Centrum Edukacji Lotniczej – Kraków

Wielu rodzicom oraz dzieciom lotnisko kojarzy się nie tylko z samym lotem, ale też czasami z długim czekaniem na możliwość wejścia do samolotu. A gdybyśmy wam powiedzieli, że miejsca takie jak lotnisko w Krakowie to nie tylko początek waszej podróży, ale też… centrum edukacyjne? Miejsce, w którym spełniają się dziecinne marzenia o pilota czy kontrolera ruchu lotniczego. Jeżeli nie wierzycie nam, to musicie sprawdzić dalszą część artykułu, który dla was przygotowaliśmy!

Zobacz koniecznie:

Małopolskie lotnisko imienia Jana Pawła skrywa w sobie unikalną placówkę, jaką jest Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. To dzięki niej najmłodsi mogą poznać to, jak na co dzień działa lotnisko i jakie procedury na nim obowiązują, ale też uzyskać ogrom informacji, które przydadzą się przez całe życie! Mowa tutaj o tym, jak spakować swój bagaż podręczny, jak zachowywać się po wejściu na pokład samolotu, czy jak bezpiecznie podróżować. Cała ta wiedza podawana jest w niezwykle przystępny i interesujący sposób — co szczególnie powinno ucieszyć rodziców z dziećmi.

Zobacz jakie atrakcje dla dzieci czekają w Centrum Edukacji Lotniczej:

To jednak nie wszystko co znajdziemy w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport! Oprócz poznania kompletnego funkcjonowania lotniska możemy dowiedzieć się tu nieco o nowych technologiach stosowanych w lotnictwie czy nawet o podróżach kosmicznych! W trakcie swojej wizyty będziecie mogli uzyskać wiele ciekawych informacji poruszając się w przygotowanych przez Centrum interaktywnych strefach tematycznych.

Co czeka na ciekawskich “codziennego życia” na lotnisku?

Konwencja CITES

Strefa “Konwencja CITES” skupia swoją uwagę na problematyce zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem. To tutaj będziemy mogli obejrzeć eksponaty zainspirowane tym, co pasażerowie linii lotniczych na całym świecie starali się przemycić w swoim bagażu. Wśród eksponatów znajdziecie między innymi… spreparowaną głowę aligatora! To świetne miejsce, aby zbudować u dzieci większą świadomość na temat zagrożeń, jakie niesie człowiek dla światowej flory i fauny.

cites centrum edukacji lotniczej kraków atrakcje z dziećmi opinie

Spakuj bagaż

Strefa “Spakuj bagaż” jak sama nazwa mówi, zwraca naszą uwagę na to, jak odpowiednio spakować swój bagaż, aby spełniał on przepisy każdej linii lotniczej. To także świetna okazja dla najmłodszych, aby pokazać im, że czasami pozornie bezpieczne przedmioty mogą sprawić problemy w trakcie kontroli bagażowej. Aby jeszcze lepiej zobrazować to, czego nie można ze sobą zabierać, krakowskie Centrum Edukacji Lotniczej przygotowało wystawę ponad 1200 przedmiotów, które zostało zarekwirowane w trakcie przeróżnych kontroli!

spakuj centrum edukacji lotniczej kraków atrakcje z dziećmi opinie

Sala Samolotowa

“Sala Samolotowa” to świetnie odwzorowane wnętrze samolotu, co pozwala na zaobserwowanie jego budowy i pracy załogi… lecz to nie wszystko! To tutaj możemy poznać zasady panujące na pokładzie w czasie lotu. Co więcej, możemy tu poznać wszystkie procedury niezbędne do utrzymania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa! Taka praktyczna wiedza zawsze będzie przydatna!

Sprawdź także: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

VR Marshaller Room

Ta strefa to świetna okazja na zobaczenie na własne oczy tego, jak zmienia się technologia stosowana w lotnictwie. Nigdy jednak nie było to pokazywane w tak ciekawy sposób. Obecność systemów VR pozwala na zobaczenie realiów pracy Koordynatorów Ruchu Lotniczego Naziemnego. Kto wie, może i wasze dzieci zostaną kiedyś pracownikami lotniska? 

VR centrum edukacji lotniczej kraków atrakcje z dziećmi opinie

Kosmos

Sala “Kosmos” to miejsce dla dzieci i dorosłych, w którym możemy zdobyć wiedzę nie tylko na temat Układu Słonecznego, ale też technologii kosmicznej czy nawet o zjawiskach pokroju stref czasowych. Ta strefa to także kapitalny sposób na poznanie wszystkich zagadnień związanych z fizyką w lotnictwie. Nigdzie nie znajdziecie tak dobrego wytłumaczenia na pytania takie jak: “jak to możliwe, że samoloty latają”? 

kosmos centrum edukacji lotniczej kraków atrakcje z dziećmi opinie

Korytarz Vinci

Korytarz Vinci nazwany jest na cześć genialnego Leonarda da Vinci, który nie tylko bywał nazywany najbardziej wszechstronnym człowiekiem w historii świata, lecz również był jednym z pionierów współczesnego lotnictwa. To tutaj będziemy mogli zobaczyć rekonstrukcję modelu śmigłowca zaprojektowanego przez tego niezwykłego twórcę.

vinci centrum edukacji lotniczej kraków atrakcje z dziećmi opinie

praca na lotnisku - symulator dla dzieci Kraków samoloty

Cennik:

Cena za bilet na wycieczkę po Centrum Edukacji Lotniczej wynosi 15 zł za osobę.