Legendia Chorzów-Śląskie Wesołe Miasteczko

park rozrywki Legendia Chorzó opinie

Najstarszy polski lunapark – Śląskie Wesołe Miasteczko w 2017 roku przemienił się w nowoczesny park rozrywki Legendia. Sprawdźcie, co czeka na was w tym niezwykłym miejscu na mapie Śląska.

⬇⬇Sprawdź promocję⬇⬇ Śląsk ciekawe atrakcje dla dzieci

Śląskie Wesołe Miasteczko powstało na terenie chorzowskiego Parku Śląskiego już w 1959 roku. Od tego czasu przez wiele lat bawiło całe rodziny, a wiele z jego atrakcji zyskało już miano kultowych. Jednak teraz nadszedł moment, aby wprowadzić je do XXI wieku. Zajęła się tym spółka Tatry Mountain Resorts, która jest właścicielem m.in. słynnej słowackiej Tatralandii. Dokładnie 29 kwietnia 2017 roku rozpoczął się nowy rozdział w historii parku. W tym dniu, po gruntownej przebudowie, został otwarty ponownie jako Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko.

Byliśmy tam! Przeczytaj opinię i zobacz video!

Legendia Chorzów opinie atrakcje

Legendia Chorzów

Legendia zajmuje obecnie obszar 26 ha i udostępnia swoim gościom około 40 atrakcji. Nowa nazwa ma związek z tematyzacją parku, który ma od teraz być skarbnicą legend, podań i baśni, a przez to pełnić także rolę edukacyjną, przekazując wspaniałe dziedzictwo kulturowe. Dlatego powstały też strefy tematyczne – Magical Village, Magical Forest, Valley of Dreams oraz Magical Mountains, w której powstała nowa atrakcja Diamond Rivers. Jest to spływ łodzią w scenerii stylizowanej na kopalnię diamentów, której strzeże legendarny Skarbnik.

Legendia weekend z dzieckiem opinie

W Legendii działają 3 roller coastery – Scary Toys Factory (wcześniej Himalaya), Dream Hunters Society (wcześniej Cyklon) oraz pierwsza w Polsce kolejka z inwersjami – Tornado uruchomione w 2007 roku. Jednak prawdziwym hitem ma być otwarcie w lipcu Lech Coastera – największego urządzenia tego typu w Polsce, które będzie miało aż 40 m wysokości i ma osiągać prędkość 95 km/h. Ma posiadać dekoracje związane z legendą o założycielu państwa polskiego - Lechu.

Roller Coaster Chorzów Legendia opinie

Wciąż gości parku będą zachwycać kultowe atrakcje, takie jak ogromne koło widokowe Gwiazda Duża, od teraz działające pod nazwą Legendia Flower, a także istniejąca od początku parku popularna karuzela Samoloty Duże, znana teraz jako Dream Flight Airline. Nadal działa też ekstremalna karuzela Enterprise, od teraz pod nazwą Phoenix czy sześć gondoli obracanych o 360 stopni przez 6 potężnych ramion – Dragon Wrestling Tournament (wcześniej Flic Flac).

rodzinne atrakcje Chorzów

W Legendii powstało też wiele nowych atrakcji, jak filiżanki Teacups, karuzela z pistoletami na wodę Fish ’n’ Wish, bujany statek Magical Lake Expedition, samochodziki-dyliżanse Magical Postal Service czy kolejka elektryczna Circus Train. Poza tym na terenie Legendii działają trampoliny, place zabaw, dmuchańce, strzelnice i basny z plastikowymi piłeczkami. Można tu spotkać też sympatyczne maskotki. Planowane jest uruchomienie kolejnych atrakcji.

atrakcje dla dzieci Legendia śląskie

Godziny otwarcia Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko

Park jest otwarty od końca kwietnia do końca października.

W czerwcu, lipcu i sierpniu od 10.00 do 20.00 w dni powszednie i niedziele oraz od 10.00 do 22.00 w soboty.

W maju, wrześniu i październiku od 10.00 do 20.00 w piątki i od 10.00 do 18.00 w soboty i niedziele.

Legendia Chorzów ceny biletów opinie

Ceny biletów Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko

legendia cennik chorzow park rozrywki

Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko - Lokalizacja

Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko leży na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie. Wjazd na parking znajduje się od ulicy Złotej w Katowicach. Dla gości parku parking bezpłatny.

⬇⬇ Największe na Śląsku multimedialne centrum rozrywki ⬇⬇ Śląsk ciekawe atrakcje dla dzieci

Sprawdź też:

Śląsk – gdzie na weekend z dzieckiem? Najlepsze atrakcje dla dzieci

10 comments

Leave Comment
 1. bzik

  Kupiliśmy 3 bilety w ramach promocji dla imprezy zorganizowanej. A dla synka 2,5 roku jako czwartego planowaliśmy zakup biletu za 1zł. I tu zdziwienie!! Pani w informacji zażądała dokumentu tożsamości dziecka. Na pytanie od kiedy jest obowiązek aby dziecko posiadało dowód osobisty (co jest możliwe ale nie obowiązkowe!) padła odpowedź: to może być książeczka zdrowia dziecka…. (bo każdy nosi ją w kieszeni!). Na prośbę o przedstawienie regulaminu zero informacji. Ostatecznie Żona z synkiem zostali na zewnątrz……Więcej tam nie zawitamy. Wolę Energylandię. Zapłacić trochę więcej ale nikt nie robi problemu dziecku, KTÓRE I TAK BĘDZIE ZWIEDZAŁO PARK NA RĘKACH RODZICA, PRAKTYCZNIE NIE KORZYSTAJĄC Z JEGO ATRAKCJI – NO CHYBA ŻE KUPIMY MU FRYTKI!!!. NIESMAK I KOMUNA W CHORZOWIE!!!!!

  • Anna

   W Legendii jest sporo atrakcji dla 2,5 latka.Nie tylko frytki ? Zamiast biadoczyć na pracownicę lepiej przyjąć to jako doświadczenie.Następnym razem zabrać książeczkę zdrowia albo inny dokument dziecka i tyle.A nie obrażać się, bo Pani poprosiła o dokument ? Prócz tego narzekania zero konkretów o zabawie w środku. A swoją drogą zostawił Pan żonę na zewnątrz, a sam poszedł się bawić ? Mąż roku!

   • Bogdan

    Pani to chyba z kosmosu przyleciała jakie ma pani porównania w xx wieku myślę bilet to bilet i dziecko tez ma jakiś wzrost do swojego wieku, a pani jak idzie do weterynarza do nosi pani ze sobą dowód osobisty ?

 2. Mili

  Do Anna
  Wiekszej gburowatości nie slyszalam „A swoją drogą zostawił Pan żonę na zewnątrz, a sam poszedł się bawić ? Mąż roku!” No nie kužwa miał w ogole wsxystko olać i nie skorzystać za to co zapłacił. Ps ja bym nie odpóściła, zawsze jest ktoś wyżej nie wszyscy są „sierotkami”

 3. Iwona

  Naturalne jest że aby stwierdzić wiek dziecka potrzebny jest dokument. Dlaczego obsługa parku ma wierzyć na słowo? Przecież to są ich pieniądze A kazdy może powiedzieć że dzuecko ma dwa lata tylko wygląda na cztery

 4. Bogdan

  Tak czasem czytam co ludzie piszą wy naprawdę nie macie innych problemów tylko krytykować.
  Osobiście mnie tez dotknął przykry incydent, a to nie tak dawno bo wczoraj a mianowicie córka wykupiła bilety dla całej rodziny czyli dla siebie, mężą i syna czteroletniego bilety tak zwane sezonowe, ale ze był weekend córka dała wnuczka dziadkom żeby z nimi pobył, i dała tez te własnie bilety żeby iść sobie spędzić miło czas,a niech dziadki tez się rozerwią a co tam,no ale czar bardzo szybko prysnoł po skanowaniu biletu babcia z wnuczkiem przeszli a dziadek został bo jakiś pieprzony system dziadka nie przepuścił bo rozpoznał nie tą twarzok mówię super dobre zabezpieczenia mają wię mówię sobie babcia przeszła a dlaczego nie ja może moja gęba któremuś się nie podobała i udałem sie do dyrekcji i móeię co to za róznica przeciesz sztuka to sztuka ja i tak bym nie kozystał bo to tylka dla wnczka chodziło tylko o opiekę nad nim bo jest tez niepelnosprawny ,ale to ich nie obchodziło bo regulamin to regulamin (ciekawe co z babcią widocznie jest jeszcze atrakcyjna ze przeszła) ale ze jestem osobą nie konfliktową udałem sie do kasy azeby zakupic bilet po drodze jedna z pani z obsługi zaproponowała tańszy bilet z namiotu który był przed kasami bilet jedno dniowy z 99zł na 79zł n,no i się udałem zawsze dwie dychy w kieszeni no i się zaczło kolejka na pół godziny czekania ok po doczekaniu się pytania jak co i na co po co ,karta czy bez, bez to 99 zł ,a z kartą 89zł nie 79 jak mówili tylko za wyrobienie karty 10 zł juz mi wychodziły siódme poty ale nic czekam dalej ,musiałem podać wszystkie moje dane przy obowiązującym RODO po załatwieniu wszystkich formalności musiałem się udać następnie do kasy ażeby zapłacić za bilet co znowu czekałem w kolejce dobre 20 minut kurcze mówię nareszcie koniec,wiecie co państwo w ramach tego wszystkiego dostałem w gratisie jedą gałkę lodów hehe i mówię nie daruję idę i znowu w klejce i juz miałem prawie w ręku tego loda i pyta mnie się ta pani gdzie kupiłem ten bilet mówię w namiocie a zapłaciłem w kasie to musi pan miec taką kropkę na tym bilecie pisakiem zebym panu wydała ten lód mówię masakra gdy z domu wychodziliśmy był godzina 9,30 jak weszlismy do środka po przygodach była godzina 13,40 a pochwale się jade samochodem 15 min to wesołego miasteczka tak wesołego tylko ze dopiero teraz sie śmeję z tego wszystkiego ocencie to sami państwo mnie już się pisać nie chce życze miłej zabawy i pobytu w Legendii mnie sie odechciało na długie lata

 5. Iza

  Wszystko super ale te godziny otwarcia?kto to widział żeby w wakacje było czynne tylko do 18- ogromny minus za to.

 6. Pawel

  Super dla dzieci coś wspaniałego wszystkie atrakcje dostępne z marszu bez kolejek, czekania i tracenia czasu jeżdżę t często będąc w Disney we Francji tylko traciłem czas tu ceny przystępne powinien nawet że tanio… Porównajcie jedną atrakcje za 10-20 zł i mozna zostawić parę stów tu cały dzień zabawy a nie stania w kolejkach na pew o wrócę bo zawsz wracam

 7. Klient

  Komentarz negatywny niestety. Byłem dzisiaj. Byłem, zobaczyłem i więcej nie zajrzę. Godziny otwarcia w środku sezonu od 11.00 do 18.00. To sprawia, że zwiedzamy z zegarkiem w ręku i nie ma za bardzo czasu, żeby przysiąść, odpocząć, coś zjeść na luzie, czy pójść dwukrotnie na tę samą atrakcję, jeśli chce się obejść całość parku. Cena biletu znośna, korzystny jest bilet rodzinny, ale nie oszukujmy się, za tą ilość i rodzaj atrakcji cena jest adekwatna. Ale nie to jest najgorsze. Generalnie nie mają tam czego szukać rodziny z dziećmi poniżej 120 cm wzrostu. Ja byłem z żoną i czwórką dzieci (trójka w opiece zastępczej). Aż zmierzyłem po powrocie do domu dwoje najstarszych dzieci i wyszło, że miarki w parku zaniżają wzrost o około 10 cm. Przykre jest to, że jedno dziecko może wejść na daną karuzelę a inne nie, bo brakuje mu dosłownie 3 cm. Jest to przestrzegane bardzo rygorystycznie. Ale kuriozum jest takie, że bez problemu wszedłem z trójką dzieci na duży diabelski młyn, natomiast na zwykłą beczkę śmiechu, czyli turlającą się rurę, zostało wpuszczone tylko najwyższe z dzieci. Oceńcie sami która karuzela jest bardziej niebezpieczna. Obsługa nie miała problemu, żeby wpuścić mnie na duże samoloty, natomiast pogoniła mnie ze zwykłej karuzeli typu rozeta. I tutaj co śmieszne nie ze względu na wzrost dzieci, ale ze względu na to że jest ich troje a ja sam jako opiekun. Nie wiem czy gość wymyślił ten przepis na poczekaniu, ale tutaj już ledwo utrzymałem nerwy na wodzy i miałem ochotę zetrzeć chudzince ten głupi uśmieszek z twarzy. Też oceńcie sobie która z tych dwóch atrakcji jest groźniejsza. Na zjazd łodzią do wody nie poszedłem, bo kolejka była na około 30 minut czekania, ale byłem świadkiem jak wychodził stamtąd ojciec z dzieckiem, którego obsługa nie wpuściła na łódkę bo dziecko było za niskie. Nie wiem, nie mierzyłem, ale co gość się uczekał to jego. Zadowolony nie był i coś tam złorzeczył. Na zwykłej karuzeli z konikami kręcącymi się w kółko, dla małych dzieci musiałem wejść na karuzelę jako opiekun, ale musiałem stać i nie mogłem usiąść. Tam jednak mogłem być sam jako opiekun trójki dzieci, czego jak pamiętacie na rozecie nie wolno. Ogólnie wydaje się, że co inna karuzela i co inna obsługa, to inne zasady, ale summa summarum odnosi się bardzo nieprzyjemne wrażenie, że mimo, że jest to parko rozrywki głównie dla dzieci, to kombinuje się tak, żeby te dzieci jak najbardziej pozbawić radości i korzystania z urządzeń. Rozumiem, że względy bezpieczeństwa są ważne, bo zapewne bardzo ważne jest, żeby do korzystania z beczki śmiechu mieć co najmniej 120 cm. wzrostu, ale niesmak pozostał i na długo zostanie zapamiętany. Nie polecam generalnie. Szkoda nerwów.