Park Rozrywki Majaland Kownaty

rodzinne atrakcje Majaland opinie

Pierwszy w Polsce park rozrywki poświęcony kochanej przez wszystkie dzieci (i wielu dorosłych) Pszczółce Mai.

Otwarty w 2018 roku Majaland to pierwsza polska inwestycja grupy Plopsa, która posiada kilka podobnych parków w Holandii, Belgii i Niemczech. Firma ta należy do Studio 100, będącego właścicielem praw do bajki o Pszczółce Mai, a także wielu innych seriali telewizyjnych, dlatego w parku spotkamy również innych bohaterów, jak Heidi, Piet Pirat czy gnom Plop. Majaland zajmuje obecnie powierzchnię 5 ha, ale wciąż się rozbudowuje. Docelowo ma stać się jednym z kilku parków tematycznych, które razem będą tworzyć Holiday Park Kownaty zajmujący ponad 200 ha! Majaland już teraz jest największym w Polsce krytym parkiem rozrywki. Położony jest we wsi Kownaty niedaleko miejscowości Torzym w województwie lubuskim, blisko granicy z Niemcami.

atrakcje dla dzieci Majaland lubuskie

W Majalandzie czeka na nas sporo atrakcji typowych dla parków rozrywki, z tym że powiązanych w większości z Pszczółką Mają i innymi postaciami z bajek. Część urządzeń działa na świeżym powietrzu, a część dostępna jest pod dachem, przez cały rok. Na zewnątrz można więc spotkać sympatyczne zwierzaki w mini zoo – Farmie Heidi, pokręcić się na Karuzeli Kwiatów, pobawić na Placu Zabaw Gucia, przejechać się na ramionach konika polnego podczas Przygody z Filipem czy nauczyć się gasić pożar jako Mali Strażacy. Jest tu także Miasteczko Samochodowe i Tańcząca Fontanna.

Majaland Kownaty opinie atrakcje

Wśród atrakcji wewnętrznych warto wymienić łańcuchową Karuzelę Motyli, Plac Zabaw Mai, zjeżdżalnię Super Ślizg oraz niezwykły rower Szkoła Latania. Są też mrożące krew w żyłach przejażdżki Rollercoasterem Wikingów przechodzącym przez jaskinię i na wieży wolnego spadku Totem Wikingów. Wodna przygoda czeka natomiast w Łodziach Wikingów, na Wielkim Drakkarze czy na Tratwie. Nie brak tu również uwielbianych przez dzieci basenów z piłeczkami czy torów przeszkód.

Majaland park rozrywki opinie atrakcje

Na miejscu działa też strefa gastronomiczna z kilkoma restauracjami, strefa piknikowa oraz Sklep Majaland z pamiątkami. Odbywają się też pokazy, spektakle teatralne i spotkania z bohaterami bajek.

Majaland Kownaty Mapa Parku:

Majaland mapa parku rozrywki

Godziny otwarcia:

sobota, niedziela, święta – 10.00-18.00

dni powszednie – 10.00-17.00

Majaland Ceny biletów:

osoby niższe niż 85 cm - 0.00 zł

osoby pomiędzy 85 cm a 1 m wzrostu - 39.90 zł

osoby powyżej 1 m wzrostu - 69.90 zł

dzieci w wieku do 11 lat w dniu urodzin - bezpłatnie

seniorzy 70+ - 39.90 zł

osoby niepełnosprawne - 52.50 zł

Sprawdź również: Najlepsze parki rozrywki w Polsce

opinie Majaland jak dojechać atrakcje

Opinie Majaland Kownaty

Byliście w Majaland? Czekamy na Wasze opinie! Poniżej prezentujemy też mapkę dojazdową:

1 comment

Leave Comment
  1. Podróżnik

    Moim zdaniem na początek totalna klapa. W niedzielę ludzie stali w kolejkach za biletami po prawie 2 godziny. Rezerwacja online niemożliwa. Jedzenie nie dość że drogie to zimne i niesmaczne. Nieprofesjonalna obsługa. Pan przy karuzeli ( przez jakiś czas była nieczynna – ponoć za duże obciążenie) jakby poskradał wszystkie umysły. W nieelegancki sposób wychowywał dzieci jak również dorosłych. W budkach z jedzeniem, napojami i przekąskami po jednej osobie z obsługi. Aby kupić dziecku butelkę wody trzeba było odstać około 30 min. Taką reklamą raczej nie przyciągną wielu klientów. Mam nadzieję że to tylko falstart i teraz będzie już tylko lepiej 👋

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *