Muzeum Dobranocek Rzeszów

Muzeum Dobranocek Rzeszów rodzinne atrakcje

Kto z dzisiejszych rodziców nie wspomina z rozrzewnieniem bajek sprzed lat? Postaci, które były nieodzownymi towarzyszami chwil spędzanych przed telewizorem nie są już obecne w "ramówce", jednak nie oznacza to tego, że powinniśmy o nich zapominać! Dzięki rzeszowskiemu Muzeum Dobranocek, rodzice mogą podzielić się tymi niezwykłymi wspomnieniami z własnymi dziećmi. Możemy zagwarantować, że będzie to świetnie spędzony czas!

Wycieczka do takiego muzeum dla wielu będzie wspaniałą podróżą sentymentalną do dawnych lat, kiedy punktualnie o godzinie 19.00 wszystkie dzieci (które teraz są dorosłymi) zasiadały przed telewizorami, czekając ma spotkanie ze swoimi ulubionymi bohaterami. Bolek i Lolek, Reksio, Miś Uszatek, Rumcajs czy Miś Colargol przez lata towarzyszyli maluchom podczas dorastania i pozostawili w ich sercach wspaniałe wspomnienia. Te wspomnienia odżywają z całą siłą, kiedy odwiedza się Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. A dzisiejsze dzieci, które słabo znają bohaterów bajek sprzed lat, mogą się szybko z nimi zaprzyjaźnić. To także kapitalna okazja na opowiedzenie historii o tym, jak ważne były te bajki dla poprzedniego pokolenia!

Muzeum Dobranocek Rzeszów opinie atrakcje dla dzieci

Podstawą ekspozycji jest pokaźna kolekcja pamiątek gromadzona przez Wojciecha Jamę, który przekazał je samorządowi w celu stworzenia muzeum. Chlubą tego miejsca są oryginalne lalki używane przy filmach w łódzkim Studiu Małych Form Filmowych Se-Ma-For. Można tu zobaczyć m.in. Pingwina Pik-Poka czy Plastusia. Swoje miejsce znalazły także dawne scenariusze do kreskówek (m.in. ten do najstarszej polskiej bajki animowanej Jacek i Agatka), a także szkice, dekoracje i inne pamiątki.

Sprawdź także: Rzeszów – atrakcje dla dzieci

Poza tym na wystawach znajdują się przedmioty codziennego użytku ozdobione wizerunkami kreskówkowych postaci – obrazy, talerze, kubki, budziki, zabawki, a nawet słodycze czy opakowania proszku do prania. Są też komiksy, gry planszowe, kartki pocztowe, puzzle, dawne telewizory, projektory, gramofony, filmy na szpulach i winyle z kołysankami i piosenkami. W muzeum organizowane są spotkania z reżyserami, działa też sala projekcyjna, w której wyświetlane są dawne dobranocki. To tutaj dzieci będą mogły poczuć się jak ich rodzice, ale też zobaczyć, jak kiedyś wyglądała kinematografia i tworzenie bajek. W Muzeum Dobranocek zabawa spotyka się z historią - dlatego tak bardzo polecamy wizytę w tym miejscu!

 

Godziny otwarcia Muzeum Dobranocek Rzeszów

  • Poniedziałek: muzeum nieczynne
  • Wtorek, środa, czwartek, piątek: 9:00 - 17:00
  • Sobota, niedziela: 10:00 - 18:00

w okresie wakacji i ferii:

  • Od poniedziałku do piątku:  9:00 - 17:00
  • Soboty i niedziele: 10:00 - 18:00

Muzeum Dobranocek - cennik

Bilet normalny: 12 zł Bilet ulgowy: 6 zł

Muzeum Dobranocek

ul. Mickiewicza 13

35-064 Rzeszów

Odwiedziliście Muzeum Dobranocek w Rzeszowie? Czy Wam też łza zakręciła się w oku? Czekamy na Wasze opinie!

Sprawdźcie również inne atrakcje dla dzieci