Park Legend Gór Świętokrzyskich

Czy słyszeliście już o nowej, rodzinnej atrakcji gór Świętokrzyskich? W Nowej Słupi otwarto imponujący park, który cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców regionu, jak i turystów. Macie ochotę stać się bohaterami legend? Chcecie polatać na miotle? Ciekawi Was skąd się wzięło madejowe łoże i czym zawinił zbój Kak, że zawisł na szubienicy w Krakowie? Jak wyglądały sabaty czarownic na Łysej Górze i czego bały się diabły?  Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, Park Legend pozwoli przeżyć Wam niesamowite historie!

Park Legend Nowa Słupia opinie atrakcje z dzieckiemPark Legend – Nowa Słupia

Park Legend w Nowej Słupi to otwarta w 2023 r. atrakcja, która bezpośrednio związana jest z dziedzictwem kulturowym regionu. To wyjątkowe połączenie zewnętrznego amfiteatru, strefy rozrywki i edukacji, oraz nowoczesnego muzeum z kinem i salami wystawowymi. Całość okraszona jest baśniami, legendami, historiami i mitami związanymi z górami Świętokrzyskimi i najbliższą okolicą. To zdecydowanie jedno z najnowocześniejszych i najciekawszych miejsc w okolicy. Warto podkreślić, że Park Legend otrzymał prestiżowe wyróżnienie „Odkrycie Roku” w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny 2023 organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną.

Największą atrakcją Parku Legend jest ścieżka edukacyjna, na którą składa się aż dwanaście wyjątkowych przestrzeni. W każdej z nich prezentowane są różne legendy, które przybliżą odwiedzającym dane miejsce, lub jego historię. W największej sali odbywa się sabat czarownic, nawiązujący do najpopularniejszej legendy regionu. Odwiedzający aktywnie uczestniczą w tym wydarzeniu i są jego nieodłączną częścią.

lot na miotle atrakcje dla dzieci Świętokrzyskie - Park Legend Opinie czy warto

A może macie ochotę polatać na miotle? Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich wśród swoich atrakcji posiada specjalny symulator, który nam to umożliwia! To wspaniała rodzinna atrakcja, a wspomnienia z tej przygody na długo pozostaną w pamięci szczególnie najmłodszych odwiedzających.

Ciekawostką jest, że to właśnie w Parku Legend po raz pierwszy w kraju zastosowano technologię Pepper’s Ghost na tak wielką skalę. Technologia to umożliwia ożywianie postaci za pomocą wyjątkowego hologramu. Co równie ciekawe, tej technologii podczas swoich koncertów używa ikona muzyki pop – Madonna. W Parku Legend mamy też możliwość obejrzenia filmów prezentujących najciekawsze miejsca w regionie w technologii 3D.

atrakcje park legend opinie Nowa Słupia z dzieckiem

Park Legend – Opinie

Jeśli jeszcze nie przekonaliśmy Was do wizyty w tym wyjątkowym miejscu, koniecznie przeczytajcie komentarze osób, które odwiedziły już Park Legend w Nowej Słupi. Unikalne połączenie tradycji z nowoczesnością podane w nietuzinkowy sposób spotyka się zachwytami tysięcy osób, które już odwiedziły Park Legend. To rzadkość, żeby nowa atrakcja była tak dobrze oceniana (ocena w Google 4.9/5).

Wśród setek opinii w Google przeczytamy m.in.

„Gratuluję autorom kreatywności ,sam budynek jest bardzo ciekawy a sposób podania historii regionu jest na medal ,tak właśnie powinna wyglądać edukacja ! Zabawa i doświadczanie . Na koniec świetna projekcja 3D oraz symulacyjny lot nad górami to naprawdę cudo i fantastyczne przeżycie !”

„Najlepsze muzeum multimedialne w jakim byłam ! Zrobione z pomysłem, bardzo ciekawie przedstawione legendy. Na koniec film promujący województwo i symulator lotu na miotle ! Świetna zabawa :). Bardzo polecam! Wszyscy byliśmy absolutnie zachwyceni.”

Park Legend Gór Świętokrzyskich – godziny otwarcia

Grudzień, styczeń i luty:
Park czynny od wtorku do niedzieli w godzinach: 9:00 – 17:00. Ostatnie wejście o godzinie: 15:20.

Marzec, kwiecień, maj, czerwiec:
Park czynny od wtorku do niedzieli w godzinach: 9:00 – 18:00. Ostatnie wejście o godzinie: 16:20.

Lipiec i sierpień:
Park czynny od wtorku do piątku w godzinach: 9:00 – 18:00. Ostatnie wejście o godzinie: 16:20.
Park czynny dodatkowo w soboty i niedziele w godzinach: 10:00 – 19:00. Ostatnie wejście o godzinie: 17:20.

Wrzesień, październik i listopad:
Park czynny od wtorku do niedzieli w godzinach: 9:00 – 18:00. Ostatnie wejście o godzinie: 16:20.

Wejścia co Parku Legend obywają się dokładnie co 20 minut, jednak na miejsce należy przybyć 15 minut przed planowaną godziną wejścia na jego teren. Bilety można zakupić również online na stronie Parku Legend.

Oficjalna strona >>tutaj<<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *