Makieta Kolejowa Borówiec

rodzinne atrakcje Borówiec

To nie jest zwykła makieta. To cała sieć kolejowa widziana z góry. Tylko tutaj można zobaczyć tak wiele uwielbianych przez dzieci „ciuchci” w ruchu.

Stworzona na 250 m2 powierzchni borówiecka makieta to właściwie osobny miniaturowy świat zbudowany w skali 1:87. Przedstawia krajobrazy Europy wraz z poruszającymi się pociągami, samochodami czy nawet samolotami. Są tu też oczywiście domy, biurowce, szpitale, wesołe miasteczko, roślinność, ludzie i zwierzęta. Wszystko wygląda jak żywe, ruch drogowy sterowany jest za pomocą świateł, pociągi jeżdżą według rozkładu jazdy, czasem pojawia się dym, czasem słyszymy dźwięki. Możemy też obserwować zmieniający się miniaturowy świat w nocy, a na niebie zapalają się gwiazdy.

atrakcje dla dzieci Wielkopolska - Borówiec Makieta Kolejowa Urządzenia zastosowane przy budowie makiety sterowane są cyfrowo, łącznie działa tu 100 różnego rodzaju sygnałów. Obecnie w ciągłym ruchu znajduje się 12 składów kolejowych, a planowane jest ich aż 40! Najdłuższy pociąg ma długość 6 m, położono 1100 m szyn, a w przyszłości ma być ich 2000 m. Prowadzona jest też rozbudowa na dodatkowej powierzchni 150 m2, na których miałaby się znaleźć Ameryka Północna i Skandynawia. Obok makiety kolejowej powstaje makieta lotniska na powierzchni 50 m2. Po pasie startowym o długości 12 m kołują samoloty przymierzające się do odlotu.

Godziny otwarcia Makieta Kolejowa Borówiec 

poniedziałek-piątek – 9.00-17.00 (makieta nie jest uruchomiona)
sobota-niedziela – 10.00-17.00 (makieta jest uruchomiona)

Po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej można także zamówić pokaz specjalny z uruchomieniem makiety dla grup zorganizowanych od poniedziałku do piątku. Ceny ustalane są indywidualnie.

Makieta może być też uruchomiona poza dniami pokazowymi. Obowiązują wtedy ceny biletów wg cennika, ale łączna kwota nie może być mniejsza niż 150 zł.

Ceny biletów Makieta Kolejowa Borówiec

normalny – 20 zł
ulgowy (dzieci i studenci 3-25 l.) – 15 zł
dzieci poniżej 3 lat – wstęp wolny
rodzinny (2 normalne + 2 ulgowe) – 60 zł
rodzinny (2 normalne + 3 ulgowe) – 70 zł
rodzinny (2 normalne + 4 ulgowe) – 80 zł