Minieuroland – Park Miniatur Kłodzko

weekend z dzieckiem opinie atrakcje

Pięknie położony Minieuroland prezentuje nie tylko najbardziej znane budowle Europy i świata w miniaturze, ale również pozwala poznać cenne zabytki Dolnego Śląska. Jeżeli nigdy tam nie byliście, to zachęcamy was wpierw do lektury dzisiejszego artykułu, a potem niezwłocznego odwiedzenia tego miejsca!

W kłodzkim parku miniatur można obecnie podziwiać ponad 30 starannie wykonanych makiet różnych obiektów architektonicznych, od tych pochodzących ze starożytności aż po współczesne. Jest tu zarówno paryski Łuk Triumfalny czy berlińska Brama Brandenburska, jak i kopia wrocławskiego ratusza, Twierdzy Kłodzkiej czy Zamku Książ w Wałbrzychu. Wszystko to na powierzchni 20 tys. m2, w otoczeniu niezwykłej roślinności. Nasadzono tu ponad 500 gatunków drzew i krzewów sprowadzonych z zagranicy, tworząc arboretum, co jest ewenementem w polskich parkach rozrywki. Dzięki temu podziwiać miniatury można podczas spaceru pośród cudownej przyrody, od czasu do czasu odpoczywając na którejś z wielu ławeczek. Zwiedzanie całego parku trwa bowiem 3 godziny. Oczywiście można wybrać też krótszy wariant wycieczki, jeżeli poczujecie, że nie macie ochoty na dłuższe wyprawy.

Minieuroland opinie-atrakcje dla dzieci Kłodzko

 

Warto wspomnieć o odważnych planach Minieurolandu na przyszłość. Docelowo ma tu powstać łącznie aż 100 miniatur, a niektóre z nich mają być wyjątkowo spektakularne. Do landu obiektów zabytkowych i historycznych dobudowane mają być jeszcze 4 krainy tematyczne – obiekty industrialne, sportowe, architektury nowoczesnej oraz związane z komunikacją i transportem.

Sprawdź nasz ranking: 

[RANKING 2020] Poznaj najlepsze atrakcje dla dzieci w Polsce

W tej chwili trwają prace nad projektem makiety Wrocławskiego Portu Lotniczego, która ma rozciągać się na obszarze aż 200 m2, a w planach jest miniatura (choć w tym wypadku to słowo może nie jest do końca odpowiednie) jednej z najwyższych budowli świata – Petronas Towers w Kuala Lumpur. Ma być wysoka aż na 30 m i posiadać taras widokowy.

park miniatur Kłodzko rodzinne atrakcje

Na terenie kompleksu działa też gastronomia oraz największy na Dolnym Śląsku (1200 m2) plac zabaw z huśtawkami, drabinkami, zjeżdżalniami, ściankami wspinaczkowymi, a nawet kolejką tyrolską. Minieuroland organizuje też różnego rodzaju imprezy i festyny. Prowadzone są tu zajęcia edukacyjne z przewodnikiem.

Godziny otwarcia Minieuroland Kłodzko

W trakcie sezonu (maj - wrzesień):
  • 9:00 - 19:00
Poza sezonem:
  • luty, marzec, kwiecień, październik: 9:00 - 17:00
  • styczeń, listopad, grudzień: 9:00 - 16:00

Minieuroland - cennik

  • Bilet normalny: 27 zł
  • Bilet ulgowy: 22 zł
  • Bilet rodzinny 2+2: 80 zł
  • Bilet rodzinny 2+3: 98 zł
  • Bilet rodzinny 2+4: 116 zł

Lokalizacja Minieuroland Kłodzko

Park Miniatur Minieuroland znajduje się przy  trasie wjazdowej do Kłodzka. Położony jest on na trasie dawnego szlaku bursztynowego. Dokładną mapę lokalizacji znajdziecie poniżej.

Byliście w MINIEUROLAND? Czekamy na Wasze opinie!

Dajcie znać w komentarzach