Centrum Nauki Experyment – Gdynia

Przyswajanie wiedzy w gdyńskim Centrum Nauki Experyment sprawia przyjemność zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Okazuje się, że nauka to także świetny sposób na miłe spędzanie czasu.

Sprawdź koniecznie:

Experyment znajduje się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, wspierającym innowacje. Zadaniem Experymentu jest popularyzacja nauki i pobudzanie kreatywności, ale także dostarczanie świetnej rozrywki. Jest to możliwe dzięki ciekawie zaprojektowanym interaktywnym wystawom, prezentującym niezwykłe zjawiska otaczającego nas świata. Można tu korzystać z przeróżnych, nieraz kosmicznie wyglądających urządzeń, których działanie będzie nie lada zaskoczeniem.

Experyment Gdynia

Wystawy i atrakcje Centrum Nauki Experyment

W centrum działają wystawy stałe oraz czasowe. Każda ma inny temat przewodni.

Wystawy stałe

Hydroświat – wystawa związana z hydrologią, można dowiedzieć się, jak działa tama, śluza czy śruba Archimedesa. Niewątpliwie dużą frajdę daje samodzielne wytworzenie dwumetrowego wiru wodnego.

Drzewo życia – przenosi nas w świat przyrody, pięknej i niebezpiecznej zarazem. Drzewo życia to stanowisko, które jednocześnie pełni funkcję tarasu widokowego. W tej strefie poznamy życie zwierząt, również tych z zamierzchłych czasów, i doświadczymy trzęsienia ziemi na własnej skórze.

Akcja: człowiek – wszystko na temat ludzkiego organizmu. Sprawdź, czy możesz zaufać własnym zmysłom, poczuj, jak to jest znaleźć się w środku serca i przeprowadź wirtualną operację. Tutaj dowiesz się też, jak będziesz wyglądać za 30 lat.

Niewidoczne siły – dowód na to, że prawa fizyki naprawdę działają, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Akustyka, zjawiska elektryczne i magnetyczne przestaną być dla nas tajemnicą. Sprawdzisz, czy można podnieść samochód jedną ręką?

Wirtualny świat wynalazków Leonarda da Vinci – wystawa poświęcona genialnemu mistrzowi. Jego wynalazki poznajemy, oglądając wirtualne eksponaty na tablecie lub smartfonie. Opowiada o nich sam Leonardo.

Ofertę Experymentu uzupełniają wystawy czasowe. Dzięki rotacji można prezentować wciąż nowe zagadnienia i nigdy się nie znudzą. Centrum prowadzi wykłady, lekcje i warsztaty dla szkół i rodzin, działa tu też Akademia Experymentu.

Rodzinne atrakcje Gdynia

Ceny biletów Centrum Nauki Experyment Gdynia

Bilet normalny – 20 zł Bilet ulgowy/grupowy – 12 zł rodzinny 2+1 (2 dorosłych i 1 dziecko w wieku od 2 do 18 lat) – 50 zł rodzinny 2+2 – 58 zł rodzinny 2+3 – 66 zł rodzinny 2+4 – 74 zł rodzinny 2+5 – 82 zł

Centrum EXPERYMENT - godziny otwarcia

Poniedziałek - Centrum nieczynne Poniedziałek- piątek - od 9:00 do 18:00 Soboty i niedziele: od 9:00 do 19:00 Kasy biletowe zamykane są na godzinę przez zamknięciem Centrum.