Centrum Hevelianum Gdańsk

Nad miejscem tym czuwa duch legendarnego gdańskiego astronoma – Jana Heweliusza. Tutaj nauka nie kojarzy się z nudnymi lekcjami, a staje się fascynującą zabawą i przygodą. Miejsce to świetnie łączy edukację z rekreacją, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Siedzibą tego nowoczesnego centrum nauki są położone w samym centrum Gdańska fortyfikacje obronne z XIX wieku. Na terenie kompleksu znajduje się również park ze stawem oraz Krzyż Milenijny umieszczony na Gradowej Górze, jednym z najciekawszych punktów widokowych miasta.

gdańsk rodzinne atrakcje dla dzieci opinie gdzie z dzieckiem

Wystawy i atrakcje dla dzieci Centrum Hevelianum Gdańsk

Wystawa DOOKOŁA ŚWIATA Czy możliwym jest, by zwiedzić cały świat w ciągu kilkudziesięciu minut? Okazuje się, że w Centrum Hevelianum w Gdańsku nie ma rzeczy niemożliwych! Wszyscy odwiedzający będą mieli okazję poznać cały świat i przeżyć niesamowitą przygodę na terenie dawnych Koszar Schronowych. Swoją wędrówkę zaczną od poznania wnętrza ziemi, dotrą do Azji, gdzie będą mogli własnoręcznie zbudować Himalaje, a następnie w Afryce zobaczą na własne oczy pustynną burzę! Płonące drzewo, powstawanie fal czy wiatr wiejący z ogromną prędkością - te i inne atrakcje czekają zwiedzających w Australii, z której przeniosą się na Antarktydę, by doświadczyć zjawiska zorzy polarnej. W Ameryce Południowej będą mogli podziwiać piękne motyle i spotkać anakondę, a w Ameryce Południowej czekają na zwiedzających gejzery i tornado! Cała podróż kończy się na naszym kontynencie - w Europie, gdzie w tajemniczej budce telefonicznej usłyszymy słowa "Kocham Cię!" w wielu językach!

Do zwiedzania Gdańska zaprasza Gdańsk z dzieckiem

Wystawa ŁAMIGŁÓWKA Nie od dziś wiadomo, że matematyka jest królową nauk i właśnie ją poznamy w bardzo ciekawy sposób w tej części parku nauki. Czeka na nas aż dwadzieścia interaktywnych stanowisk, gdzie przykładowo dowiemy się, jak można zmierzyć odległość na różne sposoby. Czekają też na nas zakręcone figury geometryczne, jednak tak naprawdę główną rolę gra tutaj zabawa połączona z nauką. Gotowi, by zobaczyć twierdzenie Pitagorasa w zupełnie innej formie?

Pracownia ENERGI i Pracownia REenergia Składająca się z dwóch pracowni wystawa zabierze nas w świat fizyki i energii. Będziemy mogli własnoręcznie wywołać falę tsunami w ogromnym akwarium i zaobserwować falę dźwiękową. W pracowni REenergii w zupełnie innowacyjny sposób przedstawiono z kolei drugie życie śmieci. Możemy z perspektywy kosmonauty zobaczyć, jak bardzo zanieczyszczona jest nasza planeta i wprawimy w ruch samolot za pomocą wiązki światła. Ciekawe eksperymenty, jakie można tutaj wykonywać samodzielnie - z pewnością przypadną do gustu nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

pomorskie rodzinne atrakcje dla dzieci gdańsk gdzie z dzieckiem opinie

LABORATORIUM PANA KLEKSA To miejsce spodoba się wszystkim dzieciom z racji tego, że jest to ogromne królestwo zabawy! Aż cztery bajkowe krainy, mnóstwo kolorów i kształtów - to niektóre z atrakcji Laboratorium. Dzieci będę mogły nauczyć się samodzielnie wiązać buty, obsługiwać zegar i poznawać świat. W Laboratorium Pana Kleksa czekają na nie także zabawy edukacyjne w towarzystwie animatora.
Planetarium mobilne STELLAEBURGUM
To jedna z największych atrakcji Centrum Hevelianum, czynna jednak tylko w okresie wakacyjnym i we wrześniu. To tutaj dzieci będą miały możliwość rozpoznawania gwiazd, określania ich wieku czy rozróżniania ich pod względem koloru. Z bliska zobaczymy inne planety naszego układu słonecznego, a nawet dowiemy się, jaka panuje tam obecnie pogoda! Mobilne Planetarium to wspaniała atrakcja dla całej rodziny, której pod żadnym pozorem nie wolno nam przegapić!
Pracownia GALERIA RUCHU
Ponad trzydzieści dydaktywnych stanowisk rozmieszczonych w dziewięciu salach - to tutaj możemy obserwować ruch w różnej formie i postaci.
WEHIKUŁ CZASU - ZABAWY Z HISTORIĄ
Ta część znajduje się na słynnej Górze Gradowej, dzięki czemu ceglane otoczenie pozytywnie wpłynie na tematykę wystawy. Dowiemy się tutaj w jaki sposób ładowano niegdyś broń, jak liczono kule armatnie czy poznamy tajniki wojskowości.
WEHIKUŁ CZASU - CZŁOWIEK I POCISK
Z tego miejsca będziemy mogli nie tylko podziwiać przepiękną panoramę Gdańska, ale i poznać nieco historię miejsca, w którym się znajdujemy. Stare forty zyskały nowe oblicze - czternaście ekspozycji składających się na przepiękną wystawę. W starych schronach poznamy tajniki wojenne, historię czarnego prochu i wybrane epizody z dziejów gdańskiego fortu.

centrum hevelianum gdańsk gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje opinie ceny

Ceny biletów Centrum Hevelianum Gdańsk gdańsk co robić z dzieckiem centrum hevelianum atrakcje dla dzieci ceny opinie

Centrum Hewelianum - godziny otwarcia

Poniedziałek - Centrum nieczynne Wtorek, środa, czwartek, piątek - 8:00 - 16:00 Sobota, niedziela - 10:00 - 18:00 co robić z dzieckiem w gdańsku atrakcje dla dzieci pomorskie centrum hevelianum opinie