Afrykarium Wrocław – atrakcje,ceny,opinie

atrakcje dla dzieci Wrocław

Poczujcie klimat gorącej Afryki i poznajcie jej niezwykłych mieszkańców w Afrykarium na terenie wrocławskiego ZOO. Przeczytajcie opinię o tej niezwykłej atrakcji na turystycznej mapie Polski.

Oddane do użytku w październiku 2014 roku Afrykarium jest wyjątkowym projektem, jakiego w Polsce jeszcze nie było. W ogromnym gmachu powstało nowoczesne oceanarium, w którym podziwiać można wodne zwierzęta z całej Afryki. Niektóre z nich wzbudzają strach, inne sympatię, ale na pewno są godne tego, żeby przyjrzeć im się z bliska. Znajdujące się tu baseny mają łączną pojemność 15 milionów litrów, mieszkają w nich zwierzęta z ponad 200 różnych gatunków, a ich liczba stale się powiększa.

Oceanarium Wrocław

​Atrakcje Afrykarium Wrocław - opinie i ceny

Kompleks podzielony został na kilka krain tematycznych, związanych z regionami Afryki i ich fauną. Niesamowite wrażenie robi chociażby Rafa Morza Czerwonego, mieniąca się tysiącami kolorowych ryb i sztucznymi koralowcami. W Głębinach Kanału Mozambickiego zobaczymy m.in. rekiny i płaszczki z bardzo ciekawej perspektywy – 18-metrowego tunelu przechodzącego przez zbiornik. Również w Afryce Wschodniej możemy podziwiać afrykańskie ryby – endemiczne gatunki (występujące tylko w danym akwenie) z jezior Tanganika i Malawi. Oprócz tego spotkamy tu hipopotamy nilowe, mrówniki, małe antylopy i dikdiki, a także egzotyczne kaczki i ibisy. Z kolei odwiedzając Wybrzeże Szkieletów w Namibii spotkamy kotiki i pingwiny. Obserwować je można także pod wodą, schodząc pod pokład zacumowanego tutaj statku. Ostatnią krainą jest Dżungla Dorzecza Kongo, w której mieszkają krokodyle oraz jedyne w Polsce manaty – zagrożone wyginięciem wielkie pływające ssaki, które należą do rzędu syren. Afrykarium wciąż sprowadza nowe gatunki zwierząt. Prowadzone są tu zajęcia edukacyjne. Do dyspozycji gości jest restauracja, taras widokowy i sklep z pamiątkami.

ZOO Wrocław rodzinne atrakcje

Ceny biletów Afrykarium Wrocław

W Afrykarium obowiązują bilety do wrocławskiego ZOO bez żadnych dodatkowych opłat.

BILET NORMALNY jednorazowy – 45 zł, BILET NORMALNY z UrbanCard Premium - 30 zł BILET ULGOWY jednorazowy – 35 zł, BILET ULOGWY z UbranCard Premium - 20 zł BILET STUDENCKI jednorazowy – 40 zł, BILET RODZINNY  jednorazowy (2 osoby dorosłe + max. 3 dzieci) – 150 zł. Dzieci do lat 3 i seniorzy po 75 roku życia - wstęp bezpłatny

Godziny otwarcia

Afrykarium we Wrocławiu czynne jest przez cały czas, również w niedziele i święta. Od poniedziałku do czwartku w godzinach: 9:00-16:00, a od piątku do niedzieli w godzinach 9:00 - 17:00.