Chatka Baby Jagi Hajnówka/Orzeszkowo

Chatka Baby Jagi Hajnówka rodzinne atrakcje

Kto z nas nigdy nie słyszał historii o Babie Jadze? Na pewno ilość takich osób jest bliska zeru. Magiczne miejsce na skraju Puszczy Białowieskiej, w którym dzieci wraz z rodzicami mogą na własne oczy zobaczyć słynną Chatkę Baby Jagi i przeżyć niezapomnianą przygodę jak w bajce. Ta rodzinna atrakcja jest świetnym pomysłem na spędzenie wartościowego czasu!

Jeżeli przyjmiemy, że każda bajka powinna rozgrywać się „za górami, za lasami”, to takie warunki idealnie spełnia sceneria znajdującej się na wschodzie naszego kraju Puszczy Białowieskiej, najstarszej puszczy w Europie - pełnej dzikiej i nienaruszonej przez człowieka przyrody. I właśnie tutaj, w miejscowości Orzeszkowo niedaleko Hajnówki, powstała baśniowa chatka, wyglądająca niczym słynna budowla z piernika Baby Jagi z jednej z najbardziej znanych na świecie bajek o Jasiu i Małgosi. Za progiem tego doprawdy niezwykłego domku na dzieci i ich rodziców czekają wspaniałe atrakcje i niespodzianki.

Charka Baby Jagi Hajnówka opinie atrakcje dla dzieci

Zwiedzanie chatki odbywa się z doświadczonym przewodnikiem-animatorem, który na samym początku opowiada bajkę o wścibskiej Lili, która nazbyt interesowała się Babą Jagą. Potem zaczyna się podróż po tajemniczej chatce, w której można gotować zupę w wielkim saganie, spróbować magicznych pierników i mikstur oraz zobaczyć pokaz czarów. Dla najodważniejszych przygotowano Wagę Prawdy, która sprawdza, kto nadaje się do pieca, oraz podziemne Lochy Jasia z kratami. Można też przekonać się, jak to jest w piecu Baby Jagi - zupełnie jak we wspomnianej bajce. Aby jednak jeszcze lepiej wspominać wycieczkę do Chaty Baby Jagi - wszyscy odwiedzający dostają na pamiątkę magiczne kamienie.

Chatka Baby Jagi Białowieża dom strachów opinie

Przy Chatce Baby Jagi odbywa się też ciekawa gra terenowa „Tropem Baby Jagi” z ukrytymi puntami kontrolnymi... które wymagają znalezienia przez nas! Jeżeli jednak wciąż za mało wam rozrywki, to na terenie posesji można swobodnie bawić się na huśtawce i trampolinie albo pojeździć samochodami i wózkami. Ciekawym pomysłem jest także wzięcie udziału w sesji zdjęciowej w przebraniu Baby Jagi. Istnieje też możliwość zorganizowania ogniska, a tuż obok chatki działa agroturystyka Uroczysko Sosnówka.

Chatka Baby Jagi Hajnówka animacje opinie atrakcje

Godziny otwarcia Chatka Baby Jagi Hajnówka/Orzeszkowo

lipiec - sierpień

  • codziennie od 12:00 do 18:00

maj, czerwiec, wrzesień:

  • sobota i niedziela od 12:00 do 18:00

Zwiedzanie chatki z animacjami trwa około 30 minut.

Cena biletów Chatka Baby Jagi

Bilet zezwalający na wstęp do Chatki Baby Jagi wraz z obecnością animatora to koszt 22 zł za osobę. Płatność możliwa jest wyłącznie przy pomocy gotówki.

Zobacz film o Chatce Baby Jagi - Domek z piernika

Chatka Baby Jagi – Andrzej Pawluczuk

Orzeszkowo 98A

17-200 Hajnówka

Czy podczas wizyty w Chatce Baby Jagi przestraszyliście się? Jest tam strasznie czy śmiesznie?

Chcemy poznać Wasze opinie.

Poznajcie również inne atrakcje dla dzieci