Legendia Chorzów-Śląskie Wesołe Miasteczko

Legendia Chorzów Śląskie Wesołe Miasteczko atrakcje opinie park rozrywki

Najstarszy polski lunapark – Śląskie Wesołe Miasteczko w 2017 roku przemienił się w nowoczesny park rozrywki Legendia. Sprawdźcie, co czeka na was w tym niezwykłym miejscu na mapie Śląska.

⬇⬇ Sprawdź koniecznie ⬇⬇ śląskie z dzieckiem atrakcje weekend wiosna

Śląskie Wesołe Miasteczko powstało na terenie chorzowskiego Parku Śląskiego już w 1959 roku. Od tego czasu przez wiele lat bawiło całe rodziny, a wiele z jego atrakcji zyskało już miano kultowych. Jednak nadszedł moment, aby wprowadzić je do XXI wieku. Zajęła się tym spółka Tatry Mountain Resorts, która jest właścicielem m.in. słynnej słowackiej Tatralandii.  W kwietniu 2017 roku rozpoczął się nowy rozdział w historii parku. Po gruntownej przebudowie, został otwarty ponownie jako Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko. Dziś park oferuje ponad 40 atrakcji, wprowadzając co roku nowe propozycje stał się symbolem dobrej rozrywki dla całej rodziny.

legendia-atrakcje-opinie-kolejki atrakcje dla małych dzieci Park Śląskie Wesołe Miasteczko

Zobacz co czeka na Ciebie w Legendii:

Legendia Chorzów

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko to atrakcja numer 1 na Śląsku i zarazem  największy tematyczny park rozrywki w Polsce!  Od blisko 60 lat zapewnia doskonałą zabawę gościom w każdym wieku. Na 26 ha, w pięknym otoczeniu zieleni i w sąsiedztwie klimatycznego jeziora, zlokalizowanych jest ponad 40 atrakcji, w tym dziecięcych, familijnych oraz ekstremalnych. Na gości czekają te zarówno dobrze znane i lubiane, jak np. diabelski młyn  (Legendia Flower) , duże samoloty  (Dream Flight Airlines)  czy filiżanki  (Tea Cups) , jak również nowości, m.in.  Diamond River  – ześlizg do wody z wysokości 8 i 12 m, czy zapierający dech w piersiach  Lech Coaster – nagrodzony tytułem Best Coaster 2017  w prestiżowym, branżowym konkursie na najlepszy europejski rollercoaster 2017 roku.

Legendia weekend z dzieckiem opinie

W Legendii działają aż 3 roller coastery –rodzinna Dream Hunters Society, pierwsza w Polsce kolejka z pętlami – Diabelska Pętla  oraz  Lech Coaster.Roller Coaster Chorzów Legendia opinie

Prawdziwym hitem Legendii jest  właśnie Lech Coaster – ma aż 40 m wysokości i osiąga prędkość 96 km/h.   To jedna z najbardziej docenianych kolejek górskich w Europie!

Lech Coaster Legendia atrakcje opinie kolejki górskie Dla wielu osób symbolem parku jest Legendia Flower, czyli  największy stacjonarny diabelski młyn w Polsce,  gdzie z wysokości 40 m nad ziemią można spoglądać na malowniczy krajobraz Parku Śląskiego. legendia flower diabelski młyn największy w Polsce atrakcje Chorzów

Wśród ponad 40 niezwykłych atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli marzysz o poznaniu cyrku za kulis, koniecznie wybierz się w podróż pociągiem Circus Train. Jeśli chcesz poczuć się jak Alicja w Krainie czarów, wpadnij na herbatkę do Szalonego Kapelusznika i skorzystaj z atrakcji Circus Tea Cups!  Dream Flight Airlines z kolei spełni marzenia o podniebnych lotach. Karuzela Sweet Dreams to idealne połączenie elementów dzieciństwa – huśtawek i karuzeli. Dowiedz się więcej o wszystkich atrakcjach Legendii >>tutaj<<.

atrakcje Legendia Chorzów wesołe miasteczko Chorzów Legendia Wesołe miasteczko atrakcje park rozrywki opinie atrakcje dla dzieci atrakcje Legendia Chorzów wesołe miasteczko Śląsk Park rozrywki dla dzieci

Od sezonu 2018  do atrakcji dołączył Bazyliszek - jedyna interaktywna ciemna rodzinna atrakcja typu Interactive Dark Ride w Polsce i jedna z najnowocześniejszych na świecie. Bazyliszek nie ma ograniczeń wiekowych ani wysokościowych, dzięki czemu goście w każdym wieku mogą cieszyć się fantastyczną zabawą. Uczestnicy zabawy przejadą 6-osobowymi wagonikami przez magiczny świat Bazyliszka, który składać się będzie z 7 specjalnie zaprojektowanych i wyprodukowanych dla Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka scen zawierających oryginalną fabułę i postaci. Jednak Jama Bazyliszka to znacznie więcej zabawy i atrakcji - zobaczcie sami:

Nowością 2020 jest Dolina Jagi, wodna rodzinna atrakcja typu rapid river, która cieszy się popularnością wśród młodszych, jak i starszych gości parku. To tutaj można wyruszyć w wyprawę rwącym potokiem w miedzianym kociołku Jagi i odkryć największe tajemnice Legendii, które przez lata skrywała Dolina Jagi. Jaga Legendia atrakcje opinie Chorzów Wesołe MIasteczko park rozrywki

Godziny otwarcia Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko

W lipcu i sierpniu od 10.00 do 20.00 

W  Legendia jest czynna zgodnie z kalendarzem >>sprawdź tutaj<<

Zimą dostępna jest Jama Bazyliszka Legendia Chorzów ceny biletów opinie

Ceny biletów Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko

 

Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko - Lokalizacja

Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko leży na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie. Wjazd na parking znajduje się od ulicy Złotej w Katowicach. Dla gości parku parking bezpłatny.

Sprawdź też:

Śląsk – gdzie na weekend z dzieckiem? Najlepsze atrakcje dla dzieci

Dla ciekawskich - Legendia w liczbach: 

  • ponad 40 atrakcji dla każdego
  • 5 stref tematycznych
  • 26 ha zieleni i zabawy
  • 11 punktów gastronomicznych
  • ponad 60 lat tradycji
  • ponad 800 gatunków roślin na terenie parku

9 comments

Leave Comment