Centrum Nauki Experyment – Gdynia

Odwiedzając północną część naszego kraju powinniście obowiązkowo zajrzeć do Trójmiasta, a w tym przypadku - do Gdyni, gdyż czeka tu na was nie lada gratka! Przyswajanie wiedzy w gdyńskim Centrum Nauki Experyment sprawia przyjemność zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Okazuje się, że nauka to także świetny sposób na miłe spędzanie czasu, także w gronie rodzinnym. Co czeka na was w środku? Przekonajmy się!

Udanego zwiedzania życzy:

Rumia-atrakcje dla calej rodziny

Experyment znajduje się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, wspierającym innowacje. Zadaniem Experymentu jest popularyzacja nauki i pobudzanie kreatywności, ale także dostarczanie świetnej i interesującej rozrywki. Jest to możliwe dzięki ciekawie zaprojektowanym interaktywnym wystawom, prezentującym niezwykłe zjawiska otaczającego nas świata w prosty i zrozumiały sposób. Można tu korzystać z przeróżnych, nieraz kosmicznie wyglądających urządzeń, których działanie będzie nie lada zaskoczeniem.

centrum experyment atrakcje gdynia cennik opinie

Wystawy i atrakcje Centrum Nauki Experyment

W centrum działają wystawy stałe oraz czasowe. Każda ma inny temat przewodni i skupia się na innej dziedzinie nauki, obrazując zjawiska z poszczególnych grup.

Wystawy stałe

Hydroświat – wystawa związana z hydrologią, można dowiedzieć się, jak działa tama, śluza czy śruba Archimedesa. Niewątpliwie dużą frajdę daje samodzielne wytworzenie dwumetrowego wiru wodnego.

Rodzinne atrakcje Gdynia

Drzewo życia – przenosi nas w świat przyrody, pięknej i niebezpiecznej zarazem. Drzewo życia to stanowisko, które jednocześnie pełni funkcję tarasu widokowego. W tej strefie poznamy życie zwierząt, również tych z zamierzchłych czasów, i doświadczymy trzęsienia ziemi na własnej skórze.

drzewo zycia experyment centrum gdynia opinie atrakcje

Akcja: człowiek – wszystko na temat ludzkiego organizmu. Sprawdź, czy możesz zaufać własnym zmysłom, poczuj, jak to jest znaleźć się w środku serca i przeprowadź wirtualną operację. Tutaj dowiesz się też, jak będziesz wyglądać za 30 lat.

wystawa-o-czlowieku

Niewidoczne siły – dowód na to, że prawa fizyki naprawdę działają, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Akustyka, zjawiska elektryczne i magnetyczne przestaną być dla nas tajemnicą. Sprawdzisz, czy można podnieść samochód jedną ręką?

wystawa-niewidoczne-sily-experyment gdynia atrakcje opinie Kierunek Zdrowie – zdrowie to dobry stan naszego ciała, umysłu i ducha. To dobra kondycja fizyczna, psychiczna, a także emocjonalna. Życie w harmonii, świadomość dobrych wyborów i nawyków w codziennym życiu, a także wiedza, jak nie powodować ryzyka wielu chorób – to recepta na dobre zdrowie na lata. Jak to zrobić?

atrakcja-kierunek-zdrowie-centrum-experyment-gdynia

Centrum EXPERYMENT - lokalizacja

Sprawdź także: 

Gdynia – najlepsze atrakcje dla dzieci