Park Miniatur i Kolejek Dziwnów

rodzinne atrakcje zachodniopomorskie Dziwnów

W pięknym parku w nadmorskim Dziwnowie czeka wspaniała rozrywka dla całych rodzin, które mogą odkrywać tu miniaturowy świat kolejek i latarni morskich.

Spośród wielu parków miniatur ten w Dziwnowie wyróżnia się zaskakującym połączeniem modeli kolejek oraz makiet latarni morskich polskiego wybrzeża. Wspólnie stwarzają przyjemny krajobraz i rodzinną atmosferę, a zieleń, malownicze alejki i mała architektura czyni z parku idealne miejsce do rekreacji na świeżym powietrzu.

atrakcje dla dzieci Dziwnów park miniatur opinie

Miniatury polskich latarni morskich wykonane są w skali 1:10. Największa z nich, replika latarni ze Świnoujścia ma prawie 6,5 m wysokości. Można je zwiedzać z przewodnikiem, który opowiada wiele ciekawostek dotyczących konstrukcji latarni czy pracy latarnika. Makiety ustawione są pośród zieleni, między ścieżkami spacerowymi.

park miniatur latarni morskich Dziwnów opinie atrakcje

Modele lokomotyw, parowozów i wagonów kolejowych przemierzają cały park (jest tu ponad 1 km torów), wydając odgłosy i puszczając dym z komina, zatrzymują się przy miniaturowych dworcach, przejeżdżają przez zwrotnice i mosty. Wśród nich można też spotkać uwielbiane przez dzieci postaci z bajki Tomek i Przyjaciele. Dużą atrakcję stanowi też tor Kolei Parkowej długości 300 m, po którym można przejechać się repliką prawdziwego parowozu PX48. Jest też bajkowa ciuchcia dla maluchów. Poza tym na miejscu działa plac zabaw dla dzieci, kawiarnia i sklep z pamiątkami.

PArk Miniatur i Kolejek ciuchcia dla dzieci opinie atrakcje

Godziny otwarcia Park Miniatur i Kolejek Dziwnów

Park otwarty jest od kwietnia do października.

W kwietniu i październiku w weekendy od 10.00 do 17.00

W maju i wrześniu codziennie od 10.00 do 17.00

W czerwcu codziennie od 10.00 do 19.00

W lipcu i sierpniu codziennie od 9.30 do 19.30

Park Miniatur i Kolejek

ul. Marynarki Wojennej 15

72-420 Dziwnów

Co zrobiło na Was większe wrażenie? Modele latarni czy kolejek?

Czekamy na Wasze opinie!

Sprawdźcie inne polecane atrakcje dla dzieci