Legendia Chorzów-Śląskie Wesołe Miasteczko

park rozrywki Legendia Chorzó opinie

Najstarszy polski lunapark – Śląskie Wesołe Miasteczko w 2017 roku przemienił się w nowoczesny park rozrywki Legendia.

Śląskie Wesołe Miasteczko powstało na terenie chorzowskiego Parku Śląskiego już w 1959 roku. Od tego czasu przez wiele lat bawiło całe rodziny, a wiele z jego atrakcji zyskało już miano kultowych. Jednak teraz nadszedł moment, aby wprowadzić je do XXI wieku. Zajęła się tym spółka Tatry Mountain Resorts, która jest właścicielem m.in. słynnej słowackiej Tatralandii. Dokładnie 29 kwietnia 2017 roku rozpoczął się nowy rozdział w historii parku. W tym dniu, po gruntownej przebudowie, został otwarty ponownie jako Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko.

Byliśmy tam! Przeczytaj opinię i zobacz video!

Legendia Chorzów opinie atrakcje

Legendia Chorzów

style="display:inline-block;width:300px;height:250px" data-ad-client="ca-pub-4540654505390018" data-ad-slot="1339302889">

Legendia zajmuje obecnie obszar 26 ha i udostępnia swoim gościom około 40 atrakcji. Nowa nazwa ma związek z tematyzacją parku, który ma od teraz być skarbnicą legend, podań i baśni, a przez to pełnić także rolę edukacyjną, przekazując wspaniałe dziedzictwo kulturowe. Dlatego powstały też strefy tematyczne – Magical Village, Magical Forest, Valley of Dreams oraz Magical Mountains, w której powstała nowa atrakcja Diamond Rivers. Jest to spływ łodzią w scenerii stylizowanej na kopalnię diamentów, której strzeże legendarny Skarbnik.

Legendia weekend z dzieckiem opinie

W Legendii działają 3 roller coastery – Scary Toys Factory (wcześniej Himalaya), Dream Hunters Society (wcześniej Cyklon) oraz pierwsza w Polsce kolejka z inwersjami – Tornado uruchomione w 2007 roku. Jednak prawdziwym hitem ma być otwarcie w lipcu Lech Coastera – największego urządzenia tego typu w Polsce, które będzie miało aż 40 m wysokości i ma osiągać prędkość 95 km/h. Ma posiadać dekoracje związane z legendą o założycielu państwa polskiego - Lechu.

Roller Coaster Chorzów Legendia opinie

Wciąż gości parku będą zachwycać kultowe atrakcje, takie jak ogromne koło widokowe Gwiazda Duża, od teraz działające pod nazwą Legendia Flower, a także istniejąca od początku parku popularna karuzela Samoloty Duże, znana teraz jako Dream Flight Airline. Nadal działa też ekstremalna karuzela Enterprise, od teraz pod nazwą Phoenix czy sześć gondoli obracanych o 360 stopni przez 6 potężnych ramion – Dragon Wrestling Tournament (wcześniej Flic Flac).

rodzinne atrakcje Chorzów

W Legendii powstało też wiele nowych atrakcji, jak filiżanki Teacups, karuzela z pistoletami na wodę Fish ’n’ Wish, bujany statek Magical Lake Expedition, samochodziki-dyliżanse Magical Postal Service czy kolejka elektryczna Circus Train. Poza tym na terenie Legendii działają trampoliny, place zabaw, dmuchańce, strzelnice i basny z plastikowymi piłeczkami. Można tu spotkać też sympatyczne maskotki. Planowane jest uruchomienie kolejnych atrakcji.

atrakcje dla dzieci Legendia śląskie

Godziny otwarcia Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko

Park jest otwarty od końca kwietnia do końca października.

W czerwcu, lipcu i sierpniu od 10.00 do 20.00 w dni powszednie i niedziele oraz od 10.00 do 22.00 w soboty.

W maju, wrześniu i październiku od 10.00 do 18.00 w piątki i od 10.00 do 20.00 w soboty i niedziele.

Legendia Chorzów ceny biletów opinie

Ceny biletów Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko

Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko Plac Atrakcji 1, 41-501 Chorzów

Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko leży na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie. Wjazd na parking znajduje się od ulicy Złotej w Katowicach. Dla gości parku parking bezpłatny.

⬇⬇ Po wizycie w LEGENDII sprawdź koniecznie⬇⬇ sztolnia królowa luiza śląsk z dzieckiem atrakcje

 

2 comments

Leave Comment
  1. bzik

    Kupiliśmy 3 bilety w ramach promocji dla imprezy zorganizowanej. A dla synka 2,5 roku jako czwartego planowaliśmy zakup biletu za 1zł. I tu zdziwienie!! Pani w informacji zażądała dokumentu tożsamości dziecka. Na pytanie od kiedy jest obowiązek aby dziecko posiadało dowód osobisty (co jest możliwe ale nie obowiązkowe!) padła odpowedź: to może być książeczka zdrowia dziecka…. (bo każdy nosi ją w kieszeni!). Na prośbę o przedstawienie regulaminu zero informacji. Ostatecznie Żona z synkiem zostali na zewnątrz……Więcej tam nie zawitamy. Wolę Energylandię. Zapłacić trochę więcej ale nikt nie robi problemu dziecku, KTÓRE I TAK BĘDZIE ZWIEDZAŁO PARK NA RĘKACH RODZICA, PRAKTYCZNIE NIE KORZYSTAJĄC Z JEGO ATRAKCJI – NO CHYBA ŻE KUPIMY MU FRYTKI!!!. NIESMAK I KOMUNA W CHORZOWIE!!!!!

    • Anna

      W Legendii jest sporo atrakcji dla 2,5 latka.Nie tylko frytki 😀 Zamiast biadoczyć na pracownicę lepiej przyjąć to jako doświadczenie.Następnym razem zabrać książeczkę zdrowia albo inny dokument dziecka i tyle.A nie obrażać się, bo Pani poprosiła o dokument 😀 Prócz tego narzekania zero konkretów o zabawie w środku. A swoją drogą zostawił Pan żonę na zewnątrz, a sam poszedł się bawić 😂 Mąż roku!

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *