Park Rozrywki Zatorland-atrakcje,ceny,dojazd

Park rozrywki Zator

Zwykły park rozrywki to za mało – w Zatorlandzie goście mogą odwiedzić aż 5 różnych parków tematycznych!

Zlokalizowany w małej miejscowości Zator, pomiędzy Wadowicami a Katowicami, Park Rozrywki Zatorland jest ewenementem w skali kraju. Rzadko mamy okazję zobaczyć tyle różnorodnych atrakcji w jednym miejscu. Aż trudno opisać je wszystkie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, bez względu na wiek i upodobania. Zatorland ma tylko jedną wadę – może pochłonąć Wasze dzieci niczym czarna dziura i potem niełatwo będzie je stamtąd wyciągnąć.

Atrakcje dla dzieci Zator

​Atrakcje dla dzieci Park Rozrywki Zatorland

Na kompleks składa się 5 parków tematycznych oraz lunapark.

Dinozatorland – powstał jako pierwszy, jego główną atrakcją jest ścieżka edukacyjna, przy której znajduje się ponad 100 modeli dinozaurów. Od innych tego typu obiektów wyróżnia je to, że są to modele ruchome. Wydają nawet dźwięki. Oprócz tego warto tez odwiedzić Muzeum Szkieletów i Skamieniałości.

Park Mitologii – tutaj zobaczycie figury greckich bogów i herosów, a także sceny z mitologii. Co najciekawsze, wszystkie znajdują się na wodzie, na Stawie Piastowskim. Zeusa czy Heraklesa można podziwiać z brzegu, ze specjalnego pomostu lub z pokładu tramwaju wodnego. Jest tu też koń trojański, labirynt Minotaura i rekonstrukcja świątyni z Delf.

Park Owadów – ogromne insekty, wielkością dorównujące ludziom. Wreszcie można im się dokładnie przyjrzeć. W dodatku figury także są ruchome. Jest ich łącznie 16 – m.in. konik polny, biedronka, mrówka, skorpion czy modliszka. Przy każdej ustawione są tablice informacyjne. W gablotach natomiast zobaczymy wypreparowane owady z całego świata. Świetne uzupełnienie lekcji biologii.

Park Bajek i Stworzeń Wodnych – poznajcie mieszkańców mórz i oceanów. Są tu m.in. makiety rekina, ryby piły, delfina czy morsa. Niektóre mierzą nawet 7 metrów. Tuż obok spotkać można Kota w Butach, Czerwonego Kapturka czy Calineczkę. Świetna zabawa dla najmłodszych.

Park św. Mikołaja – działa w okresie zimowym, jedyna okazja, żeby poznać prawdziwego Mikołaja i jego pomocników. Elfy nauczą Was nawet wykonywać świąteczne ozdoby. To niezwykłe miejsce rozświetlają 3 miliony lampek, można poszaleć na lodowisku albo przejechać się bajkową ciuchcią.

Lunapark – karuzele, kolejki, gry, symulatory, trampoliny, zjeżdżalnie, gokarty, strzelnica, loteria, kino 5D, autodrom i wiele, wiele więcej. Czy dzieciom potrzeba do szczęścia czegoś więcej?

Atrakcje dla dzieci małopolskie

Ceny biletów Park Rozrywki Zatorland

Bilety w Zatorlandzie dostępne są w pakietach. Pakiety nie obejmują Parku św. Mikołaja

Pakiet Srebrny (wstęp tylko do lunaparku i możliwość korzystania z wszystkich jego atrakcji) – 29,90 zł Pakiet Premium (możliwość wstępu do wszystkich czterech parków tematycznych, wstęp do lunaparku i możliwość korzystania z wszystkich jego atrakcji oraz seans w kinie 5D) – 59,90 zł Pakiet Premium ulgowy - 49,90 zł Pakiet Premium w Parku św. Mikołaja – 39,90 zł Dziecko do wzrostu 90 cm - 1 zł

Pakiety rodzinne (możliwość wstępu do wszystkich czterech parków tematycznych, wstęp do lunaparku i możliwość korzystania z wszystkich jego atrakcji, seans w kinie 5D oraz wizyta w domu do góry nogami) Pakiet 2+2 – 160 zł Pakiet 2+3 – 199 zł

Zobacz jak dojechać do Zatorland