Bajka Pana Kleksa – spotkanie nauki z zabawą w Katowicach

bajka pana kleksa centrum sala zabaw dla dzieci atrakcje katowice
Pomimo tego, że opowieść, jaką jest Akademia Pana Kleksa, raczej będzie kojarzona przez rodziców maluchów niż same dzieci – to duch tego wielkiego profesora nadal jest żywy. Bajka Pana Kleksa to bez wątpienia jedno z najciekawszych miejsc w okolicy Katowic, a odwiedzenie tego centrum zabawy i nauki jest niezwykle inspirująca dla rodziców i ich pociech!

 

Katowicka Bajka Pana Kleksa to miejsce zbudowane po zainspirowaniu się postacią niemal legendarnego Ambrożego Kleksa, stworzonego przez Jana Brzechwę. Została ono otworzone na terenie dawnej fabryki porcelany w Katowicach na ulicy Porcelanowej 23. Cały kompleks został podzielony aż na kilka całkowicie różnych stref i podstref tematycznych, pozwalający na zróżnicowaną zabawę. Miejsce to jest dostosowane do każdego, niezależnie od wieku i stopnia sprawności fizycznej.

Zabawa w Bajce Pana Kleksa

Po zakupieniu biletu w kasie i zostawieniu wszystkich niepotrzenych przedmiotów w szatni wchodzimy do pierwszej strefy głównej, jaką jest “Kraina Szpaka Mateusza”. Jest ona zainspirowana utworem i filmem o tym samym tytule. W jej skład wchodzą dwie niezwykle ciekawe podstrefy. W Kuchni Pana Kleksa zmierzymy się z zadaniami z zakresu kulinarni i artystycznych, podczas gdy w Psim Raju nie tylko poznamy wiele ciekawostek i historii na temat naszych poczciwych czworonogów, ale też swobodnie poszalejemy!

centrum nauki zabawy Bajka Pana Kleksa Katowice opinie atrakcje (2)

Królestwo Bajdocji to miejsce dedykowane filmowi “Podróże Pana Kleksa” i podzielona jest na mniejsze przestrzenie, a są nimi:

  • Bajdocja
  • Apolinary Baj; statek Ambrożego Kleksa
  • Abecja, będąca podwodnym światem władanym przez królową Abę.

Krolestwo Bajdocji Katowice Bajka Pana Kleksa opinie atrakcje ceny

 

To królestwo to wprost idealne miejsce na poznanie pojęć związanych z geografią w ciekawy i niespotykany dotąd sposób. Poza tym dzieci mogą tutaj rozwijać umiejętności manualne wraz ze swoimi rodzicami, takie jak wiązanie węzłów czy stawianie żagli! Odkrywanie świata wcale nie musi kojarzyć się z globusem czy mapą!sala zabaw Bajka Pana Kleksa Katowice opinie atrakcje (3)

Planeta Fantazja zainspirowana filmem “Pan Kleks w Kosmosie” to niezwykle ciekawy sposób na zapoznanie się z przestrzenią kosmiczną. Po wejściu na statek kosmiczny Voltan II dzieci będą mogły sprawdzić swoją wiedzę z zakresu Układu Słonecznego, ale też refleks czy zwinność. Poza tym, po rozgoszczeniu się w fotelu Wielkiego Elektronika, znany ze wspomnianego filmu robot Silver sprawdzi naszą wiedzę z zakresu odkryć kosmicznych!

Bajka Pana Kleksa Katowice opinie atrakcje (1)

Ostatni Rezerwat Przyrody to przestrzeń pozwalająca na poznanie niezwykłego świata zwierząt i roślin. Dzięki takiej dawce wiedzy każdy rodzic i jego dziecko będzie czuł się znacznie bardziej świadomym mieszkańcem naszej planety! To tutaj odbierzecie także nagrody za przedmioty znajdowane w trakcie całej wycieczki po świecie Pana Kleksa!

bajka pana kleksa katowice atrakcje dla dzieci

Jeśli jednak obawiacie się, że zgłodniejecie w trakcie zabawy, lub też wasze dzieci poczują się spragnione — w tej samej strefie znajduje się Kawiarnia Meluzyna. To właśnie tam będziecie mogli nie tylko napić się aromatycznej kawy czy innych napojów, ale tez skosztować jednego z pysznych ciast. Wszystkie słodkości są nie tylko pyszne, ale tez wykonywane z naturalnych składników… a po szybkim posileniu się, można szybko wrócić do jednej z wybranych stref!

Sprawdź również:
Katowice – atrakcje dla dzieci

Misją, jaka przyświeca Bajce Pana Kleksa, jest zainspirowanie dzieci i ich rodziców nie tylko do wspólnej zabawy, ale także do wzięcia udziału w szeregu ciekawych aktywności, rozbudzających kreatywność i nieszablonowe myślenie. Pan Kleks byłby na pewno z was dumny!

Godziny otwarcia Bajki Pana Kleksa Katowice:

poniedziałek — piątek 9:00 – 19:00

sobota — niedziela 10:00 – 20:00

Ceny biletów:

Zakup biletów do Bajki Pana Kleksa możliwy jest jedynie drogą online.

  • Bilet normalny – 49 zł
  • Bilet ulgowy –  44 zł
  • Bilet rodzinny 2+1 – 129 zł
  • Bilet rodziny 2+2 – 159 zł

3 comments

Leave Comment