Magiczne Ogrody Janowiec (Trzcianki)

magiczne ogrody panorama dron 2018 zamek wrozek kwiatowa brama
Baśniowa kraina, położona pośród przepięknej roślinności, pełna jest magicznych postaci i zagadek. Odkrywanie ich jest świetną zabawą dla całej rodziny. Magiczne Ogrody Janowiec to miejsce nauki, relaksu i zabawy. To oferta dla całych rodzin: dzieci, rodziców i dziadków. Tu przyjeżdża się po przygody. Zaplanuj weekend z Magicznymi Ogrodami, obudź w sobie radość dziecka i zadbaj o wzmocnienie więzów rodzinnych.

Tuż obok bardzo popularnego turystycznego miasteczka, Kazimierza Dolnego, znajduje się park tematyczny inny niż wszystkie. Magiczne Ogrody w Janowcu są tzw. ogrodem sensorycznym, a więc takim, który działa na wszystkie zmysły. I rzeczywiście, po przekroczeniu bramy wejściowej mamy wrażenie, że ze wszystkich stron otaczają nas rzeczy niezwykłe, przykuwające uwagę i pobudzające wyobraźnię. Bliskość natury sprawia, że to idealne miejsce, aby miło spędzić czas z razem z dziećmi.ścieżka w koronach drzew Polska Magiczne Ogrody atrakcje dla dzieci

Takiej atrakcji jeszcze w Polsce nie było. Ciekawe połączenie natury z atrakcjami dla dzieci. Mosty w koronach drzew o łącznej długości ponad 400 metrów,  tunele i przejścia, do tego tory przeszkód, taras widokowy . Nie zabrakło również zjeżdżalni, która szybko stała się ulubionym miejscem najmłodszych. W najnowszej atrakcji przygotowano również scenę i aż 400 miejsc siedzących, którym nie straszne upały czy deszcz. To miejsce, w którym odbywać się będą ciekawe zajęcia dla dzieci, a także występy artystów. W koronach drzew czeka na Was również restauracja, lodziarnia i kawiarnia, w której posilicie się przed dalszą zabawą.

mosty w koronach drzew polska Janowiec Magiczne Ogrody atrakcje tunele w drzewach Magiczne ogrody atrakcje scieżka korona drzew Scena w koronach drzew  

Atrakcje Magiczne Ogrody

Na powierzchni ponad 18 hektarów urządzono wspaniały park ze starannie zaprojektowaną zielenią, kwiatami, krzewami, drzewami, strumykami i wodospadami. Spacerując malowniczymi alejkami docieramy do kolejnych atrakcji – krain tematycznych, zamieszkałych przez tajemniczych mieszkańców. Wszystkie krainy przemyślane zostały w sposób spójny, nawiązując do baśni i legend. Co możemy odwiedzić?

Ogród pełny jest kwiatów, z których każdy gatunek zakwita w innym czasie - na przykład - tulipany kwitną w bardzo wielu kolorach. Park szczyci się posiadaniem prawdziwie polskiej, unikalnej odmiany tulipanów „Magiczne Ogrody”, która powstawała 25 lat pod okiem jedynego polskiego hodowcy, Romana Szymańskiego. Także jego dziełem jest najczarniejszy tulipan na świecie - Fringed Black. Kwitnie w Magicznych Ogrodach. W parku znajdujemy kolekcje róż Kordesa, piwonii i hortensji. Rosną tu rośliny miododajne, jak budleje czy perowskia łobodolistna. Podczas spaceru można się natknąć na pergole.

magiczne ogrody janowiec opinie

Możemy zatem odwiedzić Dom Czarodzieja, z którego tarasu rozciąga się panorama całego parku, zobaczyć gigantyczne marchewki na Marchewkowym Polu, spotkać dziwaczne stwory, jak Robanki, Bulwiaki czy Mordole, albo poznać Smocze Gniazdo i Magiczne Fontanny (których strumienie mogą być kontrolowane przez nas samych).

45 pamiatki mordole dziewczynki magiczne ogrody atrakcje dla dzieci W Krasnoludzkim Grodzie zauważycie także szereg drewnianych konstrukcji, kołyszących się (lecz nadal bezpiecznych) mostów linowych czy nawet podziemnych tuneli. Zewsząd otaczają nas najróżniejsze odgłosy, z czego wyróżniają się bębny. Jeżeli dostatecznie dobrze zbadamy tę atrakcję, to dotrzemy także do ratusza, gdzie będziemy mogli wziąć udział w szkoleniu z fechtunku! W każdej z krain czekają rozwijające zabawy czy gry ruchowe. Najlepszym przykładem jest Wodny Świat, gdzie liczne urządzenia pozwalają na przeprowadzanie samemu ciekawych eksperymentów z wodą. Są tu też miejsca do odpoczynku, ławeczki, łąki, place zabaw pełne huśtawek i innych atrakcji, restauracja i kawiarnia, oraz sklep z pamiątkami i wiele innych atrakcji.

rodzinny park rozrywki Janowiec

atrakcje dla dzieci Puławy

Ceny biletów Magiczne Ogrody Janowiec:

  • ulgowy – 43 zł
  • normalny – 52 zł
  • rodzinny (3 os.) – 126 zł
  • rodzinny (4 os.) – 169 zł
  • każda następna osoba – 43 zł
  • dzieci do 100 cm wzrostu  - 1 zł
  • bilet urodzinowy - 5 zł
  • dla osób z niepełnosprawnością - 5 zł
Z Kartą Dużej Rodziny rabat 10 %.

Godziny otwarcia Magiczne Ogrody Janowiec

Magiczne Ogrody czynne są od początku maja do początku października w następujących godzinach.
  • weekendy: 10:00 - 18:00

Dojazd Magiczne Ogrody Janowiec:

Poniżej znajdziecie mapę z lokalizacją Magicznych Ogrodów. Na miejscu znajdziemy bezpłatny parking na 1500 samochodów osobowych.

Sprawdź także: 

Lublin – atrakcje dla dzieci