Park rozrywki Czarogrody – Celbowo

czarogrody atrakcje dla dzieci celbowo polwysep helski 3

Droga na Półwysep Helski jest już teraz usłana wieloma atrakcjami dla rodzin z dziećmi, szukających ciekawych atrakcji dla tradycyjnego plażowania. Na pewno więc ucieszycie się, że jest ich teraz jeszcze więcej, a wszystko dzięki nadchodzącemu otwarciu Parku Rozrywki Czarogrody! Dziś opowiemy wam o tym niezwykłym miejscu i podzielimy się informacjami, które mamy już teraz!

Po zabawie zapraszamy na
atrakcje dla dzieci Port Rumia

Park rozrywki Czarogrody – co wiemy już teraz?

Czym w ogóle będą Czarogrody? Otóż będzie to pierwszy w Polsce rodzinny parku tematyczny, stworzony wyłącznie na podstawie oryginalną baśniową historię. Cała zabawa będzie odbywać się wśród setek kwiatów, drzew i krzewów, gdzie odkryjemy bajeczne krainy zamieszkałe przez niezwykłe istoty. Wedle myśli twórców, park ten ma być przeznaczony dla całej rodziny, więc znajdziemy tu zarówno atrakcje dla małych dzieci, jak i tych starszych odwiedzających.

czarogrody atrakcje dla dzieci celbowo polwysep helski

Inspiracją do powstania Czarogrodów była bogata i niezwykle fascynująca mitologia kaszubska, której elementy stały się podstawą do stworzenia krainy po drugiej stronie liścia, bo tak też nazywany jest ten park! Warto pokazać, chociażby część tej legendy, cytując ją wprost od twórców parku!

…Gdzieś po drugiej stronie liścia znajduje się kraina zwana Czarogrodami. To pełne magii miejsce zamieszkują istoty, o których my możemy usłyszeć w legendach albo dawnych opowieściach, czasem jakiś zagubiony wędrowiec może zobaczyć przebiegających przez gościniec cień bez właściciela albo usłyszeć czyjeś kroki w listowiu, albo śmiech pośród drzew. Znaczy to, że trafił na ślad kogoś, kto mieszka po drugiej stronie liścia. Mieszkańcy Czarogrodów powstali z Nasion Życia – magicznych ziaren, z których wyrosnąć może absolutnie wszystko – nie tylko trawa, kwiaty czy drzewa – jak u nas – ale też ślimaki, ważki, leśne elfy zwane chochołkami, domowe chochliki (czyli krośnięta), czy też złośliwe stworki zwane purtkami…”. Resztę legendy musicie poznać już sami, do czego oczywiście was zachęcamy! 

czarogrody atrakcje dla dzieci celbowo polwysep helski 4

Park rozrywki Czarogrody – dostępne atrakcje

Co jednak będzie czekać na nas podczas wizyty w tym miejscu? Otóż widząc plan parku, już teraz wiemy, że pojawią się tam atrakcje takie jak:

 • Wzgórze Amuletu
 • Plac zabaw
 • Zjeżdżalnie
 • Łąka interaktywna
 • Plac zabaw dla maluchów
 • Uroczysko Elfów
 • Egzotarium
 • Balance Park
 • Torinowe Skały
 • Twierdza Torina
 • Virtual Reality Show

czarogrody atrakcje dla dzieci celbowo polwysep helski mapa parku

Na miejscu naturalnie nie zabraknie też punktu gastronomicznego i piknikowiska, które na pewno spodobają się rodzinom odwiedzającym to niezwykle ciekawe miejsce! Nasza redakcja bardzo mocno czeka na jego otwarcie, stąd też możecie spodziewać się sporej aktualizacji po otwarciu tego parku! Mamy jednak nadzieję, że już teraz zaciekawiliście się tym, co wam przedstawiliśmy!

czarogrody atrakcje dla dzieci celbowo polwysep helski 3

Lokalizacja Czarogrody Celbowo

Czarogrody znajdują się w miejscowości Celbowo, w województwie pomorskim. Bez wątpienia ważne jest to, że Celbowo leży na drodze prowadzącej z Trójmiasta na Półwysep Helski! Poniżej znajdziecie dokładną mapę z lokalizacją tej atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *