Karkonoskie Tajemnice-Karpacz

karkonoskie tajemnice wystawa multimedialna ceny opinie dizeci
Jak ciekawa musi być atrakcja, aby stała się zwycięzcą konkursu “7 Nowych Cudów Polski”, organizowanego przez prestiżowe czasopismo naukowe “National Geographic”. Właśnie do tego zaszczytnego grona należy niezwykle interesująca ekspozycja “Karkonoskie Tajemnice”. Co na niej znajdziemy i dlaczego jest to tak dobre miejsce na rodzinny wyjazd z rodziną? Przekonajmy się już dzisiaj!

Karkonoskie Tajemnice

Karkonoskie Tajemnice to nie tylko interesująca, ale też i multimedialna ekspozycja, skupiająca swoją uwagę na Karkonoszach, lecz w całkowicie innym wydaniu. To właśnie tutaj poznacie dzieje tych gór i zetkniecie się z przeróżnymi legendami opowiadanymi w ich kręgach. To prawdziwie unikalna lekcja historii, jakiej próżno szukać w tradycyjnej szkole. Dzieciom na pewno spodobają się opowieści o górach, w których rządzą czary, a przyroda żyje własnym życiem! Gwarantujemy wam — nawet jeżeli byliście już w Karkonoszach kilka lub kilkanaście razy, to nie widzieliście ich z tak niecodziennej perspektywy. Najlepsze jest jednak to, że świetnie będą bawić się tu zarówno dorośli, jak i dzieci. atrakcje karkonoskie tajemnice opinie ceny Miejsce, w jakim powstała ta ekspozycja również nie jest przypadkowe. Otóż znajduje się ona w miejscu odkrycia kostura Ducha Gór, co tylko dodatkowo pobudza wyobraźnię i sprawia, że cała przygoda staje się jeszcze bardziej mistyczna i tajemnicza. Tego nie da się zapomnieć, a wy staniecie się miłośnikami legend karkonoskich. kostuch karkonoskie tajemnice atrakcje opinie

Czytaj także: Hotele w górach przyjazne dzieciom

Pewnie interesuje was to, o czym się dowiecie? Otóż zbiór tych opowieści jest imponujący: nie tylko poznacie między innymi odpowiedź na pytanie kim był Duch Gór, ale też zaznajomicie się z historią poszukiwaczy minerałów lub karkonoskich zielarzy. Cała ekspozycja jest w pełni interaktywna, dzięki czemu jeszcze bardziej możemy wczuć się we wszystkie historie krążące po karkonoskich szczytach! Wystawa została wzbogacona o pracę światowej klasy artystów, której efekty pobudzają niemalże wszystkie zmysły. Należy także pamiętać o tym, że na miejscu możemy zorganizować także warsztaty dla dzieci, które zmieniają ich w odkrywców śladów karkonoskich legend. karkonoskie tajemnice multimedialna wystawa atrakcje z dziećmi Krążąc po Karkonoskich Tajemnicach, trafimy także na imponujących rozmiarów rzeźbę Władcy Karkonoszy pilnującego siedziby potężnego Ducha Gór, smoczą harfę z niewidzialnymi strunami czy alchemiczną komnatę Czterech Żywiołów. Poza tym jest to także świetna okazja na zobaczenie wszystkich owadów żyjących w obszarze Karkonoszy. To jednak nie wszystko, co tam znajdziecie, a o reszcie musicie dowiedzieć się sami, odwiedzając wystawę Karkonoskie Tajemnice!

Karkonoskie Tajemnice - Godziny otwarcia:

Ekspozycja jest możliwa do obejrzenia w następujących godzinach: poniedziałek — niedziela: 10:00 - 18:00 Karkonoskie Tajemnice są również otwarte we wszystkie święta (z wyłączeniem dnia Wszystkich Świętych) oraz niedziele niehandlowe.

Ceny biletów:

Bilet normalny: 19 zł Bilet ulgowy: 15 zł Bilet ulgowy dotyczy dzieci od 4 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów oraz osób niepełnosprawnych. W przypadku dzieci w wieku do 4 lat wejście jest całkowicie bezpłatne.

Sprawdź także: Karkonosze z dzieckiem

1 comment

Leave Comment