Muzeum Dobranocek Rzeszów

Muzeum Dobranocek Rzeszów rodzinne atrakcje

Kto z dzisiejszych rodziców nie wspomina z rozrzewnieniem bajek sprzed lat? Dzięki rzeszowskiemu Muzeum Dobranocek mogą podzielić się wspomnieniami z własnymi dziećmi.

Wycieczka do takiego muzeum dla wielu będzie wspaniałą podróżą sentymentalną do dawnych lat, kiedy punktualnie o godzinie 19.00 wszystkie dzieci zasiadały przed telewizorami, czekając ma spotkanie ze swoimi ulubionymi bohaterami. Bolek i Lolek, Reksio, Miś Uszatek, Rumcajs czy Miś Colargol przez lata towarzyszyli maluchom podczas dorastania i pozostawili w ich sercach wspaniałe wspomnienia. Te wspomnienia odżywają z całą siłą, kiedy odwiedza się Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. A dzisiejsze dzieci, które słabo znają bohaterów bajek sprzed lat, mogą się szybko z nimi zaprzyjaźnić.

Muzeum Dobranocek Rzeszów opinie atrakcje dla dzieci

Podstawą ekspozycji jest pokaźna kolekcja pamiątek gromadzona przez Wojciecha Jamę, który przekazał je samorządowi w celu stworzenia muzeum. Chlubą tego miejsca są oryginalne lalki używane przy filmach w łódzkim Studiu Małych Form Filmowych Se-Ma-For. Można tu zobaczyć m.in. Pingwina Pik-Poka czy Plastusia. Są też scenariusze (m.in. ten do najstarszej polskiej bajki animowanej Jacek i Agatka), a także szkice, dekoracje i inne pamiątki. Poza tym na wystawach znajdują się przedmioty codziennego użytku ozdobione wizerunkami kreskówkowych postaci – obrazy, talerze, kubki, budziki, zabawki, a nawet słodycze czy opakowania proszku do prania. Są też komiksy, gry planszowe, kartki pocztowe, puzzle, dawne telewizory, projektory, gramofony, filmy na szpulach i winyle z kołysankami i piosenkami. W muzeum organizowane są spotkania z reżyserami, działa też sala projekcyjna, w której wyświetlane są dawne dobranocki.

Godziny otwarcia Muzeum Dobranocek Rzeszów

wtorek-piątek – 9.00-17.00

sobota-niedziela – 10.00-18.00

poniedziałek – nieczynne

w okresie wakacji i ferii:

poniedziałek-piątek – 9.00-17.00

sobota-niedziela – 10.00-18.00

Muzeum Dobranocek

ul. Mickiewicza 13

35-064 Rzeszów

Odwiedziliście Muzeum Dobranocek w Rzeszowie? Czy Wam też łza zakręciła się w oku? Czekamy na Wasze opinie!

Sprawdźcie również inne atrakcje dla dzieci

 

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *