Rodzinne Centrum Nauki Kopernik Warszawa

Atrakcje dla dzieci Warszawa Centrum Nauki Kopernik

Niezwykły w skali Polski i Europy projekt Centrum Nauki Kopernik jest najlepszym dowodem, że nauka może być emocjonująca i wciągająca. Tutaj zarówno maluchy, jak i trochę starsi mogą zdobywać wiedzę w nowoczesny sposób.

Centrum powstało w 2010 roku i od razu stało się wielkim sukcesem, poświadczonym przez niezwykle dużą frekwencję (liczbę odwiedzających liczy się już w milionach). Dużą część gości stanowią rodziny z dziećmi i wycieczki szkolne. Dzieją się tu rzeczy niezwykłe, a różnorodność przygotowanych wystaw i atrakcji zaskoczy chyba każdego.

Rodzinne atrakcje dla dzieci Warszawa centrum nauki

Rodzinne Atrakcje Centrum Nauki Kopernik

 

 

 

 

 

 

W ogromnym kompleksie znajdują się wystawy stałe z całą masą eksponatów prezentujących rozmaite zjawiska z dziedziny fizyki, matematyki, biologii, astronomii, muzyki i wielu innych dziedzin. Ideą centrum jest bowiem interdyscyplinarność, współdziałanie na różnych obszarach nauki, aby powstawać mogły innowacyjne pomysły. Sprawdź, jak będziesz wyglądać za kilkadziesiąt lat, zagraj na harfie z niewidzialnymi strunami lub zmierz się z szalonym naukowcem, który chce ukraść słońce. Są też wystawy czasowe, jedno z najnowocześniejszych planetariów w Europie z pokazami 3D, pierwszy na świecie teatr robotyczny i laboratoria wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt. Tutaj każdy może samemu przeprowadzać eksperymenty. Warto też wspomnieć o Teatrze Wysokich Napięć, w którym zobaczymy fascynujące widowisko składające się z wyładowań atmosferycznych i towarzyszących polu elektromagnetycznemu błysków. Tak naprawdę nie sposób jednak opisać wszystkich dostępnych tu atrakcji. Wokół budynku zorganizowano Park Odkrywców z ciekawie zaprojektowaną zielenią, artystycznymi eksponatami i sceną letnią. Na dachu budynku znajduje się też ogród z widokiem na Wisłę. Centrum jest też współorganizatorem wielu przedsięwzięć popularyzujących naukę, jak chociażby Piknik Naukowy, ale też koncertów, wykładów, pokazów i wielu innych.

atrakcje dla dzieci Warszawa teatr robotyczny

Ceny biletów Centrum Nauki Kopernik Warszawa

ulgowy – 16 zł
normalny – 25 zł
rodzinny(4 os., w tym maks. 2 dorosłe) – 66 zł
roczny ulgowy – 96 zł
roczny normalny – 150