Fabryka Wody Aquapark Szczecin [termin otwarcia]

aquapark fala szczecin baseny zewnętrzne park wodny plac zabaw
Na takie miejsce przez lata czekali nie tylko mieszkańcy Szczecina. Pomorze Zachodnie wzbogaci się niebawem o wyjątkową atrakcję. Fabryka Wody to znacznie więcej niż Aquapark i jeśli wierzyć zapowiedzią,  z całą pewnością będzie jedną z turystycznych perełek. Wkrótce otwarcie, my już dziś sprawdzamy, jakie atrakcje czekają na Was w Fabryce Wody w Szczecinie.

aquapark fabryka wody szczecin opinie otwarcie atrakcje zjeżdżalnie

baseny park wodny aquapark fabryka wody Szczecin opinie otwarcie

zjeżdżalnie aquapark fabryka wody szczecin park wodny opinie baseny zewnętrzneaquapark fabryka wody Szczecin park wodny 2024 otwarcie kiedy

Aqua Park Fabryka Wody – atrakcje

To zdecydowanie najbardziej wyczekiwana inwestycja od lat. Już wkrótce Park Wodny połączony z edukatorium i dodatkowymi atrakcjami zostanie otwarty. Już sama wielkość obiektu robi wrażenie. Na ternie 5 hektarów czeka na Was budynek, którego powierzchnia użytkowa wynosi ponad 17 000 m², a kubatura obiektu 177 000 m³.  Jednak to nie liczby, a ilość atrakcji robi jeszcze większe wrażenie.

zjeżdżalnie fabryka wody otwarcie aquapark szczecin

fabryka wody szczecin rodzinne atrakcje opinie aquapark

Najważniejsza, basenowa część Fabryki Wody to aż 21 niecek basenowej o łącznej powierzchni lustra wody ponad 2400 m2 (dla porównania popularny Aquapark Reda znany ze zjeżdżalni z rekinami ma ok. 2200 m2 łącznej powierzchni lustra wody).

Niezależnie czy będziecie mieli ochotę popływać rekreacyjnie, pobić rekordy na basenie sportowym czy oddać się błogiemu relaksowi w strefie wypoczynkowej – tu każdy znajdzie miejsce dla siebie.

Atrakcje Fabryki Wody Szczecin:

 • Wewnętrzny basen rekreacyjny
 • Basen sportowy
 • Strefa wypoczynkowa z basenem „infinity pool”
 • Basen solankowy
 • Basen zewnętrzny
 • Brodziki dla dzieci
 • 11 zjeżdżalni o łącznej długości 500 m
 • Olbrzymia strefa saun (aż 18 tematycznych saun! w tym 1 dedykowana dla dzieci)
 • Strefa VIP

Największym w całym obiekcie będzie basen rekreacyjny, który składa się z trzech połączonych ze sobą części. Ta olbrzymia strefa wodna zapewni dużą ilość miejsca zarówno do zabawy, jak i relaksu. Wśród atrakcji basenu rekreacyjnego warto wymienić wodną huśtawkę, boisko do siatkówki, siatki wspinaczkowe, kotarę wodną i wodospad czy strefę leżanek z hydromasażem, mnóstwo masażerów i podwodnych gejzerów.  Doskonałym strefy basenu rekreacyjnego będzie strefa wypoczynkowa z basenem infinity pool – to basen z przelewem w postaci wodospadu. W tej strefie znajdzie się również spore jacuzzi oraz płytki basen dla dzieci z dmuchańcami oraz wydzielone pomieszczenie zabaw i okolicznościowych imprez dla dzieci.

otwarcie Aquapark Fabryka Wody opinie atrakcje dla dzieci bilety cenyatrakcje dla dzieci aquapark szczecin fabryka wody opinie otwarcie

Aquapark Fabryka Wody Szczecin opinie atrakcje dla dzieci otwarcie zjeżdżalnie opinie

fabryka wody opinie park wodny szczecin atrakcje otwarcie

Z resztą rodzinnych atrakcji nie zabraknie w całym kompleksie Fabryki Wody. Brodziki dla dzieci z mnóstwem atrakcji wodnych będą co krok. Znajdziecie je zarówno w części wewnętrznej i zewnętrznej Aquaparku. Fani zjeżdżalni wodny też powinni być usatysfakcjonowani. Fabryka Wody zaoferuje aż 11 zjeżdżalni wodnych o łącznej długości pół kilometra!  Co ciekawe, w olbrzymiej strefie saun (aż 18 tematycznych saun) znajdzie się również sauna dla dzieci.

zjeżdżalnie fabryka wody aquapark szczecin opinie atrakcje dla dzieci

fabryka wody szczecin rodzinne atrakcje opinie aquapark

fabryka wody szczecin rodzinne atrakcje opinie aquapark

strefa saun Fabryka Wody Szczecin

sauna dla dzieci fabryka wody atrakcje aquapark szczecin opinie

Osoby, które preferują aktywność w wodzie z pewnością swoje kroki skierują ku basenowi sportowemu. Jego długość to 25 m, a 6 osobnych torów pływackich z pewnością pozwoli na zorganizowanie nie jednych zawodów.fabryka wody szczecin rodzinne atrakcje opinie aquapark otwarcie

Ciekawą opcją będzie kąpiel w basenie solankowym bogatym w minerały. Z kolei rekreacyjny basen zewnętrzny ze sporą strefą plażową będzie doskonałym miejscem wypoczynku w okresie letnim.  W strefie zewnętrznej nie zapomniano o miejscach relaksu, dlatego i tu czekać na Ciebie będą masażery karku, barków i pleców a także huśtawka wodna.

baseny zewnętrzne fabryka wody Szczecin aquapark park wodny opinie

Centrum Edukacyjne

Jednak to nie wszystko! Poza dziesiątkami wodnych atrakcji, Fabryka Wody to również edukatorium połączone z laboratorium, w którym dowiecie się więcej o wodzie. Połączenie rozrywki i edukacji to obecnie jeden z dominujących trendów, dlatego lokalne centrum nauki będzie świetnym miejscem na zajęcia dla dzieci, z pewnością będzie również celem wycieczek szkolnych.

laboratorium edukatorium fabryka wody Szczecin atrakcje opinie

Fabryka Wody – dodatkowe atrakcje

Wśród dodatkowych atrakcji Fabryki Wody warto wymienić również strefę sportowo-rozrywkową z kręgielnią, ścianką wspinaczkową, stołami do bilarda, siłownią i kortami do squasha.

kręgielnia fabryka wody Szczecin aquapark atrakcje otwarcie opinie park wodny

Fabryka Wody – otwarcie 2024! Znamy Ceny biletów! Godziny otwarcia?

A więc kiedy otwarcie? Wszystko wskazuje na to, że okres napełniania basenów, testów i szkolenia obsługi dobiega końca. Inwestycja jest opóźniona już o ok. pół roku, dlatego nie dziwi nas zniecierpliwienie mieszkańców, którzy z chęcią korzystaliby już z Aquaparku.

 • Zgodnie z deklaracją Prezydenta Szczecina otwarcie Fabryki Wody nastąpi przed w Dzień Dziecka
  otwarcie 1 czerwca 2024
 • Ceny biletów Aquapark Fabryka Wody

ceny biletów fabryka wody szczecin aquapark biletyKliknij żeby powiększyć cennik biletów

Aquapark Fabryka Wody [OPINIE]

W tym miejscu zamieścimy opinie o Fabryce Wody tuż po jej otwarciu. Z niecierpliwością czekamy na moment, gdy będziemy mogli przetestować to miejsce. Poza naszą opinią zamieścimy również Wasze komentarze i opinie. Jeśli wszystko zostanie zrealizowane zgodnie z zapowiedziami, z pewnością Fabryka Wody szybko dołączy do najlepszych parków wodnych w Polsce.

Misja Fabryki Wody

Od wody wszystko się zaczęło. Tam powstało życie. Woda jest najważniejszym elementem, istotą i fundamentem naszego życia. Dlatego chcemy, by ludzie poznali naturę wody, a przez to zrozumieli jakie jest jej znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *