Centrum Hewelianum Gdańsk

Forty Gradówa Góra Gdańsk Centrum Hewelianum

Nad miejscem tym czuwa duch legendarnego gdańskiego astronoma – Jana Heweliusza. Tutaj nauka nie kojarzy się z nudnymi lekcjami, a staje się fascynującą zabawą i przygodą. Miejsce to świetnie łączy edukację z rekreacją, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Siedzibą tego nowoczesnego centrum nauki są położone w samym centrum Gdańska fortyfikacje obronne z XIX wieku. Na terenie kompleksu znajduje się również park ze stawem oraz Krzyż Milenijny umieszczony na Gradowej Górze, jednym z najciekawszych punktów widokowych miasta.

Gdańsk atrakcje dla dzieci Centrum Hewelianum

Wystawy i atrakcje dla dzieci Centrum Hewelianum Gdańsk

W Centrum Hewelianum czekają wręcz tony wiedzy, ale nie są one zamknięte w opasłych tomach, a prezentowane na łatwo dostępnych stałych wystawach multimedialnych. Każda z nich dotyczy innego zagadnienia z zakresu fizyki, chemii, biologii, geografii, astronomii, ekologii czy historii. Najważniejsze jednak, że możemy tu samodzielnie przeprowadzać eksperymenty i dowiedzieć się, „jak to działa”. Na wystawie „Energia, Niebo i Słońce” poznamy proces powstawania fali dźwiękowej i budowę Układu Słonecznego, na wystawie „Dookoła Świata” zobaczymy, jak powstała Ziemia i przejdziemy wszystkie siedem kontynentów, oglądając charakterystyczne dla nich zjawiska przyrodnicze, a odwiedzając „Łamigłówkę” dowiemy się, jak wielką liczbą jest milion. „Laboratorium Pana Kleksa” przeznaczone jest dla dzieci do lat 9, mogą odkrywać w nim kosmos, nauczyć się rozpoznawać kształty zwierząt i odgłosy ptaków oraz udadzą się w niezwykła podróż po globie, a wszystko to w formie wesołej zabawy.

Do zwiedzania Gdańska zaprasza

Z kolei wystawy z cyklu „Wehikuł Czasu” zabierają nas w podróż po przeszłości – „Człowiek i Pocisk” to 14 ekspozycji historycznych w odrestaurowanych obiektach fortowych, „Zabawy z Historią” umieszczone w Baterii Moździerzy to możliwość odbycia szkolenia z obsługi sprzętu wojskowego niegdyś tu używanego, a „Hewelianum bez barier” pozwala poznać historię fortu Góry Gradowej za pomocą multimediów, dostępnych również dla osób niewidomych i niepełnosprawnych. Niedługo też dostępna będzie „Galeria Ruchu”, w której zobaczyć będzie można różne formy ruchu i przykłady prezentujące prawa dynamiki. Poza tym, dla grup zorganizowanych w Centrum Hewelianum urządzane są też inne zajęcia edukacyjne.

Centrum Hewelianum rodzinne atrakcje

Ceny biletów Centrum Hewelianum Gdańsk Pakiety zwiedzania wystaw stałych: normalny          ulgowy          grupowy        rodzinny 1. „"Dookoła Świata” „Z energią!” "Łamigłówka" „Zabawy z Historią”                             20 zł                  15 zł                8 zł                45 zł 2. „"Dookoła Świata” „Z energią!” "Łamigłówka" „Zabawy z Historią” +Stadion Energa Gdańsk                             28 zł                    23 zł                 8 zł                62 zł Dzieci do lat dwóch - bezpłatnie Zajęcia edukacyjne w „Laboratorium Pana Kleksa” 15 zł  - dziecko z jednym opiekunem 15 zł - dodatkowy opiekun W dżungli wyobraźni - kreatywny plac zabaw 5 zł  - dziecko z jednym opiekunem 5 zł - dodatkowy opiekun bezpłatnie - dla osób posiadających bilet do Laboratorium Pana Kleksa Wystawa „Wehikuł Czasu – Człowiek i Pocisk”, „Wehikuł Czasu – Hewelianum bez barier” – wstęp bezpłatny Zajęcia edukacyjne dla grup zorganizowanych 60 zł za grupę (max.30 osób) + bilet wstępu na wystawę dla każdej z osób.

Centrum Hewelianum - godziny otwarcia

Poniedziałek - Centrum nieczynne Wtorek, środa, czwartek, piątek - 8:00 - 16:00 Sobota, niedziela - 10:00 - 18:00