Afrykarium Wrocław – atrakcje, ceny, opinie

atrakcje dla dzieci Wrocław

Poczujcie klimat gorącej Afryki i poznajcie jej niezwykłych mieszkańców w Afrykarium na terenie wrocławskiego ZOO. To tutaj będziecie mogli zobaczyć niespotykane na terenie naszego kontynentu  zwierzęta na własne oczy! Przeczytajcie opinię o tej niezwykłej atrakcji na turystycznej mapie Polski. Odpowiedzi na wszystkie trapiące was pytania szukajcie w dzisiejszym artykule!

Mapa ZOO Wrocław mapa zoo wrocław do pobrania afrykariumMapa ZOO Wrocław do pobrania

Oddane do użytku w październiku 2014 roku Afrykarium jest doprawdy wyjątkowym projektem, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Co więcej, w ogromnym gmachu powstało nowoczesne oceanarium, w którym podziwiać można wodne zwierzęta z całej Afryki. To świetna okazja Niektóre z nich wzbudzają strach, inne budzą sympatię odwiedzających, lecz na pewno są godne tego, żeby przyjrzeć im się z bliska i poznać ich historię czy codzienne życie. Znajdujące się tu baseny mają łączną pojemność 15 milionów litrów - mieszkają w nich zwierzęta z ponad 200 różnych gatunków, a ich liczba stale się powiększa. Na pewno warto odwiedzić to miejsce przynajmniej kilka razy!

Oceanarium Wrocław

​Atrakcje Afrykarium Wrocław - opinie i ceny

Kompleks podzielony został na kilka krain tematycznych, związanych z poszczególnymi regionami Afryki i ich fauną. Niesamowite wrażenie robi chociażby Rafa Morza Czerwonego, mieniąca się tysiącami kolorowych ryb i sztucznymi koralowcami. W Głębinach Kanału Mozambickiego zobaczymy m.in. rekiny i płaszczki z bardzo ciekawej perspektywy – 18-metrowego tunelu przechodzącego przez zbiornik. Również w Afryce Wschodniej możemy podziwiać afrykańskie ryby – endemiczne gatunki (występujące tylko w danym akwenie) z jezior Tanganika i Malawi. Oprócz tego spotkamy tu hipopotamy nilowe, mrówniki, małe antylopy i dikdiki, a także egzotyczne kaczki i ibisy.

Z kolei odwiedzając Wybrzeże Szkieletów w Namibii spotkamy kotiki i pingwiny. Obserwować je można także pod wodą, schodząc pod pokład zacumowanego tutaj statku. Ostatnią krainą jest Dżungla Dorzecza Kongo, w której mieszkają krokodyle oraz jedyne w Polsce manaty – zagrożone wyginięciem wielkie pływające ssaki, które należą do rzędu syren. Afrykarium wciąż sprowadza nowe gatunki zwierząt. Prowadzone są tu zajęcia edukacyjne. Do dyspozycji gości oddano także restaurację, taras widokowy i sklep z pamiątkami, stanowiący idealne podsumowanie tego, co czeka na was podczas wizyty w Afrykarium!

ZOO Wrocław rodzinne atrakcje

Ceny biletów Afrykarium Wrocław

W Afrykarium obowiązują bilety do wrocławskiego ZOO bez żadnych dodatkowych opłat.

  • BILET NORMALNY jednorazowy – 55 zł,
  • BILET ULGOWY jednorazowy – 45 zł,
  • BILET STUDENCKI jednorazowy – 45 zł,
  • BILET RODZINNY (maksymalnie 2 rodziców i 3 dzieci) – 170 zł
  • Dzieci do lat 3 i seniorzy po 75 roku życia - wstęp bezpłatny
Odwiedzający posiadający kartę Nasz Wrocław uprawnieni są do uzyskania zniżek na zakup biletów.

Godziny otwarcia Afrykarium Wrocław

Afrykarium we Wrocławiu czynne jest codziennie, również w niedziele i święta.

AFRYKARIUM
PONIEDZIAŁEK-CZWARTEK 9:00-17:00
PIĄTEK,SOBOTA, NIEDZIELA &ŚWIĘTA 9:00-18:00

Lokalizacja Afrykarium Wrocław

Sprawdź także: Wrocław – gdzie z dzieckiem? Poznaj najlepsze atrakcje dla dzieci