ZOO Warszawa

ZOO Warszawa rodzinne atrakcje

Choć Warszawa jest prawdziwą, tętniącą życiem metropolią, to jest tu również takie miejsce, w którym można jeszcze odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku i poczuć się bliżej przyrody. Mowa o warszawskim ZOO, w którym całe rodziny mogą nie tylko miło spędzić czas, ale także sporo się nauczyć.

Po wizycie w ZOO zapraszamy na zakupy i rozrywkę: Warszawa centrum handlowe z atrakcjami dla dzieci

AdvertisementMieszczące się w dzielnicy Praga-Północ warszawskie ZOO powstało w 1928 roku. Obecnie zamieszkuje je ponad 500 różnych gatunków, łącznie około 3,5 tysiąca zwierząt. Ogród cały czas się rozwija, wzbogacając o nowe budynki, wybiegi i ekspozycje, więc na wizytę z dziećmi warto zarezerwować sobie kilka godzin.

ZOO Warszawa atrakcje dla dzieci

Atrakcje ZOO Warszawa

Ostatnie kilka lat to okres intensywnej rozbudowy infrastruktury w ZOO, poprawy warunków mieszkających tam zwierząt oraz sprowadzania nowych gatunków. Do najnowszych inwestycji należą: pawilon małp człekokształtnych z gorylami i szympansami, oraz oddany do użytku w 2010 obiekt dla rekinów i hipopotamów. Trzeba też wspomnieć o jednej z najnowocześniejszych na świecie słoniarni z czterema słoniami afrykańskimi, wolierze dla jaguarów, pawilonie dla bezkręgowców (takich jak skorpiony i ptaszniki), herpetarium (pawilon dla gadów – żółwi, jaszczurek, krokodyli i węży), budynku dla nosorożców, a także ptaszarni mogącej pochwalić się wieloma egzotycznymi gatunkami. Można odwiedzić również żyrafiarnię, wybieg australijski z kangurami, strusiami i kazuarami, oraz cudownie kolorowe akwarium. Oczywiście to tylko niektóre spośród wielu zwierząt, wszystkich bowiem nie sposób wymienić. Można jednak polecić jeszcze "Baśniowe ZOO" – miejsce idealne dla dzieci, które mogą tu pogłaskać i nakarmić kozy, osiołki, kucyki czy króliki.

Atrakcje dla dzieci ZOO w Warszawie

W zoo znajdziemy także sporo atrakcji skierowanych specjalnie do najmłodszych. Jest tu nowoczesny plac zabaw z przyrządami dla różnych grup wiekowych i tartanową nawierzchnią. Obok działa też ekologiczna ścieżka zmysłów, ścieżka sprawnościowa i mini boisko do koszykówki. Po ogrodzie dzieci mogą poruszać się w wypożyczanych nieodpłatnie kolorowych wózkach sterowanych przez rodziców. W sezonie letnim jeździ tu też ciuchcia. Dla niewidomych i niedowidzących przygotowano z kolei specjalną Ścieżkę Edukacyjną z rzeźbami przedstawiającymi zwierzęta i opisami w alfabecie Braille'a. Ofertę gastronomiczną stanowi oryginalna restauracja Tembo, skonstruowana w ten sposób, aby goście mieli widok na wybiegi nosorożców i słoni oraz bar Belwederek. Poza tym sezonowo działa tu aż 13 różnych punktów gastronomicznych.

Warszawskie zoo opinie atrakcje godziny otwarcia

Osobną atrakcję stanowi znajdująca się na terenie zoo Willa Żabińskich, zwana też Domem pod Zwariowaną Gwiazdą. To niezwykłe miejsce było domem służbowym dyrektora zoo Jana Żabińskiego, który podczas II wojny światowej wraz z rodziną ukrywał tu setki prześladowanych Żydów. W domu znajduje się wiele cennych eksponatów i świadectw wyjątkowego heroizmu rodziny Żabińskich. W piwnicy urządzono multimedialną wystawę. Przez wielu ukrywających się tu willa nazywana była arką lub azylem. Willę można zwiedzać tylko z przewodnikiem w każdą pierwszą niedzielę miesiąca lub po wcześniejszym ustaleniu mailowym lub telefonicznym. To dodatkowy koszt 5 zł.

Zoo Warszawa zwiedzanie atrakcje opinie

Godziny otwarcia ZOO Warszawa

Zoo otwarte jest przez cały rok, także w niedziele i święta, zawsze od godziny 9.00. W zależności od miesiąca zmieniają się godziny zamknięcia:

grudzień, styczeń - 15.30 (16.00 w soboty i święta)

luty, listopad - 16.00

marzec, październik - 17.00

kwiecień-wrzesień - 18.00 (19.00 w soboty i święta od maja do września)

Bilety w kasach można kupić najpóźniej na godzinę przed zamknięciem zoo. Dzieci do 12. roku życia mogą zwiedzać zoo tylko pod opieką rodziców.

rodzinne atrakcje Warszawa zoo

Ceny biletów ZOO Warszawa

W sezonie (kwiecień-wrzesień)

normalny – 30 zł

ulgowy – 20 zł

rodzinny (2 osoby dorosłe + 1 dziecko) – 70 zł

rodzinny (2 osoby dorosłe + 2 dzieci i więcej) – 20 zł/osoba

Poza sezonem (październik-marzec)

normalny – 20 zł

ulgowy – 15 zł

rodzinny (2 osoby dorosłe + 1 dziecko) – 50 zł

rodzinny (2 osoby dorosłe + 2 dzieci i więcej) – 15 zł/osoba

Dzieciom do lat 3, niepełnosprawnym oraz seniorom powyżej 75. roku życia przysługuje bezpłatny wstęp.