Aquapark Wrocław

atrakcje dla dzieci Wrocław

We Wrocławiu działa jeden z najpopularniejszych parków wodnych w Polsce, zapewniający rodzinom z dziećmi mnóstwo atrakcji przez cały rok.

Aquapark we Wrocławiu uruchomiony został w 2008 roku. Wielkich rozmiarów kompleks basenów wewnętrznych i zewnętrznych posiada nowoczesną infrastrukturę, a odwiedza go niemal dwa miliony gości rocznie. Korzystać mogą z niego zarówno dorośli, jak i dzieci czy seniorzy. Dla każdego przygotowano moc atrakcji.

park Wodny Wrocław aquapark opinie

Wrocławski park wodny podzielony jest na 4 strefy. Pierwsza z nich koncentruje się wokół basenu sportowego o wymiarach 20x25 m z trybunami na 120 osób. Odbywają się w nim też zajęcia aquafitness i hydrocycling (jazda na rowerach w wodzie).

basen Wrocław opinie atrakcje

Strefa basenów rekreacyjnych to miejsce idealne dla miłośników wodnej zabawy. Na powierzchni 3600 m2 jest tu aż 8 różnych zjeżdżalni, w tym zjeżdżalnia rodzinna, dziecięca, pontonowa czy multimedialna. Poza tym działa tu basen pływacki, leniwa rzeka, 4 wanny jacuzzi, basen z falami, brodzik ze strefą dla najmłodszych (statek piracki, armatki) oraz Dziecięca Zatoka, w której odbywają się różne zabawy, zajęcia animacyjne i nauki pływania dla maluchów. W tej strefie jest też kilka punktów gastronomicznych.

Aquapark we Wrocławiu opinie atrakcje brodzik

W strefie rekreacyjnej znajdują się też dwa baseny zewnętrzne działające przez cały rok. W obu temperatura wody wynosi 32℃. Basen rekreacyjny posiada część z torami do pływania oraz część relaksacyjną z gejzerami i natryskami. Natomiast basen solankowy zapewnia odprężenie i posiada właściwości lecznicze.

baseny termalne Wrocław atrakcje aquapark

Saunarium we wrocławskkim aquaparku pozwala korzystać z całej gamy saun – fińskich, parowych, aromatycznych, biosaun, sauny z tężnią solankową, sauny infrared czy ogrodu saunowego. Jest tu też strefa schładzania, basen Thalasso, basenu Knaippa czy pokój relaksu. Odbywają się tu różnego rodzaju rytuały saunowe i zajęcia jogi.

Czytaj również: Najlepsze aquaparki w Polsce!

aquapark Wrocław opinie atrakcje

Strefa Fitness & Siłownia zapewnia doskonałe warunki do ćwiczeń i najnowocześniejszy sprzęt. Są tu zarówno urządzenia aerobowe, jak i siłowe. Można korzystać z rowerów, orbitreków, bieżni, ergometrów wioślarskich i masy innych urządzeń. W sali fitness wykwalifikowana kadra prowadzi różnorodne zajęcia, m.in. zumba, pilates, stretching, joga czy fitball.

aquapark Wrocław rodzinne atrakcje

Godziny otwarcia Aquapark Wrocław

Baseny rekreacyjne

codziennie – 9.00-23.00

Basen sportowy

codziennie – 6.00-23.00

Saunarium

codziennie – 9.00-23.00 (wtorki wyłącznie dla pań)

Fitness

poniedziałek-piątek – 6.00-23.00

sobota-niedziela – 8.00-21.00

 

Sprawdź: Wrocław - atrakcje dla dzieci!

Wrocławski Park Wodny

ul. Borowska 99

50-558 Wrocław

Czekamy na Wasze opinie o Aquaparku we Wrocławiu

1 comment

Leave Comment