Chatka Baby Jagi Hajnówka/Orzeszkowo

Chatka Baby Jagi Hajnówka rodzinne atrakcje

Magiczne miejsce na skraju Puszczy Białowieskiej, w którym dzieci wraz z rodzicami mogą na własne oczy zobaczyć słynną Chatkę Baby Jagi i przeżyć niezapomnianą przygodę jak w bajce.

A może warto odwiedzić Suwałki? Sprawdź koniecznie: atrakcje Suwałki Plaza

Jeżeli przyjmiemy, że każda bajka powinna rozgrywać się „za górami, za lasami”, to takie warunki idealnie spełnia sceneria Puszczy Białowieskiej, najstarszej puszczy w Europie, pełnej dzikiej przyrody. I właśnie tutaj, w miejscowości Orzeszkowo niedaleko Hajnówki, powstała baśniowa chatka, wyglądająca niczym słynna chatka z piernika Baby Jagi z jednej z najbardziej znanych na świecie bajek o Jasiu i Małgosi. Za progiem tego niezwykłego domku na dzieci i ich rodziców czekają wspaniałe atrakcje i niespodzianki.

Charka Baby Jagi Hajnówka opinie atrakcje dla dzieci

Zwiedzanie chatki odbywa się z przewodnikiem-animatorem, który na samym początku opowiada bajkę o wścibskiej Lili, która nazbyt interesowała się Babą Jagą. Potem zaczyna się podróż po tajemniczej chatce, w której można gotować zupę w wielkim saganie, spróbować magicznych pierników i mikstur oraz zobaczyć pokaz czarów. Dla najodważniejszych przygotowano Wagę Prawdy, która sprawdza, kto nadaje się do pieca, oraz podziemne Lochy Jasia z kratami. Można też przekonać się, jak to jest w piecu Baby Jagi. Wszyscy dostają na pamiątkę magiczne kamienie.

Chatka Baby Jagi Białowieża dom strachów opinie

Przy Chatce Baby Jagi odbywa się też gra terenowa „Tropem Baby Jagi” z ukrytymi puntami kontrolnymi. Na terenie posesji można bawić się na huśtawce i trampolinie albo pojeździć samochodami i wózkami. Ciekawym pomysłem jest też sesja zdjęciowa w przebraniu Baby Jagi. Istnieje też możliwość zorganizowania ogniska. Tuż obok chatki działa agroturystyka Uroczysko Sosnówka.

Chatka Baby Jagi Hajnówka animacje opinie atrakcje

Godziny otwarcia Chatka Baby Jagi Hajnówka/Orzeszkowo

lipiec-sierpień – codziennie od 12.00 do 18.00

maj, czerwiec, wrzesień – sobota i niedziela od 12.00 do 18.00

Zwiedzanie chatki z animacjami trwa około 30 minut

Zobacz film o Chatce Baby Jagi - Domek z piernika

Chatka Baby Jagi – Andrzej Pawluczuk

Orzeszkowo 98A

17-200 Hajnówka

Czy podczas wizyty w Chatce Baby Jagi przestraszyliście się? Jest tam strasznie czy śmiesznie?

Chcemy poznać Wasze opinie.

Poznajcie również inne atrakcje dla dzieci

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *