ZOO Warszawa

ZOO Warszawa rodzinne atrakcje

Choć Warszawa jest prawdziwą, tętniącą życiem metropolią, to jest tu również takie miejsce, w którym można jeszcze odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku i poczuć się bliżej przyrody. Mowa o warszawskim ZOO, w którym całe rodziny mogą nie tylko miło spędzić czas, ale także sporo się nauczyć.

Mieszczące się w dzielnicy Praga-Północ warszawskie ZOO powstało w 1928 roku. Obecnie zamieszkuje je ponad 500 różnych gatunków, łącznie około 3,5 tysiąca zwierząt. Ogród cały czas się rozwija, wzbogacając o nowe budynki, wybiegi i ekspozycje, więc na wizytę z dziećmi warto zarezerwować sobie kilka godzin.

ZOO Warszawa atrakcje dla dzieci

Atrakcje ZOO Warszawa

Ostatnie kilka lat to okres intensywnej rozbudowy infrastruktury w ZOO, poprawy warunków mieszkających tam zwierząt oraz sprowadzania nowych gatunków. Do najnowszych inwestycji należą: pawilon małp człekokształtnych z gorylami i szympansami, oraz oddany do użytku w 2010 obiekt dla rekinów i hipopotamów. Trzeba też wspomnieć o jednej z najnowocześniejszych na świecie słoniarni z czterema słoniami afrykańskimi, wolierze dla jaguarów, pawilonie dla bezkręgowców (takich jak skorpiony i ptaszniki), herpetarium (pawilon dla gadów – żółwi, jaszczurek, krokodyli i węży), budynku dla nosorożców, a także ptaszarni mogącej pochwalić się wieloma egzotycznymi gatunkami. Można odwiedzić również żyrafiarnię, wybieg australijski z kangurami, strusiami i kazuarami, oraz cudownie kolorowe akwarium. Oczywiście to tylko niektóre spośród wielu zwierząt, wszystkich bowiem nie sposób wymienić. Można jednak polecić jeszcze "Baśniowe ZOO" – miejsce idealne dla dzieci, które mogą tu pogłaskać i nakarmić kozy, osiołki, kucyki czy króliki. Są tu też 3 place zabaw. Oferty dopełnia oryginalna restauracja Tembo, skonstruowana w ten sposób, aby goście mieli widok na wybiegi nosorożców i słoni.

Atrakcje dla dzieci ZOO w Warszawie

Ceny biletów ZOO Warszawa

W sezonie (marzec-październik)

normalny – 20 zł
ulgowy – 15 zł
rodzinny (2 osoby dorosłe + 1 dziecko) – 50 zł
rodzinny (2 osoby dorosłe + 2 dzieci) – 60 zł (za każde następne dziecko – 15 zł)

Poza sezonem (listopad-luty)

normalny – 10 zł
ulgowy – 7 zł
rodzinny (2 osoby dorosłe + 1 dziecko) – 25 zł
rodzinny (2 osoby dorosłe + 2 dzieci) – 28 zł (za każde następne dziecko – 7 zł)

Dzieciom do lat 3 oraz seniorom powyżej 70. roku życia przysługuje bezpłatny wstęp.