ZOO Gdańsk-Oliwa

Gdańsk atrakcje dla dzieci ogród zoologiczny

Ogród zoologiczny zawsze stanowi nie lada atrakcję, zwłaszcza dla dzieci. W końcu niecodziennie można spotkać słonia czy żyrafę. Ale słynne oliwskie ZOO należy do najciekawszych tego typu obiektów w Polsce i każdego roku przyciąga setki tysięcy gości.

Do zwiedzania Gdańska zaprasza Gdańsk z dzieckiem

Pełna nazwa gdańskiego zoo to Miejski Ogród Zoologiczny „Wybrzeża”. Jego początki sięgają 1954 roku. Dużą zaletą jest sama lokalizacja, na uboczu najstarszej dzielnicy Gdańska – Oliwy, na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Łącznie zobaczyć można tu około 200 gatunków zwierząt, również z najodleglejszych zakątków świata. Część z nich nie występuje już na wolności, więc jest to dla nich szansa na przetrwanie, a dla gości ZOO jedyna okazja, by je zobaczyć.

Atrakcje dla dzieci Gdańsk ZOO OliwaMieszkające tu kondory wielkie, hipopotamy karłowate czy wilki grzywiaste to niezwykle cenne gatunki, które zagrożone są wyginięciem. Dlatego wizyta w ogrodzie zoologicznym powinna być ważnym elementem edukacji dzieci, dzięki czemu zrozumieją one, jak ważny jest szacunek dla wszystkich istot żywych. Szczególnie że taka wizyta może dostarczyć jednocześnie wiele radości.

Po wizycie w ZOO zobacz Trójmiasto z góry: Gdańsk z dzieckiem Taras widokowy

Atrakcje ZOO Gdańsk

W oliwskim ZOO można spędzić cały dzień podziwiając niezwykłe małpki, żyrafy, kangury czy wielbłądy, odwiedzić ptaszarnię, gadziarnię czy nowo otwartą lwiarnię. Ale można zwiedzać ogród podczas wycieczki kolejką retro, a także wybrać się na przejażdżkę konną. Jest tu też wypożyczalnia oryginalnych drewnianych wózków dla dzieci, aby nie musiały pieszo pokonywać ogromnego terenu. Warto również odwiedzić „Małe ZOO”, w którym dzieci mogą karmić i dotykać oswojonych zwierzątek, jak owieczki, kózki czy króliki. Mieszka tu też lama i świnka wietnamska. Na terenie parku działa tez park linowy „Małpi Jar”, w którym znajdują się trasy odpowiednie dla każdego wieku oraz park dinozaurów. Można też zjeść coś w którymś z barów lub zrobić zakupy na stoisku z pamiątkami.

ZOO Oliwa atrakcje dla dzieci Gdańsk

Ceny biletów ZOO Gdańsk-Oliwa

Okres letni (01.04-31.10):

ulgowy – 10 zł normalny – 20 zł „Małe ZOO” – 2 zł

Okres zimowy (01.11-31.03):

ulgowy – 5 zł normalny – 10 zł