Park Rozrywki Majaland Kownaty

rodzinne atrakcje Majaland opinie

"Dziś spotka was maleńka, zwinna Pszczółka Maja, wszyscy Maję znają i kochają..." Nie ma chyba w Polsce dziecka, które nie potrafiłoby wyśpiewać tego zdania. Warto wiedzieć, że słynna pszczółka jest bohaterką bajki, ale też pierwszego w Polsce parku rozrywki Majaland Kownaty.

Otwarty w 2018 roku Majaland to pierwsza polska inwestycja grupy Plopsa, która posiada kilka podobnych parków w Holandii, Belgii i Niemczech. Firma ta należy do Studio 100, będącego właścicielem praw do bajki o Pszczółce Mai, a także wielu innych seriali telewizyjnych, dlatego w parku spotkamy również innych bohaterów, jak Heidi, Piet Pirat czy gnom Plop.

Zobacz NOWOŚĆ - drewniany rollercoaster Wilkołak:

Majaland zajmuje obecnie powierzchnię 5 ha, ale wciąż się rozbudowuje. Docelowo ma stać się jednym z kilku parków tematycznych, które razem będą tworzyć Holiday Park Kownaty zajmujący ponad 200 ha! Majaland już teraz jest największym w Polsce krytym parkiem rozrywki. Położony jest we wsi Kownaty niedaleko miejscowości Torzym w województwie lubuskim, blisko granicy z Niemcami.

atrakcje dla dzieci Majaland lubuskie

W Majaland czeka na nas dużo atrakcji, które w większości powiązane są z Pszczółką Mają i innymi postaciami z ulubionych bajek. Z niektórych dzieci mogą korzystać na świeżym powietrzu, pozostałe są dostępne pod dachem, przez cały rok. Na zewnątrz można więc spotkać (a nawet karmić) sympatyczne zwierzaki w mini zoo – Farmie Heidi, pokręcić się na Karuzeli Kwiatów, spróbować zjazdów, ślizgów i wspinaczki na Placu Zabaw Gucia, udać się na przejażdżkę z konikiem polnym podczas Przygody z Filipem czy nauczyć się gasić pożar jak prawdziwi Mali Strażacy. W strefie zewnętrznej Majaland czeka też na nas Miasteczko Samochodowe, w którym poćwiczymy umiejętności prowadzenia aut, Tańcząca Fontanna, w której będziemy tańczyć, skakać i uciekać przed wodą, oraz Wulkan - wielka dmuchana góra, na którą będziemy się wspinać, by potem szybko z niej zjeżdżać.

Ale i tak nic nie przebije szybkości, z jaką sunie długi na 618 m Wilkołaknajnowszy, drewniany rollercoaster w Majaland. Podróż po mrocznym świecie odbędziemy z prędkością 71 km/h, wzbijemy się na wysokość 22 metrów. Majaland Kownaty opinie atrakcje

Wśród atrakcji ukrytych pod dachem Majaland znalazł się Plac Zabaw Mai, który rozbawi dzieci podczas deszczu, łańcuchowa Karuzela Motyli, długa i bardzo szybka zjeżdżalnia Super Ślizg oraz Szkoła Latania - niezwykły rower, który potrafi latać. Znajdziemy tu też też Totem Wikingów - wieżę wolnego spadku, z której można podziwiać panoramę całego parku oraz emocjonujące przejażdżki Rollercoasterem Wikingów mijającym wnętrze jaskini. Dzieci uwielbiające wodę z radością popływają na Łodziach Wikingów, zmierzą się z falami na Wielkim Drakkarze czy spróbują utrzymać się na Łódeczkach lub Tratwie. W wewnętrznej strefie Majaland nie brak również uwielbianych przez dzieci basenów z piłeczkami, samochodzików, warsztatów tańca czy torów przeszkód.

Sprawdź koniecznie: Najlepsze atrakcje dla dzieci w Polsce [RANKING] Majaland park rozrywki opinie atrakcje

Na miejscu działa też strefa gastronomiczna z kilkoma restauracjami, strefa piknikowa oraz Sklep Majaland z pamiątkami. Odbywają się też tematyczne pokazy wprowadzające w świat bajek, jak np. o przyjaźni Mai, Gucia i Filipa, spektakle teatralne, lekcje tańca Maja Dance Class i spotkania z ulubionymi bohaterami dzieci takimi jak rezolutna dziewczynka Heidi, króliczek Bing oraz ojciec i syn z dalekiej Północy - Wickie i Halvar.

Majaland Kownaty Mapa Parku:

Majaland mapa parku rozrywki

Majaland Kownaty Godziny otwarcia:

Godziny otwarcia Majaland Kownaty różnią się w zależności od dnia i miesiąca. Zalecamy sprawdzić je na oficjalnej stronie parku.

Majaland Ceny biletów:

  • Bilet normalny dla osób < 85cm - 1,00 zł
  • Bilet dla osób pomiędzy ≥ 85 cm - ≤ 99 cm - 49,90 zł
  • Bilet normalny dla osób ≥ 1m - Sezon niski (od listopada do marca) - 79,90 zł
  • Bilet normalny dla osób ≥ 1m - Sezon wysoki - 99,90 zł
  • Bilet dla seniora 70+ - 49,90 zł
  • Bilet dla osoby niepełnosprawnej lub kobiety w ciąży (> 8 miesięcy) - 59,90 zł
  • Bilet popołudniowy (ważny w trzech ostatnich godzinach otwarcia parku oraz podczas wieczornych godzin otwarcia) - 59,90 zł
  • Bilet dla solenizanta (do 11 lat) - 1,00 zł
  • Parking - 12,00 zł
  opinie Majaland jak dojechać atrakcje

Lokalizacja Majaland Kownaty

Byliście w Majalandzie? Czekamy na Wasze opinie! Poniżej prezentujemy też mapkę dojazdową:

Sprawdź również przygotowany przez nas artykuł: Najlepsze parki rozrywki w Polsce

17 comments

Leave Comment