Bajka Pana Kleksa – spotkanie nauki z zabawą w Katowicach

bajka pana kleksa centrum sala zabaw dla dzieci atrakcje katowice
Pomimo tego, że opowieść, jaką jest Akademia Pana Kleksa, raczej będzie kojarzona przez rodziców maluchów niż same dzieci – to duch tego wielkiego profesora nadal jest żywy. Bajka Pana Kleksa to bez wątpienia jedno z najciekawszych miejsc w okolicy Katowic, a odwiedzenie tego centrum zabawy i nauki jest niezwykle inspirująca dla rodziców i ich pociech!

⬇⬇Sprawdź promocję⬇⬇
Śląsk ciekawe atrakcje dla dzieci

Katowicka Bajka Pana Kleksa to miejsce zbudowane po zainspirowaniu się postacią niemal legendarnego Ambrożego Kleksa, stworzonego przez Jana Brzechwę. Została ono otworzone na terenie dawnej fabryki porcelany w Katowicach na ulicy Porcelanowej 23. Cały kompleks został podzielony aż na kilka całkowicie różnych stref i podstref tematycznych, pozwalający na zróżnicowaną zabawę. Miejsce to jest dostosowane do każdego, niezależnie od wieku i stopnia sprawności fizycznej.

Zabawa w Bajce Pana Kleksa

Po zakupieniu biletu w kasie i zostawieniu wszystkich niepotrzenych przedmiotów w szatni wchodzimy do pierwszej strefy głównej, jaką jest “Kraina Szpaka Mateusza”. Jest ona zainspirowana utworem i filmem o tym samym tytule. W jej skład wchodzą dwie niezwykle ciekawe podstrefy. W Kuchni Pana Kleksa zmierzymy się z zadaniami z zakresu kulinarni i artystycznych, podczas gdy w Psim Raju nie tylko poznamy wiele ciekawostek i historii na temat naszych poczciwych czworonogów, ale też swobodnie poszalejemy!

centrum nauki zabawy Bajka Pana Kleksa Katowice opinie atrakcje (2)

Królestwo Bajdocji to miejsce dedykowane filmowi “Podróże Pana Kleksa” i podzielona jest na mniejsze przestrzenie, a są nimi:

  • Bajdocja
  • Apolinary Baj; statek Ambrożego Kleksa
  • Abecja, będąca podwodnym światem władanym przez królową Abę.

Krolestwo Bajdocji Katowice Bajka Pana Kleksa opinie atrakcje ceny

 

To królestwo to wprost idealne miejsce na poznanie pojęć związanych z geografią w ciekawy i niespotykany dotąd sposób. Poza tym dzieci mogą tutaj rozwijać umiejętności manualne wraz ze swoimi rodzicami, takie jak wiązanie węzłów czy stawianie żagli! Odkrywanie świata wcale nie musi kojarzyć się z globusem czy mapą!sala zabaw Bajka Pana Kleksa Katowice opinie atrakcje (3)

Planeta Fantazja zainspirowana filmem “Pan Kleks w Kosmosie” to niezwykle ciekawy sposób na zapoznanie się z przestrzenią kosmiczną. Po wejściu na statek kosmiczny Voltan II dzieci będą mogły sprawdzić swoją wiedzę z zakresu Układu Słonecznego, ale też refleks czy zwinność. Poza tym, po rozgoszczeniu się w fotelu Wielkiego Elektronika, znany ze wspomnianego filmu robot Silver sprawdzi naszą wiedzę z zakresu odkryć kosmicznych!

Bajka Pana Kleksa Katowice opinie atrakcje (1)

Ostatni Rezerwat Przyrody to przestrzeń pozwalająca na poznanie niezwykłego świata zwierząt i roślin. Dzięki takiej dawce wiedzy każdy rodzic i jego dziecko będzie czuł się znacznie bardziej świadomym mieszkańcem naszej planety! To tutaj odbierzecie także nagrody za przedmioty znajdowane w trakcie całej wycieczki po świecie Pana Kleksa!

bajka pana kleksa katowice atrakcje dla dzieci

Jeśli jednak obawiacie się, że zgłodniejecie w trakcie zabawy, lub też wasze dzieci poczują się spragnione — w tej samej strefie znajduje się Kawiarnia Meluzyna. To właśnie tam będziecie mogli nie tylko napić się aromatycznej kawy czy innych napojów, ale tez skosztować jednego z pysznych ciast. Wszystkie słodkości są nie tylko pyszne, ale tez wykonywane z naturalnych składników… a po szybkim posileniu się, można szybko wrócić do jednej z wybranych stref!

Sprawdź również:
Katowice – atrakcje dla dzieci

Misją, jaka przyświeca Bajce Pana Kleksa, jest zainspirowanie dzieci i ich rodziców nie tylko do wspólnej zabawy, ale także do wzięcia udziału w szeregu ciekawych aktywności, rozbudzających kreatywność i nieszablonowe myślenie. Pan Kleks byłby na pewno z was dumny!

Godziny otwarcia Bajki Pana Kleksa Katowice:

poniedziałek — piątek 9:00 – 19:00

sobota — niedziela 10:00 – 20:00

Ceny biletów:

Zakup biletów do Bajki Pana Kleksa możliwy jest jedynie drogą online.

bilet normalny: 29 – 35  zł

bilety ulgowy: 25 – 29 zł

bilet rodzinny 2+2: 98 – 118 zł

bilet dla dodatkowego dziecka – 19 zł

3 comments

Leave Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *