku Rozrywki Rabkoland zlokalizowana jest w Góralskiej Dżungli - Skałożerca - to duża karuzela, opanowana przez znane gościom parku krasnale Skałuchy,  która zabierze w podróż aż 30 osób na raz i zapewni bardziej ekstremalne przeżycia. Będą mogli z niej korzystać śmiałkowie mierzący powyżej 110 cm wzrostu, a także dorośli. Składa się z 10 ramion, które poruszają się w przód i w tył, a także zapewniają ekscytujące podskoki. 

park rozrywki rabkoland nowe atrakcje skałożerca

Gratka dla małych i dużych głodomorów 

Aby móc w pełni cieszyć się atrakcjami parku, zdecydowanie trzeba uzupełnić zapasy energii. Głodnych nie tylko wrażeń z pewnością zachwycą Pofyrtane Drzewa - nowy, wypełniony atrakcjami plac zabaw, zlokalizowany przy Pizzerii pod Palmami, który umili zarówno dzieciom, jak i rodzicom czas oczekiwania na zamówienie. To jednak nie wszystko. Na odwiedzających czeka aż 7 punktów gastronomicznych o bardzo zróżnicowanym menu. Na owocowe soki park zaprasza do Sokowirówki, a ci, którzy mają ochotę na deser lub słodkości, niech wstąpią do Słodkiej Ireny. Na większy głód nada się Pasibrzuch, z kolei prawdziwi mężczyźni uśmiechną się na widok Kiełby Wikinga. Raj dla łasuchów czeka  w Mniam Mniam, a będąc w cyrkowym świecie nie zapomnijcie spróbować kolorowej waty cukrowej w Wozie Helmuta Wąsidło.

Cykliczne wydarzenia specjalne 

Rabkoland organizuje także oryginalne w swojej formule wydarzenia specjalne, takie jak Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy, Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona, Imprezę Wynalazcy Krucabomby czy Urodziny Owieczek Irenek. Nadchodzące wydarzenia można śledzić w mediach społecznościowych Parku, a także w kalendarzu wydarzeń. Podczas imprez, oprócz nielimitowanych atrakcji, czekają artyści i animatorzy, którzy zapewnią zabawę podczas parad, koncertów czy warsztatów. Codziennie można zobaczyć przedstawienie w Teatrze Krucabomby i pokaz czarów w Teatrze Magii i Iluzji. 

Rabkoland – pełny atrakcji dla dzieci – Rabka-Zdrój 7

Godziny otwarcia Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland

Godziny otwarcia w danym dniu są na bieżąco podawane na stronie: https://www.rabkoland.pl/. 

Zobacz Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland na filmie poniżej! Mamy nadzieję, że spodoba się wam on tak, jak nam!

Dojazd Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland

Do Rabkolandu możecie przyjechać autem, pociągiem lub busem. Jeśli wybierzecie auto, czekają na Was trzy bezpłatne parkingi.

Sprawdź także:

Aquapark Kraków – największy Aquapark w Polsce