Świat Labiryntów Bliziny

Świat Labiryntów to wspaniała zabawa dla dzieci i dorosłych. Jest to miejsce dla wszystkich, którzy cenią sobie rekreację na świeżym powietrzu i lubią rozwiązywać łamigłówki.


Ten niezwykły obiekt mieszczący się niedaleko Przywidza powstał z inspiracji twórczością Adriana Fishera – pomysłodawcy labiryntów kukurydzianych i twórcy niezwykłych obiektów na całym świecie. Wszystkie zabawy i zajęcia przeprowadzane w Świecie Labiryntów mają za zadanie rozwijać świadomość ekologiczną, propagować zdrowy tryb życia, rekreację oraz rozwój umysłowy. Pozwalają zacieśnić więzy rodzinne czy poprawić integrację w grupie, uczą podejmowania samodzielnych decyzji.

labirynt w kukurydzy Bliziny


​Atrakcje Świat Labiryntów Bliziny

Jak łatwo się domyślić, w parku znajdują się labirynty w różnych formach. Ale tu przekonamy się, że labirynt labiryntowi nierówny. Pierwszą grupę stanowią bowiem takie, które wymagają ruchu, jak najbardziej znany labirynt w polu kukurydzy, labirynty panelowe czy labirynt wierzbowy. Ale labirynt można rozumieć mniej dosłownie – jako łamigłówki czy puzzle stworzone przez Adriana Fishera, które uczą logicznego myślenia. Dla urozmaicenia, wzór głównego labiryntu w polu kukurydzy zmienia się co roku. W sezonie 2012 byli to piraci, w 2013 dzika wyspa zamieszkana przez egzotyczne plemię Bulla-Bulla. To pozwala stawiać przed odwiedzającymi nowe wyzwania i tworzyć nowe fabuły podczas wykonywania zadań w labiryncie. Funkcjonuje tu również kilka mniejszych labiryntów, m.in. linowe i słomiane. Na terenie kompleksu znajduje się też Motylarnia, w której można podziwiać rodzime gatunki motyli, plac zabaw, miejsce na ognisko. Świat Labiryntów organizuje gry i zabawy terenowe, a także warsztaty (np. szycia maskotek, rzeźbienia w dyniach czy wytwarzania przedmiotów z wikliny). 

Labirynty Kaszuby

Ceny biletów Świat Labiryntów Blizny

 

normalny – 22 zł
ulgowy – 17 zł
rodzinny (2+2) – 65 zł
dzieci do lat 3 – bezpłatnie
Motylarnia – 11 zł

Świat Labiryntów jest atrakcją rekomendowaną przez Dzieckowpodrozy.pl